Ogromne osuwisko zniszczyło torfowisko w Donegal w Irlandii. Drzewa płynęły w dół zbocza

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ogromne osuwisko torfowe miało miejsce w pobliżu farmy wiatrowej Meenbog w Donegal w Irlandii. Do zdarzenia doszło w piątek po południu, 13 listopada 2020 r. Wydarzenie to pojawiło się w mediach społecznościowych, ponieważ świadkowie opublikowali materiał filmowy pokazujący, jak odbywa się slajd, na którym drzewa są porywane. 

 

Federacja Rybołówstwa Ulster (UAF) wezwała do wstrzymania budowy farmy wiatrowej w hrabstwie Donegal do czasu dochodzenia w sprawie przyczyny masowego osuwiska w pobliżu tego miejsca. Lokalni przedstawiciele odwiedzili to miejsce w niedzielę 15 listopada i stwierdzili również, że osuwisko spowodowało „znaczne szkody” w rzece Mournebeg i farmie rybnej.

 

Dramatyczne ujęcia drzew, torfu i innych materiałów bagiennych pojawiły się w mediach społecznościowych w weekend. Z powodu obaw dotyczących możliwości dalszych osunięć ziemi, zamknięto jedną z lokalnych dróg, a kierowców poproszono o znalezienie alternatywnych tras.

 

Osuwisko poważnie dotknęło rzeki po obu stronach granicy. Przedstawiciele władz twierdzą, że duże ilości torfu, świerków i innych materiałów zostały przetransportowane do Morne Bag, która jest dopływem rzeki Derg i częścią systemu Foyle. Bez wątpienia wpłynie to na rzeczny ekosystem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

hmm... i nadal nie wiem czym

hmm... i nadal nie wiem czym się różni zniszczone torfowisko od niezniszczonego torfowiska...
przecież żaden świerk nie ucierpiał...
przyroda raczej nie odczuła tego przesunięcia w ogóle...
no może wiewiórki troche się wkurwiły bo miały orzeszki pochowane na zimę a tu dupa...

 

Portret użytkownika bacajamjest

"(10) Gdyż Pan wylał na was

"(10) Gdyż Pan wylał na was ducha twardego snu i zamknął wasze oczy, to jest proroków, i zakrył wasze głowy, to jest jasnowidzów.

(11) Dlatego z widzeniem tego wszystkiego jest u was tak, jak ze słowami zapieczętowanej księgi; gdy się ją poda temu, który umie czytać, i powie: Przeczytaj to, proszę, wtedy on odpowiada: Nie potrafię, gdyż to jest zapieczętowane;

(12) A gdy się poda księgę takiemu, który nie umie czytać, i powie: Przeczytaj to, proszę, wtedy on odpowiada: Nie umiem czytać.

(13) I rzekł Pan: Ponieważ ten lud zbliża się do mnie swoimi ustami i czci mnie swoimi wargami, a jego serce jest daleko ode mnie, na próżno mnie wielbią ucząc przykazań i doktryn ludzkich.

(14) Dlatego Ja rozpocznę usuwanie tego ludu, i usunę ich: zniszczę mądrość mędrców i ukryję zrozumienie ostrożnych.

(15) Biada tym, którzy głęboko ukrywają przed Panem swój zamysł, których działanie odbywa się w ciemności i którzy mówią: Kto nas widzi? Kto wie o nas?

(16) O, jak przewrotni jesteście! Tak jak gdyby można garncarza stawiać na równi z gliną! Jak gdyby dzieło mogło mówić o swoim twórcy: Nie on mnie stworzył, a garnek mówił o garncarzu: On nic nie umie!

"

pewnie nic z tego nie zrozumiesz, chłopski cholera żeby nie obrażać chłopów , więc napisze prostacki  rozumku!

Skomentuj