Oszuści telefoniczni wchodzą na wyższy poziom klonując głos ofiary

Kategorie: 

Źródło: https://soundcloud.com

Jednym z dziwacznych zastosowań deepfakes, technologii sztucznej inteligencji używanej do manipulowania treściami audiowizualnymi, jest oszustwo audio. Hakerzy używają uczenia maszynowego do klonowania czyjegoś głosu, a następnie łączą ten klon głosu z technikami inżynierii społecznej. Daje to oszustom możliwość przekonania ludzi do transferu środków tam, gdzie ich nie ma.

Takie oszustwa były skuteczne w przeszłości, ale jak dobre są klony głosu używane w tych atakach? Tak naprawdę nigdy nie słyszeliśmy o oszustwie dźwiękowym. Jeszcze nie...

 

Firma konsultingowa NISOS, zajmująca się bezpieczeństwem, opublikowała raport, w którym przeanalizowano jedną z prób oszustw telefonicznych i udostępniła fragment dźwięku. W nagraniu słychać głos podobny do głosu prezesa firmy, proszący pracownika o „natychmiastową pomoc w wykonaniu pilnej transakcji biznesowej”. To jest fragment wiadomości głosowej, którą otrzymał pracownik firmy technologicznej. Nazwa firmy nie została ujawniona.

 

Jakość z pewnością nie jest świetna. Nawet pod pozorem złego sygnału telefonicznego słychać, że głos jest trochę robotyczny. To jednak można znieść, bo gdybyś był młodszym pracownikiem i denerwował się po otrzymaniu rzekomo pilnej wiadomości od szefa, być może nie zastanawiałbyś się zbytnio nad jakością dźwięku.

 

Atak ostatecznie się nie powiódł, ponieważ pracownik odbierający wiadomość głosową od razu pomyślał, że jest podejrzana i wysłał ją do działu prawnego firmy. Ale takie ataki staną się bardziej powszechne, gdy bardziej dostępne będą głęboko fałszywe narzędzia.

 

Wszystko, czego potrzebujesz, aby utworzyć klon głosu, to dostęp do wielu nagrań celu. Im więcej masz danych i im lepsza jakość dźwięku, tym lepszy będzie wynikowy klon głosu. Dla wielu prezesów dużych firm takie taśmy można łatwo skompilować na podstawie rozmów telefonicznych, wywiadów i wystąpień publicznych. Mając wystarczająco dużo czasu i danych, dźwięk najwyższej jakości będzie znacznie bardziej przekonujący niż w powyższym przykładzie. Oczywiste jest, że oszuści telefoniczni osiągnęli nowy poziom, a jakość oszustw będzie tylko rosła.

 

Na początku tego roku FTC ostrzegała przed wzrostem liczby takich oszustw, ale eksperci twierdzą, że jest jeden łatwy sposób na ich pokonanie. Wszystko, co musisz zrobić, to rozłączyć się i oddzwonić do tej osoby.

 

„Rozłącz się i oddzwoń. Jeśli nie jest to bardzo, bardzo wyrafinowana grupa hakerów, jest to prawdopodobnie najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, czy rozmawiałeś z kimś, kogo uważasz za wiarygodnego interlokutora”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika znawca

Koronawirus, jego przełożenie

Koronawirus, jego przełożenie na socjalistyczne szaleństwa rządów i na wzrost kreatywności wśród organizacji nieoficjalnych.

Tele-informatyczna metoda ''na wnuczka'', zaprojektowana inżynieryjno-społecznie dla tzw. ''młodych i wykształconych'' - miałaby za zadanie wykonywanie trzech, podstawowych scaleń międzypokoleniowych, o naturze stricte socjologicznej :

A). Międzynarodowe grupy finansowe, które można bez pardonu nazwać tzw. ''grupami trzymającymi władzę" - dążą do uzyskania w czasach wymyślonego kryzysu wirusowego, jednolitego i masowego odbiorcy produktów branży finansowej, któremu to - w/w środowisko zacznie oferować te same usługi i projekty. Konsekwencją takiej inżynierii społecznej będzie utworzenie jednolitej klienteli dla branży finansowej, która przecież będzie musiała istnieć i to bez względu na to, czy jakaś władza planuje tzw. "pandemię", czy raczej nie zamierza ona poddawać się międzynarodowej propagandzie medialnej. Tak czy owak, grandziarze finansowi alias magnateria muszą ciągle zarabiać i zarabiać, ciągle powiększać swój stan posiadania aktywów, więc tak naprawdę - administracyjne decyzje rządów w sprawie tzw. ''pandemii, nie są im na rękę i w przypadku dalszego trwania "międzynarodowej zmowy pandemicznej" - najróżniejsze środowiska wpływów - które żyją również z kooperacji z rządami, będą wymyślać nam obywatelom, coraz to nowsze sposoby na zdezorganizowanie naszego życia codziennego. Na samym końcu takich działań - powstanie światowy klient branży finansowej, który swe decyzje ekonomiczne będzie opierał o standard tzw. ''jutra'', tak też w przeważającej większości czynią niezliczone już zastępy emerytów i rencistów, którzy swe decyzję opierają o dalsze przetrwanie, a nie np. o ryzyko, inwestycję, pomysł etc. Jednym zdaniem - chodzi o to, aby ludzie byli już tak zunifikowani w funkcjonowaniu w międzynarodowym Matrix NWO, aby nawet najważniejsze różnice międzypokoleniowe i wszelkie aspekty związane z życiem w danym wieku, nie wpływały na jakiekolwiek jednostkowe lub grupowe zróżnicowanie w projektowanym społeczeństwie.

