Administracja Trumpa planuje zasypywać Iran nowymi sankcjami

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Według dziennikarza Baraka Ravida, byłego oficera ściśle tajnej jednostki 8200 wywiadu wojskowego Izraela, publikującego obecnie na łamach amerykańskiego Axios, administracja Donalda Trumpa w porozumieniu z Izraelem oraz sojuszniczymi reżimami rejonu Zatoki Perskiej planuje w ciągu najbliższych tygodni, aż do 20 stycznia 2021 roku a więc do czasu podmiany administratora Białego Domu, zasypać Islamską Republikę Iranu serią sankcji, które mają być wprowadzane co tydzień.

Neokonserwatywna oraz radykalnie prosyjonistyczna ekipa obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych uważa, że taka "powódź" sankcji zwiększy presję na irańskie władze i utrudni porozumienie się Persom z obejmującą w styczniu kontrolę nad Białym Domem demokratyczną ekipą Joe Bidena.

W ciągu ostatnich kilku tygodni administracja republikańskiego prezydenta we współpracy z izraelskimi oficjelami z "branży" dyplomacji i bezpieczeństwa opracowała listę podmiotów, które mają zostać objęte nowymi sankcjami. Chodzi m.in. o 18 najważniejszych irańskich banków.

Sankcje, według Ravida, nie będą obejmować irańskich podmiotów zaangażowanych w program nuklearny, gdyż takie, według źródeł izraelskich, mogłyby zostać zniesione przez nowego, demokratycznego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Zamiast programu jądrowego obejmą one program rakiet balistycznych, irańską pomoc dla "organizacji terrorystycznych" oraz naruszanie przez Iran tzw. praw człowieka. Według izraelskich źródeł celem jest nałożenie jak największej ilości sankcji aż do 20 stycznia przyszłego roku.

Ze strony amerykańskiej nałożenie na Iran sankcji omawiał z Izraelem (a więc głównym antyirańskim lobbystą w USA) Elliott Abrams, neokonserwatysta, wysoki urzędnik Departamentu Stanu ds. Iranu a także obecny ambasador USA w Wenezueli. Abrams gościł w Izraelu w niedzielę. Spotkał się tam z premierem Benjaminem Netanjahu oraz Meirem Ben-Shabbatem, doradcą premiera Izraela ds. bezpieczeństwa narodowego. Według relacji byłego żydowskiego bezpieczniaka Ravida dzień później a więc w poniedziałek Abrams spotkał się z izraelskim ministrem obrony Bennym Gantzem oraz ministrem spraw wewnętrznych Gabim Aszkenazim, którym miał przedstawić uzgodniony dzień wcześniej plan sankcji na Islamską Republikę Iranu.

Z Izraela neokon Abrams ma się udać do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Abu Zabi a także do Rijadu, aby omówić plan sankcji z oficjelami zaprzyjaźnionych z Izraelem reżimów arabskich.

Ponadto za tydzień do Izraela oraz innych sojuszniczych wobec USA krajów regionu Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej ma udać się w podróż sekretarz stanu Mike Pompeo, znany ze swoich mocno proizraelskich poglądów były dyrektor CIA, który według niektórych mediów prowadzi w czasie urzędowania w Department of State program neokonserwatystów, czego najlepszym dowodem jest odwrót od polityki łagodzenia sporu z Iranem, wypracowanej przez administrację Baracka Obamy oraz publiczne oświadczenie, że budowa izraelskich osiedli cywilnych na Zachodnim Brzegu Jordanu nie jest nielegalna z punktu widzenia prawa międzynarodowego.

Oświadczenie to zanegowało stan prawny z 1978 roku. To właśnie wtedy administracja Jamesa Earla Cartera uznała, że Izrael nie ma prawa budować cywilnych osiedli na terytoriach anektowanych w wyniku wojny sześciodniowej z 1967 roku.

Wracając jednak do kwestii sankcji. Irańskie władze stwierdzają wprost, że amerykańskie sankcje mają na celu zagłodzić naród irański (co de facto musi doprowadzić do kolejnych masowych demonstracji przeciwko irańskim władzom) oraz odciąć Irańczyków od medykamentów niezbędnych do powstrzymywania pandemii COVID-19.

Irański minister spraw zagranicznych Mohammed Dżawad Zarif stwierdził:

Reżim USA chce zniszczyć nasze pozostałe kanały płatności za żywność i leki. [...] Spiskowanie w celu zagłodzenia ludzi jest zbrodnią przeciw ludzkości.

Analitycy z waszyngtońskiego think tanku Center for New American Security (założonego przez Michele Flournoy, kandydatkę na sekretarza obrony w administracji Joe Bidena) w zasadzie potwierdzili, że amerykańskie sankcje mogą zablokować pomoc humanitarną dla Iranu, kierowaną do tego azjatyckiego kraju z Europy.

Elisabeth Rosenberg z CNAS stwierdziła:

To jak cios w twarz dla Europejczyków, którzy zrobili wszystko, co w ich mocy, aby zasygnalizować Amerykanom, że uważają to za wyjątkowo groźne dla pomocy humanitarnej lub handlu humanitarnego zmierzającego do Iranu.

Jak się jednak wydaje reżim syjonistyczny razem ze swoimi wasalami z amerykańskich władz nie specjalnie są zmartwieni skutkami jakie może nieść ze sobą nakładanie na Iran, kraj już w dużej mierze odcięty od handlu międzynarodowego przez reżim Trumpa, kolejnych sankcji, zwłaszcza jeżeli tak jak informuje publicysta portalu Axios, mają być one nakładane całymi seriami aż do momentu kiedy Donald Trump opuści Biały Dom.

Jeden z wysokich urzędników administracji Trumpa stwierdził:

Przez ostatnie sześć miesięcy prawie co tydzień nakładaliśmy sankcje na irańskie podmioty. Nie ma powodu, dla którego mielibyśmy teraz wciskać stopę na hamulec, ale też nie naciskamy pedału gazu mocniej.

Przypomnijmy, że według doniesień prezydenta Iranu Hasana Rouhaniego z lipca bieżącego roku, 25 milionów Irańczyków zostało zainfekowanych Koronawirusem. W tym samym czasie, według badań ośrodka analitycznego z Hong Kongu - Deep Knowledge Group - Izrael, biorąc pod uwagę 6 czynników, mianowicie: wydajność kwarantanny, rządową efektywność zarządzania ryzykiem, monitorowanie i wykrywanie COVID-19, gotowość do opieki zdrowotnej, odporność regionalną oraz gotowość na sytuacje awaryjne związane z Koronawirusem, jest w trakcie pandemii Koronawirusa najbezpieczniejszym państwem na świecie.

Krótko mówiąc: kraj najmniej zagrożony skutkami pandemii COVID-19 robi wszystko żeby maksymalnie osłabić (a tak naprawdę zniszczyć) kraj w którym pandemia Koronawirusa przyniosła największe straty. Przypomina to kopanie leżącego. Albo bardziej dosadnie: rozszarpywanie rannej antylopy przez zdziczałe hieny. No ale tak działa właśnie Izrael. W czasie kiedy cały świat ogarnął chaos, Syjoniści wykorzystując obawy autorytarnych arabskich reżimów regionu Zatoki Perskiej przed jesienną falą zachorowań, zdecydowali się pomóc swoim wrogom w zamian rzecz jasna za utworzenie razem ze Stanami Zjednoczonymi antyirańskiej koalicji tak, aby głos sprzeciwu wobec jednego z ostatnich w pełni suwerennych krajów na świecie, które nie zgadzają się z ekonomicznym, politycznym i militarnym dyktatem USA a więc Iranu był nieco mocniej słyszany na świecie.

Bo przecież co innego kiedy antyirańskie oszczerstwa wygłasza się w jakiejś Polsce, która jest kolonią na przemian Izraela, USA i Niemiec, przekazywaną co kilka lat z rąk do rąk niczym zużyta prostytutka a co innego kiedy będą one dochodzić z poważnych krajów eksportujących na cały świat ropę naftową i gaz ziemny (oraz rzecz jasna muzułmańskich terrorystów oraz wahhabicką fundamentalistyczną wersję islamu) przed których władzami klękają nawet przywódcy takich światowych potęg jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania.

 

Na podstawie:

http://analytics.dkv.global/covid-regional-assessment-teaser.pdf

https://www.reuters.com/article/usa-iran-sanctions-idUSL1N2HV29N

https://en.wikipedia.org/wiki/Center_for_a_New_American_Security

https://nationalinterest.org/feature/pompeo-goes-full-neocon-97432

https://en.wikipedia.org/wiki/Elliott_Abrams

https://en.wikipedia.org/wiki/Barak_Ravid

https://www.israelhayom.com/2020/10/11/us-imposes-new-iran-sanctions-that-may-spook-europe...

https://www.axios.com/trump-administration-iran-sanctions-january-3951f776-09c9-4e55-b0f5-...

https://www.rp.pl/Covid-19/200719369-Prezydent-Iranu-25-mln-obywateli-zakazonych-koronawir...

https://www.latimes.com/world-nation/story/2020-05-28/fearing-coronavirus-spike-arab-count...

https://www.defence24.pl/izrael-zawarl-porozumienie-pokojowe-z-bahrajnem-i-zea

https://www.defensenews.com/pentagon/2020/11/08/michele-flournoy-could-become-the-first-wo...

