Nadchodzi druga fala zamknięć krajów - lockdownów - planowanych pod pretekstem koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Tresura społeczna jaką względem społeczeństw niemal całego świata zastosowano pod pretekstem walki z koronawirusem była czymś bez precedensu. Teraz ojawiają się kolejne doniesienia wskazująca na to, że rządy krajów świata szykują się do kolejnej fazy zamykania gospodarek i ponownego przetrzymywania obywateli w aresztach domowym, uprzednio porządnie ich strasząc. Już dzisiaj zamknął się Izrael, a w kolejce czeka Hiszpania, Francja czy Wielka Brytania.

Jeszcze w połowie sierpnia pojawiło się wiele pogłosek, że jesień spowoduje falę kolejnych lockdownów. Jednak widząc niszczący wpływ zamknięcia kraju na jego gospodarkę, wydawało się nieprawdopodobne, że władze niektórych państw zrobią to ponownie, a jednak staje się to faktem.

 

Jako pierwszy ponowny lockdown wprowadził Izrael. Obowiązuje on od dzisiaj - 18 września - jest o tyle zdumiewające, że dokładnie ta data pojawiała się jako sugestia terminu kiedy marcowy koszmar zacznie się od nowa. Oficjalnie zamknięcie ludzi w domach w Izraelu i pozwolenie im na przemieszczanie się nie dalej niż 500 metrów od miejsca zamieszkania, to w przypadku Izraela, odpowiedź na wzrost ilości rzekomych zakażeń bezobjawowym najczęściej koronawirusem.

Jednak pojawiają się sugestie, że izraelski lockdown to głównie odpowiedź na protesty społeczne, które rozlały się po tym kraju. Premier Benjamin Netanjahu ma poważne problemy z korupcją i Izraelczycy domagali się jego ustąpienia, poza tym sprzeciwiali się ograniczeniu wolności obywatelskich pod pozorem walki z koronawirusem. W odpowiedzi na ich protesty premier zamknął ich w areszcie domowym i tym samym je zakończył. Dziwne, że prezydent Aleksander Łukaszenka nie wpadł na takie rozwiązanie tłumiąc manifestacje na Białorusi.

 

Ale Izrael to nie wszystko. Zapowiedziano już częściowe zamknięcie hiszpańskiej stolicy - Madrytu - wraz z przyległymi przedmieściami. Regionalny rząd stolicy Hiszpanii Madrytu nakazał od poniedziałku lockkdown w niektórych biedniejszych częściach miasta i na jego obrzeżach, na których mieszka około 850 tysięcy ludz. Oficjalnie przyczyną jest gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. 

 

Akurat dzisiaj - i znowu 18 września tak jak wcześniej przewidywano - wprowadzono restrykcje, że ruch między obszarami w sześciu dzielnicach i wewnątrz nich będzie ograniczony. Mieszkańcy biedniejszych dzielnic Madrytu mówili, że czują się opuszczeni, napiętnowani i obawiają się, że nowe ograniczenia pozbawią ich dochodów. Nie można też wykluczyć, że wkrótce powrót restrykcji rozleje się ponownie na całą Hiszpanię.

Drugie zamknięcie mają już też na horyzoncie Brytyjczycy. Co prawda premier Wielkiej Brytanii twierdzi, że nie chce robić drugiego lockdownu, ale dodaje przy tym, że jesienny wzrost przypadków zakażeń koronawirusem jest "nieunikniony", a wtedy zamknięcie części lub całego kraju, będzie koniecznością. Już teraz wzorem Hiszpanii zamykane są kolejne strefy. Nowe ograniczenia obowiązują już w North West, Midlands i West Yorkshire. Rząd powiedział, że po znacznym wzroście przypadków Covid-19 ostrzejsze ograniczenia wejdą w życie również w Lancashire i Merseyside. Dzisiaj w Wielkiej Brytanii odnotowano kolejne 4322 potwierdzone przypadki koronawirusa - po raz pierwszy od 8 maja dzienna liczba pozytywnych testów przekroczyła 4000.

