Nowy model pokazuje szanse zarażenia COVID-19 w restauracji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z RIKEN Institute for Computational Science wraz z ich kolegami z Kobe University, wykonali model rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas zwyczajnej rozmowy. Badacze modelowali tę sytuację za pomocą superkomputera Fugaku, jednego z najpotężniejszych urządzeń tego typu na świecie.


W ich modelu cztery osoby siedzą przy stole gdy jedna z nich zaczyna rozmawiać. Symulacje wykazały, że osoba siedząca obok "źródła" zakażenie, jest narażona na około pięć razy więcej cząstek aerozolu niż osoba siedząca naprzeciwko. Według naukowców najbezpieczniejsze miejsce znajduje się po przekątnej. Wyniki wskazują na to, że dociera tam nie więcej niż jedna czwarta cząstek aerozolu.

 

Symulacja pokazała również, że rozkład takich cząstek w dużym stopniu zależy od wilgotności w pomieszczeniu. Przy wilgotności poniżej 30% odległość propagacji cząstek jest podwojona w porównaniu z wilgotnością 60%. Wynika to z faktu, że przy dużej wilgotności cząsteczki sklejają się ze sobą intensywniej i szybciej osiadają. 


Oznacza to, że ​​nawilżacze powietrza, mogą pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo zarażenia się Covid-19. Naukowcy zalecają również zainstalowanie specjalnych przezroczystych ekranów ochronnych na stołach kawiarni i restauracji, aby odwiedzający mogli komunikować się ze sobą w jak najbezpieczniejszy sposób. Nowe ustalenia zostały szczegółowo omówione w poniższym filmiku.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Za to moje obserwacje są

Za to moje obserwacje są takie ,że gdy będąc w sklepie wyciągam rękę po resztę przy kasie to żadna kasjerka nie wzbrania się przed dotknięciem mojej dłoni swoją (bez rękawiczki) przekazując pieniążki a przecież są to osoby mające kontakt z setkami osób dziennie i jakoś nikt nie choruje .. i strachu nie ma . Widocznie KŁAMSTWO jest coraz bardziej widoczne ,szczególnie dla tych ,którzy mają styczność z tłumami.

Portret użytkownika Kwazar

Jakie to są wszystko brednie,

Jakie to są wszystko brednie, to aż możysko ściska.A ta meteorologia to ma podobnie.Jak może wziąć pod uwgę jeszcze z milion czynników, jak nawet jednago dokładnie nie zna? Prognozuję potem, na zasadzie albo, albo....ALE ! Czyż nie naukowę owe prognozy są  ? 

Portret użytkownika DanielB

 

 

Model Chinski jest Falszywy jak Wszystko co Chinskie,model superkomputera Fugaku  nie uwzglednil ruchow powietrza jaki panuje w restauracji czy innych pomieszczeniach ! ( Super ten Superkomputer :-)  Powiedzmy sobie prawde to swoista Szopka by jak najszybciej wepchnac Ludzkosci szczepionke ! Świat jest Bardziej Zaklamany niz Nam sie wydaje....

Zdrowia Kochani....

 

 

 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Chińczycy też opracowali nowy

Chińczycy też opracowali nowy-stary model wykrywania świrusa.

Za komentatorem @novus20 z blogu poświęconego głównie sytuacji w Syrii:

"[W Chinach} Na 18 lat pierdla zostali skazani:
Minister Zdrowia, Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Przemysłu, Minister Transportu, i jeszcze kilku innych wraz z zastępcami. Dodatkowo na 18 lat zostali zapuszkowani wszyscy /22 sztuki/ zarządzający Autonomicznymi Obwodami, też wraz z zastępcami.
Bloger – dostał lat 15 ...

Przedwczoraj, ilość potwierdzonych zachorowań na "covid" w Chinach wynosi 13 sztuk słownie -trzynaście….na 1 miliard 400 milionów Chińczyków.

W tej chwili działają partyjne grupy kontrolerów /coś jak trójki NKWD/ i czyszczą średnią grupę urzędników – tu spodziewam się aresztowań idących już w tysiące.

Można? można…………

żródło: sinolog Wawiłow, w oryginale można to obejrzec na YT"

https://kodluch.wordpress.com/2020/10/20/20-10-2020-syria-1842-dzien-sprzatania-swiata/comment-page-1/#comment-98637

Skomentuj