Kandydat na prezydenta USA Joe Biden uważa Polaków za głupków i zrównuje nasz kraj z Białorusią

Kategorie: 

Źródło: Internet

Joe Biden w Stanach Zjednoczonych jest znany jako „król gaf”. Ale jego wypowiedzi dotyczące Polski i Polaków raczej przypadkowe nie są. Nie są też nam przychylne.

Biden już w czasie poprzednich wyborów, gdy z ramienia Partii Demokratycznej startowała Hillary Clinton przyznał, że celowo nie zabiegali o głosy Polonii. Teraz poszedł jeszcze dalej, mówiąc:

Przestaliśmy pojawiać się w klubie polsko-amerykańskim. Przestaliśmy się pojawiać i wszyscy poszliśmy do was, naprawdę mądrych ludzi. Mieliśmy nowy rodzaj koalicji, którą tworzyliśmy. Kobiety z wyższym wykształceniem, studenci (…) i tak dalej.

Zdaniem komentatorów wypowiedź Bidena oznacza, że Partia Demokratyczna odeszła od Polaków i uważa polskich Amerykanów za ludzi o niskiej inteligencji.

Kolejna kontrowersja, która niewątpliwie narusza dobre imię Polaków dotyczy tej wypowiedzi:

NATO jest narażone na ryzyko początku pęknięcia (...). Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę, po Węgry oraz wzrost totalitarnych reżimów na świecie.

Oczywiście rząd PiS nie jest najlepszym z możliwych, ale czy naprawdę uzasadnione jest wrzucanie nas do jednego worka z totalitarnymi reżimami? Czy to nas jako mieszkańców Polski nie obraża? Pomijam oczywiście tych, którzy realizowali i realizują strategię „ulica i zagranica”.

Tu już nie chodzi o sympatię do decyzji polskich polityków, ale o fundamentalnie słaby stosunek potencjalnego prezydenta USA do naszych spraw. Wiele wskazuje na to, że jeśli to Biden zostanie gospodarzem Białego Domu, przestaniemy być z automatu jednym z najlepszych sojuszników Ameryki, jak to ma miejsce teraz, gdy prezydentem jest wykpiwany przez wielu Donald Trump.

Jeśli Biden wygra, możemy jeszcze zatęsknić za Donaldem i jego trudnymi do przewidzenia zachowaniami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika baca

nie krzycz żebyśmy się

nie krzycz żebyśmy się modlili o trampka, tylko spokojnie dodaj na końcu "proszę"...

no chyba że jesteś księdzem to wtedy możesz wydzierać mordę... ale tylko w kościele chamie i tylko do łatwowiernych a nie Lachów, zrozumiano jahwistyczny psie?!

wypierdalaj ze swoimi trampkami i swoimi modlitwami - gdybyś nie pojął subtelnej aluzji Smile

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Ja wierzę w drzewo życia.

Ja wierzę w drzewo życia. Nikogo nie namawiam siłą by się nawrócił ale absurdy wiary w kk czy talmud pokazać potrafię. Czy jestem chrześcijaninem? Tak gdyż przyjąłem chrzest ale wizerunku Jezusa na krzyżu nie toleruję. Jeśli kk nie przejdzie reformacji łaski z mojej strony nie otrzyma. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika ARTUR

Codziennie z rozkazu Trumpa

Codziennie z rozkazu Trumpa drony krążące po świecie zabijają ludzi tocząc wojnę o której się nie mówi , czy należy się modlić za mordercę ? Może jedynie po to aby nie zabijał , jak nakazuje przykazanie i przyzwoitość . Możemy się modlić za zabitych aby nagła i niespodziewana śmierć nie zamknęła im wrót do lepszego życia , módlmy się aby demony które opętały rządzących nie doprowadziły do zagłady ludzi .

Strony

Skomentuj