Rosjanie gaszą pożary na Syberii geoinżynierią i tworzeniem sztucznych opadów

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Rosyjskie służby planują wywoływanie sztucznego deszczu na terytorium Krasnojarska i w obwodzie irkuckim. To właśnie tam płonie najwięcej lasów, a obszar pożaru nadal rośnie z powodu nienormalnego upału. 

 

W piątek 7 sierpnia powierzchnia pożarów w lasach Terytorium Krasnojarskiego wynosiła 383 ha, do rana 12 sierpnia osiągnęła 4 460 ha. W obwodzie irkuckim w tym samym okresie powierzchnia pożarów lasów wzrosła z 298 ha do 2313 ha. Do niekorzystnej sytuacji pożarowej przyczynia się nienormalny upał, który panuje na Syberii już niemal miesiąc. W związku z tym służby federalne pracują nad sztucznym wywoływaniem opadów.

 

Sztuczny deszcz wywoływany jest za pomocą specjalnych pirokartridży z jodkiem srebra, których rozpylanie rozpoczyna proces powstawania deszczy i ulew. Odpowiednie ładunki są wystrzeliwane z samolotu An-26 „Cyclone” z zamontowaną instalacją wypełnioną petardami. 

 

Naboje wystrzeliwane są nad chmurami co 5 km lotu, po czym spadają przez 40 minut. Wcześniej, w okresie od 20 lipca do 5 sierpnia, wywoływano już sztuczne deszcze w Jakucji, gdzie obszar pożarów wynosi ponad 250 tysięcy hektarów. Opady deszczu wystąpiły na ponad 60% powierzchni pożaru.

 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika T.R

Widzisz , cały Świat to nie

Widzisz , cały Świat to nie jest tylko Twoja wioska . W jednych regionach pada ,w innych nie . A w jeszcze innych ulewy powodują podtopienia . A na opryski którymi Cię opryskują polecam zamieszkać w jakini albo wykop sobie podziemny bunkier .i dodatkowo aluminiowy beret co by Cię nie namierzyli reptilianie , anunaki , szczepionkowcy ,tęczaki i inne stwory z tego portalu

Portret użytkownika tomasz26

pryskaja chemtralsami 

pryskaja chemtralsami  wszędzie i ponad tzw podziałami ..znaczy że wiedzą i nie chcą prawdy wyjawić  ..proceder ten trwa już od  co najmniej swych dekad ..wynika z tego że ciało asteroidalne jak i szeroko pojętej towarzystwo w kroczyło w inne środowisko  stąd te działania mające na celu stworzenie parasola przed UV....jeśli te działania nie pomogą będzie trzeba zejeść jak to czynili wcześniej przodkowie do środka skorupki i przeczekać ..

Portret użytkownika kolo21

U nas też dzień, dwa po

U nas też dzień, dwa po opryskach pgoda zmienia się diametralnie. Zazwyczaj na palące słońce i okropny żar. Jak jest burza to coś tam pierdnie i błyśnie, parę kropel deszczu a media podają o armagedonie. Jak nawet się rozpada to pada bez przerwy parę dni a później wielotygodniowe suszę a Janusze i Grażynki cieszą sie że słoneczko swieci.

kolo21

Skomentuj