Witamina D może obniżać ryzyko śmierci z powodu koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Witamina D może obniżać ryzyko śmierci z powodu korona wirusa. Świadczą o tym najnowsze obserwacje amerykańskich naukowców.

 

Naukowcy z Boston University odkryli, że utrzymanie odpowiedniego poziomu witaminy D w organizmie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu choroby COVID-19. Wnioski specjalistów opublikowało czasopismo naukowe PLOS One.

 

Badając amerykańskich pacjentów z COVID-19, naukowcy pobrali próbki krwi od 235 osób, mierząc ilość jednego z głównych markerów poziomu witaminy D, tj. 25 - hydroksywitaminy D. Pośród uczestników badania 74 procent zostało przyjętych do szpitala z ciężkim koronawirusem, a 32,8 procent miało wystarczającą dawkę witaminy D.

 

Podczas obserwacji naukowcy odnotowali śmierć 16,3 procent pacjentów powyżej czterdziestego roku życia, a tylko 9,7 procent z nich miało wystarczający poziom witaminy D w organizmie, czyli co najmniej 30 nanogramów na mililitr. Dla porównania 20 procent zmarłych miało niski poziom witaminy D.W związku z tym naukowcy doszli do wniosku, że normalizacja poziomu witaminy D w organizmie zmniejsza ryzyko śmierci z powodu koronawirusa.

 

„To badanie dostarcza bezpośrednich dowodów na to, że wystarczająca ilość witaminy D może zmniejszyć powikłania, w tym burze cytokinowe i ostatecznie śmierć z powodu COVID-19” - powiedział autor badania Michael Holick.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika vfoeirjoji

Kto wyizolował koronawirusa?

Kto wyizolował koronawirusa? podajcie źródło badań. Co wykrywa test PCR, na pewno nie wirusa którego niewyizolowano. Ale za to wykrywa kawałek genomu ludzkiego, ale ma tylko 45% skuteczności, więc o jakim koronawirusie piszecie??

Głosuj za
39
Portret użytkownika Mojeimię44

STOP ustawie bezkarnościowej!

STOP ustawie bezkarnościowej! STOP bezprawiu, korupcji i nadużyciom! STOP likwidacji praw człowieka w Polsce.

https://www.google.pl/amp/s/strajk.eu/umowa-koalicyjna-podpisana-ustawa-bezkarnosciowa-powraca-do-sejmu/amp/

Jeśli teraz nie będziecie reagować i nie będziecie przekazywać tej informacji dalej jutro obudzimy się w państwie bezprawia. Niech do was lepiej to dotrze. Ja gdzie tylko mogę piszę w tej sprawie a co robisz ty? Minusujesz walczących o sprawiedliwość społeczną.

Jeśli pozwolimy na totalitaryzm w stylu Musoliniego w Polsce bardzo szybko pojawi się rasa Panów wyjęta spod prawa w imię walki z pierdoloną zaplanowaną demią. To jest człowieku najważniejsza ustawa 2020 roku a ty śpisz! Pisz do znajomych, polityków itd. że się z tym nie zgadzasz niech wiedzą, że ich obserwujemy i nie są bezkarnii. Wyrwijmy się kurwa z TYRANII. Wmówlili ci, że jesteś nic nie znaczącą jednostką wśród innych nieznaczących jednostek i nie masz nic do powiedzenia. Ģówno prawda znaczysz bardzo wiele wystarczy, że będziesz reagował. Pisz do kogo się da by ta haniebna ustawa nie przeszła. Razem stać nas na więcej!

Weź to co jest podspodem do siebie

Niewolnik czasów spartańskich

Niewolnik arabski

średniowieczny niewolnik

jak sądzisz kim jesteś? 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika S

Czasem to ręce mi opadają...

Czasem to ręce mi opadają... czy w dzisiejszych czasach naprawdę potrzeba naukowych badań, żeby stwierdzić coś, co za moich czasów było oczywiste nawet dla każdego dziecka? Każdy agresor ma łatwiejsze zadanie atakując słabszego. Silny kraj napadając słaby, łatwo wygrywa. Bandyta napadając słabszego od siebie, łatwo spuści mu wpierdol. To chyba oczywiste, tak? Identycznie jest z wirusami czy bakteriami. Dużo łatwiej poradzą sobie z organizmem słabym. Za "siłę" organizmu odpowiada układ odpornościowy (jak zresztą sama nazwa wskazuje). Silny UO mają osoby zdrowe, słaby osoby chore (głównie przewlekle) oraz stare (z wiekiem wszystko się zużywa i działa słabiej, prawda?).  A teraz pytanie: co można z tym zrobić? Każdy myślący i chociaż lekko ogarnięty wie, że odpowiedni tryb życia poprawia jego jakość. Kto wygląda i czuje się lepiej: odpowiednio odżywiony, czy niedożywiony? Ktoś kto regularnie zażywa ruchu (lub ćwiczy) na świerzym powietrzu, czy nerd siedzący całe życie przed kompem w ciemnej piwnicy? Osoba zestresowana, czy wyluzowana? A kiedy ty czujesz się lepiej: gdy jest ładne, ciepłe lato, czy może w szarą, ponurą zimę? No właśnie. A jak nasza kochana GRYPA-19 atakuje? Osoby już chore lub stare, prawda? Dla reszty towarzysze komuchy przygotowali atrakcje w stylu: odcięcie w te lato od słońca i ruchu (lockdown), odcięcie od tlenu (maski utrudniające oddychanie) i propagandowe "bombardowanie" w mediach, które nie ukrywajmy, zestresowało każdego z nas. I oto mamy społeczeństwo idealnie przygotowane na właśnie zaczynającą się grypę sezonową i drugą straszliwą falę plandemii.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj