Z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wciąż wycieka powietrze

Kategorie: 

Źródło: NASA

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna nie jest idealnie szczelna i zawsze wycieka z niej odrobina powietrza. Jednak astronauci zauważyli ostatnio, że tempo wycieku jest wyższe niż zazwyczaj. Poszukiwania źródła tego wycieku trwają już od kilku tygodni i nie przyniosły żadnych efektów.

 

Pierwszy wyciek powietrza zauważono już we wrześniu 2019 roku. Od tamtego czasu, astronauci byli zbyt zajęci, aby zabrać się za rozwiązanie tego problemu. Poza tym, wyciek powietrza nie był na tyle poważny. Jednak w ostatnim czasie, technicy wykryli zauważalny wzrost wycieku powietrza. 20 sierpnia, agencja NASA powiadomiła, że trzej astronauci rozpoczną poszukiwania źródła wycieku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

 

Od tamtego czasu niewiele się zmieniło – specjaliści przeszukali już większość modułów stacji kosmicznej i wciąż nie potrafią odnaleźć źródła wycieku. Według agencji NASA, cała ta operacja trwa zbyt długo, choć nie ma powodów do niepokoju. Niewielkie ilości utraconego powietrza można łatwo uzupełnić dzięki zbiornikom pokładowym, wypełnionym azotem i tlenem, które dopełniane są podczas misji zaopatrzeniowych.

Jeśli tempo wycieku przyspieszy, zbiorniki mogą nie być w stanie wystarczająco szybko wymienić brakującego powietrza. W sytuacji awaryjnej, astronauci mogą odciąć moduł, w którym następuje wyciek. W ostatecznej sytuacji mogą również ewakuować się z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej z pomocą statku kosmicznego Sojuz.

 

Warto jednak dodać, że na stacji ISS dochodziło już do podobnych wycieków w przeszłości. W sierpniu 2018 roku, członkowie załogi odkryli 2-milimetrowy otwór w części rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz, który w tym czasie był zadokowany do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Otwór został uszczelniony żywicą epoksydową. Jednak według NASA, nawet tamten wyciek nie był uznawany za poważny problem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika UkradaczPaństwowy II

UkradaczPaństwowy II =

UkradaczPaństwowy II = urzędazek pierdzistołek! czy nie dosyć nas już naokradliście złodzieje za pomocą politycznych ludzi kłamców, czego wy chcecie od zwykłego kowalskiego czy nowaka do cholery. Dla czego nie weźmiecie się za normalna pracę wy obrzydliwe złodzieje. Na każdym kroku bierzecie haracze , bando nierobów. Udajecie że jesteście potrzebni a tymczasem wykańczacie polaków a ostatni test covid pokazał to ludziom dobitnie. Wy wszystko zrobicie dla kasy, marionetki. Czy chcecie pierdzistołki i papierogryzki nas wszystkich wykończyć a kto wtedy będzie na was zapierdalał.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Naza podaje tak wiele ze sobą

Naza podaje tak wiele ze sobą sprzecznych informacji od momentu rzekomego wprowadzenia iss na orbitę ze normalnie myślący człowiek od razu powinien się połapać że to fikcja. Kosmiczna próżnia wyssała by tych cyrkonautów przez  2mm dziórkę w ułamku sekundy a oni ją zakleili superglutem, brawa dla "myślących inaczej"

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Quark

Kosmiczna próżnia niczego nie

Kosmiczna próżnia niczego nie wysysa , to ciśnienie atmosferyczne wytwarza siłę odpychania się czastek powietrza. A taką 2mm dziurkę w poszyciu mógłbyś tam zatkać nawet pacem (!) ,pomyśl przez chwilę .. ciśnienie powietrza jakim oddychamy to 1kg/cm2 - 1 cm2 to 100 mm2 czyli te 2mm to zaledwie 1/50 z 1kg/cm2 co daje 20 g - i taka siła oddziaływała by na palec zatykający ową nieszczęsną dziurkę ,więc klej sobie z tym poradzi , tymbardziej że napewno zastosowali jakąś łatkę (z byle czego) zamiast lać ów klej na otworek.

Na przyszły raz zamiast "błyszczeć" ignorancją zastanów się , pomyśl ,policz ,zdobyj jakaś wiedzę zanim się ośmieszysz .

Portret użytkownika axell69

koraliki za nich odmów i

koraliki za nich odmów i powiedz  też im że mają  szczęście  bo  joshka chytrus  zostanie krulem polski  po twoim zgłoszeniu   do nominacji  uskarowej ,  bilu  geyts  pomodli  się z tobą  w sprawie    sprawiedliwego  czyśca bo jak na tą chwilę  za sprawiedliwie to nie jest gdyż ci z kasą  mają większą   okazję na odkupienie  ( prolongata / wyprzedaż) 

Strony

Skomentuj