Orban zamyka Węgry na 90 dni, nakładając szereg ograniczeń

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Węgierski parlament nadał premierowi Viktorowi Orbanowi nadzwyczajne uprawnienia, które pozwoliły mu na wydawanie rządowych dekretów ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa w ciągu 90 dni. Ustawodawca zatwierdził również nowe ograniczenia, które są równoznaczne z częściowym zamknięciem Węgier.

 

Węgry zgłosiły we wtorek 103 przypadki śmierci w ciągu ostatnich 24 godzin, co plasuje je wśród trzech najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19 krajów w Europie pod względem zgonów z powodu COVID-19 na 100 tys. osób w ciągu ostatnich 14 dni, a pozostałe dwa kraje UE to Czechy i Belgia.

 

Na znak, że zmienia swoją obecną politykę unikania środków oszczędnościowych w celu ratowania gospodarki, Orban ogłosił ograniczone zamknięcie Węgier wczoraj wieczorem od 00.01, aby uniknąć przeludnienia w szpitalach.

„Jeśli wszyscy będziemy pracować razem, możemy znowu sobie z tym poradzić” - napisał na Facebooku konserwatywny premier.

Zamknięcie częściowe, które będzie rozpatrywane za 30 dni, przewiduje lokaut liceów i zajęć wieczorowych od 20.00 do 05.00. Zabrania się gromadzenia więcej niż 10 osób, w tym zgromadzeń rodzinnych.

 

Opozycja, podobnie jak w Polsce, zarzuciła rządowi marnowanie miesięcy między pierwszą a drugą falą pandemii, ponieważ nie wykorzystał ich do zapewnienia Węgrom odpowiednich badań i opieki zdrowotnej, co utrudnia walkę z ponownym pojawieniem się COVID-19.

 

Rząd powiedział, że jest wystarczająco dużo łóżek, sprzętu i ludzi, aby poradzić sobie z sytuacją.

 

Węgierska Izba Lekarska stwierdziła, że dostępność sprzętu ochronnego jest ogólnie wystarczająca, ale dodała, że zmiana harmonogramu niektórych planowanych operacji nie wystarczy, aby poradzić sobie z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa.

 

Niezwykłe uprawnienia Orbana były ograniczone w czasie i zakresie, w przeciwieństwie do tych, które przyznano mu wiosną, które były nieokreślone, co skłoniło go do oskarżenia go o autorytaryzm w kraju i za granicą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Nic dziwnego że

Nic dziwnego że współplemieńcy żony Orbana Aniko LEVAI zasugerowali mu zamknięcie Węgier na świat, wszak Budapeszt jest już de facto chińską kolonią a przecież Korunawirus ma przede wszystkim sparaliżować wymianę handlową Chin z Europą i przegonić z Europy Chińczyków a na miejsce chińskich inwestycji przywlec inwestycje amerykańskie, które trzeba wycofać z Chin aby nie napełniać sakiewki chińskiemu państwu, które zmusza inwestorów budujących swoje fabryki w Chinach do inwestowania zysków z eksploatacji chińskiej siły roboczej na terenie Chin.

 

Portret użytkownika Quark

No cóż politycy to jedynie

No cóż politycy to jedynie urzędnicy , wiedzą to co im doradcy podpowiedzą i tyle. Gdyby na czele każdego państwa stał zawsze MĄŻ STANU , człowiek najmądrzejszy z mądrych to świat byłby zupełnie innym miejscem , takim jakiego wszyscy (normalni) pragną . 

Portret użytkownika the one

Chętnie bym poszedł gdyby nie

Chętnie bym poszedł gdyby nie to że nie wpuszczają nikogo kto nie ma pozytywnego testu. To co mówią w tv, że nie wierzycie to zapraszamy do szpitala to zobaczycie na własne oczy, to bzdura do manipulacji pelikanów takich jak ty.

Portret użytkownika zazi

Ale wiekszośc nie neguje

Ale wiekszośc nie neguje koronawirusa a niektórzy nawet wiedza że jest wiele koronawirusów. Tylko infekcja nie jest tak straszna. Jak byś miał wirusowe zapalenie płuc to czuł byś sie tak samo jak ci z covid19. Panika ludzi polega na odczówaniu objawów ktre przerażają ludzi bo są te objawy bardzo dolegliwe. Ale po cichu lekarze sie śmieją ale nikt nie może powiedzieć głośno i robią poważną minę. To nie jest tak że jest to groźne dla zdrowych , dla osłabionych również grypa jest śmiertelna. Jak tu napisano w postach pewni ludzie by sie pochowali w izolacji gdyby wirus był tak groźny. Dotychczasowe dane nie wskazują na to by było zabójcze. Opryszczka też powoduje objawy i szkody płodów a mimo jej rozpowszechninia nie ogłoszono pandemii.

Portret użytkownika antyryt

Zapraszacie, zapraszacie, a

Zapraszacie, zapraszacie, a jak zaproponowałem, że chcę wejść z aparatem, kamerą i gwarancją braku testów, to większych bluzgów i machania łapkami w życiu nie słyszałem.
Więc pierdol_cie się łaskawie ze swoimi "pójdź do szpitala to zobaczysz".

Strony

Skomentuj