Kolejna asteroida zbliżyła się do Ziemi. Odkryto ją 3 dni po przelocie.

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kolejna w tym tygodniu nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2020 TA przeleciała obok Ziemi w odległości 219 908 km. Jej najbliższy przelot miał miejsce jeszcze 1 października, jednak dopiero po kilku dniach zdołano ją zaobserwować. Jest to 72 znana asteroida która zbliżyła się do Ziemi na odległość mniejszą niż księżycowa od początku roku.

2020 TA został po raz pierwszy zaobserwowany w ATLAS-MLO, Mauna Loa na Hawajach 4 października 2020 roku. Obiekt należy do grupy asteroid Apollo i ma szacunkową średnicę ok. 21-48 m, co plasuje go w grupie największych asteroid z klasy NEO w tym roku. Asteroida przeleciała obok nas 1 października z prędkością 11,9 km / s.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Jedno jest pewne.Ile byśmy

Jedno jest pewne.Ile byśmy nie zliczyli tych kamoli co nam koło nosa przeleciało, to jeśli ma któryś uderzyć w ziemię, to uderzy i nic na to nie poradzimy.Tymczasem nie ma się czym przejmować.Potem jakby co, to też już nie będzie czym. 

Skomentuj