W temperaturze 20 ° C koronawirus może przetrwać na telefonach i banknotach do 28 dni

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Australijscy naukowcy udowodnili, że koronawirus może utrzymywać się na banknotach i ekranach smartfonów nawet do czterech tygodni. To prawie dwa razy dłużej niż wirus grypy „żyje” na takich powierzchniach w takich samych warunkach. Wyniki badania zostały opublikowane w Virology Journal.

 

Banknoty, szkło, ekrany dotykowe, metalowe długopisy i poręcze mogą przenosić infekcję koronawirusem przez prawie miesiąc. Do takich wniosków doszli naukowcy z Australian Disease Preparedness Center. Wirus SARS-CoV-2 jest „wyjątkowo odporny” i może przetrwać do 28 dni w temperaturze pokojowej na gładkich powierzchniach, takich jak szkło smartfonów i banknoty.

 

Gdy powietrze zostało ogrzane do 30 stopni Celsjusza, wirus pozostawał na gładkich powierzchniach do trzech tygodni, a przy 40 stopniach umierał w ciągu kilku dni. Jednocześnie powierzchnie porowate (badane przez ekspertów w szczególności tkaninę bawełnianą) okazały się pod tym względem mniej niebezpieczne niż gładkie.

 

Badanie zauważa, że przeżycie wirusa grypy w podobnych warunkach nie przekracza siedemnaście dni. Naukowcy podkreślili, że ekrany smartfonów stanowią największe zagrożenie, bo w przeciwieństwie do rąk ludzie nie dezynfekują ich tak regularnie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

W Średniowieczu katoliccy

W Średniowieczu katoliccy naukafcy - teologowie - badali, ile diabłów zmieści się na łebku od szpilki.
Jak widać nic się nie zmieniło.
A ludzkopodobna hołota nadal wierzy hutzpiarzom. Im brednie większe i "straszniejsze", tym hołota chętniej wierzy dyżurnym "ekspertom".

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Dalej Tallinn pierd..sz, że

Dalej Tallinn pierd..sz, że "wirus UMIERAŁ"?

Wirus, którego nikt na oczy nie widział, bo nie został NIGDZIE wyizolowany, i na dodatek UMIERAŁ!!!

Wirus, który nie jest formą życia i jak wszystkie inne hipotetyczne wirusy - nie jest zaliczany do organizmów żywych, UMIERAŁ QRWA??? https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirusy

Tallinn, ty pamiętaj, że za sianie paniki we czasie ostatniej wojny światowej panikarze często dostawali szczepionkę z kilku gramów Pb...

P.S. A ten artykulik przypomina, że między-narodowa mafia dąży do wyeliminowania gotówki, która jest jednym z ostatnich elementów świadczących o resztkach wolności.
Jak zlikwidują gotówkę, to albo ludzkość tych kurwich synów w końcu powywiesza, albo to będzie koniec z nami, jako wolnymi ludźmi.
Staniemy się wtedy prawdziwym bydłem - GOIM.

Skomentuj