Negowanie pandemii może zostać zagrożone ograniczeniem wolności lub grzywną

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Posłowie klubu parlamentarnego Lewica zaproponowali projekt ustawy, która będzie penalizować wypowiedzi negujące istnienie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Osoby tak uważające są zdaniem posłów Lewicy, zagrożeniem dla zdrowia publicznego i w związku z tym powinny być karane za to co mówią lub piszą w przestrzeni publicznej i to nawet więzieniem.

Przykręcanie wolności słowa zaczęło się od implementacji dziwnego potworka prawnego zwanego kłamstwem oświęcimskim. Nagle okazało się, że w przypadku tak zwanego holokaustu w czasie II wojny światowej, wszystko już zostało ustalone i nie wolno na przykład spierać się o liczbę ofiar tego ludobójstwa, nawet jeśłi ktoś jest historykiem. Głoszenie w tym zakresie poglądów innych od oficjalnych powodowało, że można było takiego delikwenta nazwać "kłamcą oświęcimskim" co oznaczało od razu nałożenie na niego swoistej infamii.

 

To właśnie ten precedens sprzed lat spowodował, że lewica postanowiła wykorzystać ten sam mechanizm w celu dalszego rozkręcania. Trudno się dziwić, że to właśnie oni się za to zabrali bo przecież w kwestii ograniczania wolności wypowiedzi są to specjaliści od wielu dekad. Dlatego potem wprowadzono szereg kolejnych ograniczeń ustawowych wyłączających wolność słowa zagwarantowaną w konstytucji. Wymyślono rozmaite prześladowania, mowy nienawiści i obwarowano sankcjami kolejne poglądy, które nie podobają się lewicy. Jednocześnie uczyniono to tak nieprecyzyjnie, że nikt nie wie kiedy dochodzi do wyczerpania znamion takich przestępstw, co stwarza bogate pole do interpretacji i jeszcze większego ograniczenia swobody wypowiedzi.

 

Trudno się zatem dziwić po tych wcześniejszych próbach ograniczenia wolności słowa, że lewica postanowiła błysnąć proponując kolejną ustawę, tym razem wymierzoną w osoby, które sceptycznie podchodzą do tego, że reakcja na wirusa SARS-CoV-2 jest nieodpowiednia, a on sam nie jest tak niebezpieczny jak kształtują to media. Takie opinie moga być niedozwolone jeśli PiS przychyli się do tego pomysłu posłów Lewicy.

Gdyby przegłosowano takie prawo, oznaczałoby to właściwie zakaz krytyki sposobu w jaki z pandemią radzi sobie polski rząd. Każda wypowiedź krytyczna mogłaby zostać uznana za negowanie straszności rzekomej pandemii, co okazywałoby się przestępstwem. Niestety społeczeństwo jest zdezorientowane i z łatwością zgodzi się na takie dictum. Na szczęście to nadal jest tylko szalony projekt, ale pisowski rząd może szybko podchwycić temat i jeszcze bardziej dokręcić śrubę Polakom.

 

Ukuto już nawet określenie na tych, którzy śmią kwestionować rządową reakcję na koronawirusa. Są to tak zwani denialiści covidowi, albo antycovidianie. Wcześniej wytworzono sformułowanie denialiści klimatyczni, określające wszystkich, którzy nie podzielają zdania tak zwanych ekspertów z ONZ-owskiego IPCC. Jednak nikomu jeszcze dotychczas nie przyszło do głowy, aby takie poglądy penalizować, no może poza korporacjami Google,YouTube, Twitter czy Facebook, które chętnie karają za ich publikowanie w sieciach społecznościowych rozmaitymi restrykcjami.

 

Gdyby okazało się, że dzięki sojuszowi PiS-SLD-Razem, wkrótce żadna krytyka rządowego podejścia do pandemii nie będzie mogła być legalnie wyrażana, sceptykom pozostanie udanie się na wewnętrzną emigrację.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Zastanawiam się jak się czują

Zastanawiam się jak się czują dziś redaktorzy zmian na ziemi? Kilka lat temu to chyba było w 2013 roku sugerowałem spotkanie czytelników znz żeby założyć partię polityczną. Swój apel zgłaszałem kilkanaście razy. Co ważniejsze sporo wtedy na takie spotkania integracyjne było chętnych gdyż masa ludzi czytała znz. Fakt chętnych sporo było ale patronatu znz nigdy. Czego się baliście, że wam coś ktoś będzie chciał zabrać? Zresztą teraz to mało ważne. Ważne jest to kto będzie czytał znz jak ta ustawa wejdzie? Nikt gdyż będziecie pisać systemowe ścieki a nikt z nas nie wyrazi sprzeciwu bo będzie się bał konsekwencji. Nie dojechali was Acta, Acta 2 to dojadą was koronawirusem i nas przy okazji też. Symbol maseczki stanie się symbolem cenzury. Super nie? Dziś gdybyśmy się 7 lat temu zorganizowali być może sprawa by wyglądała nieco odmiennie. Niestety zostały nas tylko niedobitki na znz i to jeszcze totalnie niezorganizowane. Wspaniale no nie? Dobra szkoda nerwów. Przykaz to przykaz. Powodzenia. 

«Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

«Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki»

Portret użytkownika S

Nie no , jest spoko. Tam

Nie no , jest spoko. Tam wyraźnie jest napisane "kto przeczy WBREW aktualnej wiedzy MEDYCZNEJ", a nie "kto gada wbrew bredniom podawanym w mediach". Aktualna wiedza medyczna o Cov-2 jest taka, że to wirus grypopodobny, ani trochę nie groźniejszy od zwykłej grypy sezonowej, o bardzo małej zaraźliwości i śmiertelności. I to nie są bajania "foliarzy" tylko OFICJALNE dane medyczne oraz liczby, na które powołuje się nawet WHO odradzając lockdowny, maski i dystans społeczny. Ale niestety jak to gdzieś słyszałem, Polacy muszą sie najpierw zderzyć z ciężarówką, żeby zrozumieć co pozwolili ze sobą zrobić.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika inzynier magister

ci sami iluminaci złożyli

ci sami iluminaci złożyli bezimiennie projekt ustawy 10666 !!!! teraz będą karać za podważanie pandemi bila gatesa inaczej znamię bestii 666 nie przejdzie a przecież muszą czipować wszystkich ! zbliżamy się do zamordyzmu nowych hitlerowców NWO !!! będąrobićgetta 5G bo naukowcy udowodnili że 5G zabija !!! Marsze różańcowe Maryi Dziewicy i Jezusa Chrystusa mogą ich pokonać bo oni są okultystami lucyferianami !!!

Głosuj za
28

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj