Czy koronawirusowy Wielki Reset wprowadzi nową wersję komunizmu światowego?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

"Wielki reset" czyli "zdefiniowanie kapitalizmu na nowo" - postuluje szef Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos, Klaus Schwab. W swoich ostatnich publikacjach ogłosił on koniec neoliberalizmu i kapitalizmu jaki znamy. Jego zdaniem w czasie "po pandemii potrzeba będzie więcej regulacji i więcej państwa w gospodarce". Czy to oznacza, że powraca komunizm?

Profesor Klaus Schwab właśnie wydał wraz z Thierrym Malleretem książkę zatytułowaną „Wielki Reset”. Wcześniej na oficjalnej stronie internetowej WEF publikował takie artykuły jak - „Czy kapitalizm potrzebuje jakiegoś marksizmu, aby przetrwać czwartą rewolucję przemysłową?”. Szef Forum Ekonomicznego w Davos postuluje potrzebę stworzenia "nowej definicji kapitalizmu".

 

Jego zdaniem kryzys związany z epidemią koronawirusa to okazja do tytułowego Wielkiego Resetu. Jego zdaniem nie ma już powrotu do świata sprzed pandemii i potrzebne będzie przeorganizowanie wszystkiego. Przewiduje więcej regulacji i wpływu silnego państwa na gospodarkę. Można zatem powiedzieć, że postuluje powrót do komunizmu. Który zapewnie będzie nazywany inaczej i wprowadzany pod pretekstem walki z Covid-19. 

Niepokojący ruch na rzecz dziwnej reformy kapitalizmu zyskuje niestety na popularności. Nie są to jednak zideologizowani zawodowi protestujący rewolucjoniści czy zwariowani profesorowie socjologii. Organizacja popierająca Wielki Reset to Światowe Forum Ekonomiczne i jego charyzmatyczny niemiecki przywódca Klaus Schwab, który wprost wzywa do ponownego stosowania zasad marksistowskich, twierdząc, że kapitalizm empirycznie zawiódł. Czy to należy traktować jako zapowiedź nadchodzących zmian?

 

Według Schwaba żadna branża ani firma nie będzie w stanie uniknąć wpływu nadchodzących zmian. Albo dostosują się do programu Wielkiego Resetu, albo nie przetrwają, a „miliony firm mogą zniknąć”, podczas gdy tylko „kilka korporacji, będzie wystarczająco silnych, aby wytrzymać zakłócenia". W założeniu mniejsze i niezależne firmy staną w obliczu ruiny, otwierając drzwi do nowej ery fuzji i przejęć, które jeszcze bardziej ograniczą wybór konsumentów i konkurencję. Czy nie brzmi to dziwnie znajomo?

Ze skutkami COVID-19 będziemy walczyli przez lata i wiele rzeczy zmieni się na zawsze, bo koronawirus wywołał zakłócenia gospodarcze o monumentalnych rozmiarach. Klaus Schwab stwierdza, że jego zdaniem istnieje obecnie pilna potrzeba, aby globalni interesariusze współpracowali przy jednoczesnym zarządzaniu bezpośrednimi konsekwencjami kryzysu COVID-19, tak aby poprawić sytuację na świecie. Jego zdaniem Wielki Reset ma szereg wymiarów umożliwiających zbudowanie nowej umowy społecznej, która będzie szanować godność każdego człowieka.

 


 

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Celem Agendy 2030 i planu

Celem Agendy 2030 i planu jaki realizuje bankster morawiecki jest zniszczenie firm prywatnych i zaprowadzenie wielkiego kołchozu, nadzorowanego przez sztuczną inteligencję bestii 666 ! Niestety nad tym wszystkim jest istota anielska która jest w opisana w Biblii, a jej syn, czyli Antychryst jest naczelnikiem wszystkich tajnych bractw ! SZkoda tylko że pisowskie marionetki i wyznawcy Agendy 2030 i 2050 robią wszystkim wodę z mózgu i ukrywają że są po stronie szatana ! Na szczęście jest na nich sposób bo należy powołać ruch podziemny modlitewny prawdziwych mszy trydenckich i zwiększyć ilość modlitw katolickich tak by obronić się przed ciemnymi mocami zła iluminackiego ! Modlitwa do Ducha Świętego Jezusa ma moc obalać moce zła ! Trzeba także się modlić koronką różańcową! Zboki NWO chcąnas zniszczyć więc należy powołać katolicką duchową samoobronę !

"Metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy „Stop LGBT”, który promuje Kaja Godek oraz na zbieranie pod nim podpisów - poinformowała Kuria Metropolitalna Poznańska w liście do proboszczów."

Czy to jego coming out? Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest upomnieć Bisupa jeśli błądzi. Więc napominam z miłością, bo jest On w mojej diecezji. Eminencjo, proszę skończyć z ukrywaniem pederastii, proszę wrócić na drogę Jezusa.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Co za typ

Nie rozumiem czemu znowu

Nie rozumiem czemu znowu widzę, że piszesz o banksterze morawieckim, kiedy nie tak dawno pisałeś, żeby głosować na pizdusia d.... Halo adminie przestań blokować moje posty odnoszące się tylko do tego typa, który jest ewidentnie mega mocno podejrzany.

 

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Leonku ty doskonale wiesz, że

Leonku ty doskonale wiesz, że to co piszesz to tylko marzenia. Elity obradujące na światowym forum ekonomi nie zebrały się tam w celu oddania swojego majątku i naprawienia krzywd społecznych. Zwodzili, zwodzą i będą zwodzić. Nauczyli się wkręcania i manipulacji społecznej i na tym żerują a ludzie dają im się zwodzić i mają coraz więcej długów. Jednak mam dla ciebie też dobrą wiadomość. Jesteś osobą doświadczoną i mądrą, zdajesz sobie sprawę co jest dobre a co złe. Nie każdy dojrzał do takiego stopnia żeby wydawać takie owoce jak ty. Nawet jeśli przejdziesz na ziemi przez piekło to będzie ci to oddane. 

Pamiętaj Leonku szanuj swoją mądrość. 

Jest bowiem w niej duch rozumny, święty,
jedyny, wieloraki, subtelny,
rączy, przenikliwy, nieskalany,
jasny, niecierpiętliwy5, miłujący dobro, bystry,
23 niepowstrzymany, dobroczynny, ludzki,
trwały, niezawodny, beztroski,
wszechmogący i wszystkowidzący,
przenikający wszelkie duchy
rozumne, czyste i najsubtelniejsze.
24 Mądrość bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu
i przez wszystko przechodzi, i przenika dzięki swej czystości.
25 Jest bowiem tchnieniem mocy Bożej
i przeczystym wypływem chwały Wszechmocnego6,
dlatego nic skażonego do niej nie przylgnie.
26 Jest odblaskiem wieczystej światłości,
zwierciadłem bez skazy działania Boga,
obrazem Jego dobroci7.
27 Jedna jest, a wszystko może,
pozostając sobą, wszystko odnawia,
a przez pokolenia zstępując w dusze święte,
wzbudza przyjaciół Bożych i proroków8.
28 Bóg bowiem miłuje tylko tego,
kto przebywa z Mądrością.
29 Bo ona piękniejsza niż słońce
i wszelki gwiazdozbiór.
Porównana ze światłością - uzyska pierwszeństwo,
30 po tamtej bowiem nastaje noc,
a Mądrości zło nie przemoże.

Nikt ci twojego skarbu Leon nie zabierze. 

Strony

Skomentuj