WHO będzie testować naturalne leki ziołowe na koronawirusa

Kategorie: 

Artemisia annua - źródło: Multidisciplinary Digital Publishing Institute

Poszukiwania skutecznego i bezpiecznego leku na koronawirusa trwają na całym świecie. Podczas gdy koncerny farmaceutyczne aktywnie pracują nad szczepionkami, Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła dać szansę medycynie naturalnej.

 

W sobotę, organizacja WHO zatwierdziła protokół III fazy badań klinicznych z wykorzystaniem afrykańskich leków ziołowych jako potencjalnych metod leczenia koronawirusa i innych współczesnych chorób. Podobne badania z zastosowaniem ziołolecznictwa prowadzone są również w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

 

Testy odbywają się we współpracy z Afrykańskim Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Komisją Spraw Społecznych Unii Afrykańskiej. Jeśli opracowany lek ziołowy okaże się bezpieczny i skuteczny na koronawirusa, WHO zleci jego produkcję na dużą skalę.

Warto dodać, że jeszcze kilka miesięcy temu, Madagaskar postanowił walczyć z koronawirusem z pomocą herbaty na bazie bylicy rocznej (Artemisia annua) – rośliny o potwierdzonej skuteczności w leczeniu malarii. Co więcej, zaczęto sprzedawać „lek” do kilku innych krajów, głównie w Afryce. Początkowo naukowcy na świecie głównie krytykowali działania rządu na Madagaskarze i uznawali je za co najmniej bezskuteczne, a w najgorszym przypadku za niebezpieczne, lecz teraz sami prowadzą badania nad wykorzystaniem ziołolecznictwa.

 

Na początku 2020 roku, gdy wybuchła pandemia, naukowcy byli niemal pewni, że najwięcej zakażeń i zgonów spowodowanych koronawirusem będzie właśnie w Afryce, gdzie dostęp do opieki medycznej jest mocno ograniczony. Jednak teraz zastanawiają się, dlaczego w Afryce jest znacznie mniej zachorowań i zgonów niż na innych kontynentach.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika S

1. To super, że szukają

1. To super, że szukają lekarstwa. Powątpiewam jednak, czy jeśli je znajdą to udostępnią. NWO wsadziło w ten przekręt zbyt wiele kasy, czasu i energii, żeby pozwolili ludziom wyleczyć się jakimś naparem z ziółek (szczególnie gdy będą skuteczne).

2. Nałukofcy od GRYPY19 to jak wiadomo debile lub opłaceni trolle. Sami wrzeszczą, że GRYPA19 najlepiej rozwija się w chłodnym i wilgotnym klimacie, wiadomo jak to grypa. Przecież już w kwietniu wieszczyli, że na jesieni "to się dopiero zacznie!". A równocześnie udają zdziwionych, że wirus słabo rozwijał sie w gorącym i suchym klimacie XD

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika Ftaq

Taki skuteczny środek jest

Taki skuteczny środek jest znany od dawna i nie tylko na wirusy, bakterie, grzyby itp. To srebro koloidalne, nie ma innego środka który potrafi niszczyć wirusy, problem w tym ze został dawno zapomniany i wycofany. Można je produkować też samemu w bardzo proty sposób. Informacji w necie jest pełno. Sam stosuję i nie choruję od wielu lat. Polecam

Skomentuj