We Francji znaleziono setki martwych jaskółek wędrownych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Francuskie Stowarzyszenie Ochrony Ptaków La Ligue de Protection des Oiseaux rozpoczęło kampanię ratowania jaskółek. Wszystko z powodu ostatnich incydentów, w których śmierć poniosły setki ptaków. Oficjalnie zakłada się iż są one martwe z powodu złej pogody.

 

Mieszkańcy francuskiego departamentu Lot w środkowych Pirenejach donieśli niedawno, że wiele jaskółek cierpi z powodu zimna i wilgoci a nawet i umiera z wycieńczenia. Uczniowie jednej z tamtejszych szkół, naliczyli prawie 50 martwych jaskółek na swoim placu zabaw.

Sugeruje się, że zgony były prawdopodobnie spowodowane nieprzewidywalnymi warunkami pogodowymi. Jaskółki europejskie, znane również jako jaskółki dymówki, to małe ptaki z niebieskim grzbietem, czerwonym gardłem, bladym lub białym spodem i długim ogonem. Zazwyczaj jeszcze we wrześniu migrują do Afryki, ale czasami pozostają w Europie do października. Tym razem, okazało się to dla nich zgubne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika S

Taaaa... jasne. I przyleciały

Taaaa... jasne. I przyleciały całym stadem zdechnąć akurat na boisku szkolnym. Ptaki kierują się polem magnetycznym Ziemi. Jeśli coś zakłóci te "prądy", ptaki tracą orientację. Mogą np. lecieć w kierunku sztucznego sygnału, spowodowanego przez człowieka. Od wielu miesięcy donosi się na całym Świecie o masowych umieraniach ptaków. I zawsze padają wtedy w grupach w jednym miejscu. Co przyciąga ptaki w jedno miejsce i powoduje ich śmierć? Bo nie bajki, że ptaszkom zimno więc wszystkie umarły. Słabe i chore, może, ale nie wszystkie.

Skomentuj