Rosjanie gaszą pożary na Syberii geoinżynierią i tworzeniem sztucznych opadów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rosyjskie służby planują wywoływanie sztucznego deszczu na terytorium Krasnojarska i w obwodzie irkuckim. To właśnie tam płonie najwięcej lasów, a obszar pożaru nadal rośnie z powodu nienormalnego upału. 

 

W piątek 7 sierpnia powierzchnia pożarów w lasach Terytorium Krasnojarskiego wynosiła 383 ha, do rana 12 sierpnia osiągnęła 4 460 ha. W obwodzie irkuckim w tym samym okresie powierzchnia pożarów lasów wzrosła z 298 ha do 2313 ha. Do niekorzystnej sytuacji pożarowej przyczynia się nienormalny upał, który panuje na Syberii już niemal miesiąc. W związku z tym służby federalne pracują nad sztucznym wywoływaniem opadów.

 

Sztuczny deszcz wywoływany jest za pomocą specjalnych pirokartridży z jodkiem srebra, których rozpylanie rozpoczyna proces powstawania deszczy i ulew. Odpowiednie ładunki są wystrzeliwane z samolotu An-26 „Cyclone” z zamontowaną instalacją wypełnioną petardami. 

 

Naboje wystrzeliwane są nad chmurami co 5 km lotu, po czym spadają przez 40 minut. Wcześniej, w okresie od 20 lipca do 5 sierpnia, wywoływano już sztuczne deszcze w Jakucji, gdzie obszar pożarów wynosi ponad 250 tysięcy hektarów. Opady deszczu wystąpiły na ponad 60% powierzchni pożaru.

 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rfuhffb

Nie wydaje mi się żeby im to

Nie wydaje mi się żeby im to wywoływanie deszczu dużo pomogło. Mają sporo lotnictwa wojskowego ale ile mają do gaszenia pożarów? Widać że za mało. Zresztą w USA to samo Smile

Głosuj za
3
Portret użytkownika T.R

Widzisz , cały Świat to nie

Widzisz , cały Świat to nie jest tylko Twoja wioska . W jednych regionach pada ,w innych nie . A w jeszcze innych ulewy powodują podtopienia . A na opryski którymi Cię opryskują polecam zamieszkać w jakini albo wykop sobie podziemny bunkier .i dodatkowo aluminiowy beret co by Cię nie namierzyli reptilianie , anunaki , szczepionkowcy ,tęczaki i inne stwory z tego portalu

Portret użytkownika tomasz26

pryskaja chemtralsami 

pryskaja chemtralsami  wszędzie i ponad tzw podziałami ..znaczy że wiedzą i nie chcą prawdy wyjawić  ..proceder ten trwa już od  co najmniej swych dekad ..wynika z tego że ciało asteroidalne jak i szeroko pojętej towarzystwo w kroczyło w inne środowisko  stąd te działania mające na celu stworzenie parasola przed UV....jeśli te działania nie pomogą będzie trzeba zejeść jak to czynili wcześniej przodkowie do środka skorupki i przeczekać ..

Portret użytkownika Djktos

Promieniowanie galaktyczne ma

Promieniowanie galaktyczne ma wpływ na ziemska pogodę jest sprawca masowej utraty odporności u ludzi na sztuczne wirusy. Przybierając stopniowo na sile będzie widoczne gołym okiem.

Głosuj za
2
Portret użytkownika kolo21

U nas też dzień, dwa po

U nas też dzień, dwa po opryskach pgoda zmienia się diametralnie. Zazwyczaj na palące słońce i okropny żar. Jak jest burza to coś tam pierdnie i błyśnie, parę kropel deszczu a media podają o armagedonie. Jak nawet się rozpada to pada bez przerwy parę dni a później wielotygodniowe suszę a Janusze i Grażynki cieszą sie że słoneczko swieci.

kolo21

Skomentuj