 

W Polsce w tej chwili wszyscy pasjonują się zwierzętami futerkowymi i próbami przegłosowania przepisu zapewniającego bezkarność dla urzędników, którzy popełnili przestępstwa w trakcie epidemii. Oficjalnie słyszymy, że ponownego zamknięcia kraju nie będzie, ale jasne jest, że wszystko może się zmienić jak w kalejdoskopie, co obserwowaliśmy już w tym roku wielokrotnie. Wystarczy zacząć testować więcej i automatycznie więcej będzie przypadków rzekomych zakażeń. Technologia RT PCR może wzmocnić nawet pojedynczego, nieaktywnego dawno wirusa i tym samym nawet człowiek, który przeszedł zakażenie, będzie klasyfikowany jako chory. Od zwiększenia ilości wykrywanych przypadków, do rozlania się czerwonych stref w całej Polsce, może zatem upłynąć zaledwie kilka dni. Wszystko jest jeszcze możłiwe - w tym powrót tresury społeczeństwa, która rządzącym bardzo się spodobała.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Admin przecież jak oni

Admin przecież jak oni przegłosują ustawę 539 to stracisz oglądalność na swojej stronie bo my wszyscy antysystemowcy będziemy pierwsi do odstrzału lub drastycznego lockdownu a nasi oprawcy zamiast szubienicy za łamanie konstytucji dostaną jeszcze medale. Temat ustawy 539 jest batdzo ważny i ja go nagłaśniam gdzie się da. Przecież to pogwałcenie konstytucji, dziennika ustaw, przepisów prawnych, praw człowieka i innych praw jakie mamy. Jeśli ta ustawa przejdzie i wejdzie drugi lockdown to admin możesz mi wierzyć i was też osądzą gdyż już nie jeden problem z wymiarem sprawiedliwości mieliście. Będą chodzić po domach antysystemowców, wyciągać ich i osadzać w więzieniach albo Bóg wie co więcej. Czy to nie jest biblijny ucisk? Zastanówmy się wszyscy do czego to zaczyna dążyć gdyż jutro może być zapóźno. Nie pozwólmy by neofaszyzm w wykonaniu jedynie słusznej nacji zrobił z nas niewolników. Jeśli jeszcze raz na tej stronie przeczytam w jakimś poście, że Trump i Jared Kushner ratują świat i mamy się za nich modlić to tą osobę co to napisała przeklnę na wieki. Co nie widzicie, że takie same przepisy są wprowadzane na całym świecie a mocodawca jest jeden, ten sam i nazywa się fałszywy mesjasz, antychryst Jared Kushner? Dobrze się przypatrzcie. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika euklides

 Kushner nie jest

 Kushner nie jest antychrystem. Myliłeś się na początku "pandemii", mylisz się i w tym przypadku. Masz ostatnią szansę żeby zacząć się uczyć. Jeśli tego nie zaczniesz to połkniesz prawdziwego antychrysta tak jak połknąłeś kowida, kiedy pisałeś maile do Emilewicz żeby przerabiała ludziom domki letniskowe na szpitale zakaźnie. Tylko teraz będzie to w stylu "Panie antychryst  przerób Pan ulizanego Kushnera na mojego pracownika socjalnego."

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Zamach na WTC został przepowiedziany już na 500 lat przed faktem tak, jak katastrofa w Smoleńsku. Ponadto w tych dwóch zdarzeniach jest coś dziwnego, a chodzi konkretnie o BEZWOLNOŚĆ. Identyczna bezwolnośč była na kilka lat przed wrześniem 1939 roku. Niedługo znów nastąpi etap kulminacji stanu BEZWOLNOŚCI, a później......??? Wszystko jest powiedziane w Ewangeliach. 

Strony

Skomentuj