B). Rządom tak naprawdę się nudzi, więc wymyśla się najróżniejsze narzędzia do tworzenia społeczeństwa opartego o strukturę szantażu społecznego, rządowego, opartego o pseudo rywalizację - na wyższym poziomie uczestnictwa jednostki ludzkiej w danym systemie polityczno-gospodarczo-społecznym. Ta fikcja tej rywalizacji między ludzkiej (która rzekomo ma podnosić standardy życia wewnątrz państwowego), jest powiększana przede wszystkim o ułomność demokracji, która jako system rządów sama jest fikcją i na dodatek jest do tego jeszcze wszystkiego spiralą nakręcającą te ludzką naiwność - tzn. w wierzenia o konieczności stosowania systemu demokratycznego nad wszelkimi pozostałymi. Wychodzi na to, że ludzie chcą dalszej normalizacji życia wewnątrz państwowego, rywalizują między sobą o to - jak być doskonalszym obywatelem w ramach demokracji, a rządy i ich władza oparta o kłamstwo finansowe (chodzi głównie o przymusowe emerytury państwowe i konieczność opłacania ich z pieniędzy zaciągniętych w ramach wypuszczania kolejnych obligacji rządowych) - znudzone już za dużym istniejącym ładem społecznym, operują w kierunku wymyślania sobie nowych form nacisków na społeczeństwa. Współczesne rządy oligarchów magnackich (rządzą nami : pieniądz państwowy - drukowany i zapis elektroniczny - jednostek płatniczych, którymi operują podmioty finansowe) pragną rządzić nami również w sposób groteskowy, tak aby trochę jeszcze ... [ Smile ] - powymyślać, zanim dalszy gwałtowny technologiczny rozwój cywilizacji uniemożliwi już takie przedsięwzięcia.

C). Wreszcie elitom rządowym rozchodzi się o zrealizowanie swoich najśmielszych pomysłów natury psychologiczno-psychiatrycznej (która istnieje w każdej jednostce dowodzącej daną grupą), które to nie miałyby szansy powodzenia w czasach względnej normalności (stąd np. - wymyślono coś takiego jak koronawirusowe zagrożenie epidemiczne aby obalić normalność i na jej miejsce wprowadzić - paranormalność, nieprzewidywalność, ciągłą niepewność etc.). Analiza ostatnich m-cy odkąd zaczęto wprowadzać międzynarodowe kontrole anty-wirusowe, prowadzi nas do wniosku następującego : dany rząd przestraszył się swej głupoty i wycofał się z obostrzeń gospodarczych i społeczno-kulturalnych lub też dany rząd i jego struktura psychiatryczna - mutuje w kierunku powrotu do decyzji anty-logicznych, czyli w kierunku chęci "wykazania się" na polu walki z rzekomym zagrożeniem drobnoustrojowym. Co ciekawe - w czasach rewolucji seksualnej (trwa ona mniej więcej od lat 50-ych XX w. z różnym natężeniem i z różnym zasięgiem terytorialnym), Ci wszyscy ludzie którzy nami teraz rządzą ... [ Smile ] - jakoś nie kwapili się jeszcze 10,15,20,25, czy - 30 lat temu lub jeszcze wcześniej do tego aby wprowadzić międzynarodowe obostrzenia, ponieważ na całym świecie aktywnie wzrosła liczba zachorowań na wirusa HIV, który jako zjawisko stricte biologiczne - był przede wszystkim pochodną poluzowania obyczajów konserwatyzmu społecznego, w stronę jego nieprzestrzegania w skali przemysłowej podczas użytkowania tzw. kultury masowej. Dlatego jedyne co pozostaje statystycznemu człowiekowi do powiedzenia nt. większości rządowych na świecie to, to - że są to wariaci umysłowi.

Kończąc - oczywiście każdy pomysł organizacji przestępczych można przekłuć na materię postępowania rządów państwowych, nie mnie jednak organizacje mafijne działają zawsze wyjątkowo skutecznie dla swego sukcesu, co jednakże nie zawsze tyczy się to samo podczas funkcjonowania rządu państwowego, bo ten na samym końcu - jako beneficjent rządzenia danym społeczeństwem, może zostać przez nie przegoniony od władzy, czego nie można powiedzieć o mafii, że ta - podczas jakiegoś przewrotu, czy rewolucji - miałaby realnie ucierpieć na tym na zawsze i nieodwracalnie.

 

 

Głosuj za
15

Internet nie służy do inwigilacji, a jeśli to prawda, że nie da się tego osiągnąć, to wolę by był on dostępny tylko z urzędu, w środowisku pracy oraz w biznesie.

Skomentuj