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Sio

Biden w walce o stołek uznał,

Biden w walce o stołek uznał, że Trump robił wszystko źle prócz w polityce wobec Izraela.

Kiedyś rozmawiałem w Londynie z jedną żydówką. Zapytała się mnie czy byłem w ziemi świętej?

Powiedziałem, że nic o takowej nie wiem.

W dzielnicy zostałem oskarżony o antysemityzm.

Bidna kobieta miała syna z głębokim autyzmem i chciała za pomocą czarnej magii nas podmienić duszami.

Najciekawsze było to,że sama zaczęła  mieć jakieś drgawki a ja się bawiłem chociaż czułem zło wokół nieopisane.

Oni mają specjalne techniki, w których wykorzystują demony do celów fonansowych i politycznych sama mi to przez przypadek wyjawiła kiedyś widziałem ją w BBC i kiedy zapytano ją dlaczego polski prezydent nie pojechał do Izraela na otwarcie jakiegoś pomnika czy cos tam z Leningradem było. Odpowiedziała, że Polacy byli kolaborantami.

W Londynie jest straszna nagonka na Polaków, antypolskość jest tam cnotą. Żydzi nie mogą znieść że polacy tam są. Choć na Holborn tam gdzie sprzedaja diamenty itd dużo polaków pracuje o dziwo.

Nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie dali się tak nabrać na ważność jakiegoś izraela i jakiejś księgi.

Nie warto tracić życia dla niczego

 

Portret użytkownika r

Bardzo dobrze Arabusom.

Bardzo dobrze Arabusom. Blokowali dostawy broni dla Ormian, źeby inne Arabusy ich mordowali.

Portret użytkownika Arya

Od kiedy to mieszkańcy Iranu

Od kiedy to mieszkańcy Iranu są Arabami? To jest przyjazny nam naród a sporo ludów irańskich ma tą samą haplogrupę, co Polacy. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika maniek II

https://samoswiadomi.pl

https://samoswiadomi.pl/ludobojstwo-covid-konferencja-w-wiedniu-23-pazdziernik-2020/

....cyt....Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020

https://www.youtube.com/watch?v=A7W9iiiPLVs

...Poniżej znajduje się treść dokumentu, który przedstawia pełne dowody na przeprowadzaną obecnie globalnie akcję ludobójstwa na życzenie elit i oligarchów, przy pełnym przyzwoleniu rządów państw. Biorąc pod uwagę powagę sytuacji i niebezpieczeństwo, przed jakim stanęła ludzkość i jej przetrwanie jako gatunek, prosimy o dostarczanie tego listu do wszystkich instytucji, decydentów, służb i jednostek, które, bardziej lub mniej świadomie, wykonują tę agendę. List ten stanowi tzw. letter of liability– oznacza to, że każda osoba zanosi go jako suwerenna istota, nie robimy tego jako grupy czy organizacje. Każdy człowiek, jako suwerenna istota działająca poza prawem morskim, zanosi ten list do decydentów. Osoba otrzymująca ten list przez samo jego przyjęcie staje się współwinna ludobójstwa w momencie, gdy nadal będzie uczestniczyć w wykonywaniu tego planu i nie stanie po stronie ludzi. Szczególnie należy dostarczyć ten dokument służbom wojskowym, policji i armii....

...

W wielu krajach wprowadzono nielegalne ustawodawstwo by: [14]

  • Znieść wolności obywatelskich
  • Zniszczyć gospodarki
  • Zamknąć małe i średnie przedsiębiorstwa [15]
  • Oddzielić, izolować i terroryzować członków rodziny
  • Zubożyć ludzi, w tym zniszczyć miejsca pracy
  • Usunąć dzieci z ich rodzin
  • Internować dysydentów do obozach koncentracyjnych
  • Udzielać immunitetu urzędnikom rządowym do popełnienia przestępstw: zabójstwo, gwałtu i tortur (Wielka Brytania) [16]
  • Wykorzystać policję, wojsko i najemników do kontroli populacji
  • Zmusić populacje do szczepień niemedyczną szczepionką zawierającą mechanizmy kontroli populacji bez ich świadomej zgody [17]

...czytaj dalej...

Strony

Skomentuj