Pod Grenlandią może kryć się olbrzymia rzeka o długości nawet 1000 kilometrów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy sugerują istnienie ukrytego rezerwuaru wody, którego istnienie trzeba jeszcze zweryfikować. Wiele wskazuje jednak na to, że pod lodem Grenlandii może skrywać się rzeka, o długości nawet 1000 kilometrów.

 

Model klimatyczny SICOPOLIS, pozwolił na zbadanie mechanizmów istnienia pokryw lodowych w rejonach okołobiegunowych Ziemi. Dzięki niemu, naukowcy doszli do wniosku, że pod pokrywą lodowca Petermann na Grenlandii może kryć się ogromna rzeka.

Dane pokazują, że pod powierzchnią lodowca Petermanna, znajduje się rzeka z lodowcowej wody. Naukowcy szacują długość rzeki na co najmniej tysiąc kilometrów i sugerują, że jej wody powinny wpływać do Oceanu Arktycznego w pobliżu fiordu Peterman. Japońscy badacze, którzy wysunęli tę hipotezę, opisali ją w czasopiśmie naukowym Cryosphere.

Badacze, nie dysponują szczegółowymi zdjęciami satelitarnymi i radarowymi potencjalnego obszaru rzeki, a w związku z tym nie sposób potwierdzić prawdziwości tych twierdzeń. Oczekuje się, że szczegółowe badanie pokrywy lodowej Grenlandii na tym konkretnym obszarze, dostarczy dokładniejszych informacji o potencjalnej rzece.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Oceanu Arktycznego

Oceanu Arktycznego

Dla mnie to efekt Mandeli, bo jak świat światem w mojej rzeczywistości były trzy oceany - Pacyfik, Atlantyk i Indyjski. Była to wiedza powszechna nie budząca kontrowersji. Było Morze Arktyczne, a nie OceanArktyczny.

Portret użytkownika Kwazar

A ta rzeka no to, jak ten ..

A ta rzeka no to, jak ten ...No, co to pierdolnął jak łysy grzywką o parapet ale teraz jeszcze trzeba to zweryfikować. A ta rzeka ? No a całkiem, że może tam być albo i nie.Się nie wypowiadam jak nie wiem i tak jest najlepiej o czym UCZENI w piśmie już dawno ZAPOMNIELI.

Skomentuj