Chińska armia jest coraz bliżej zdolności US Army

Kategorie: 

Źródło: CCTV Video News Agency

Chińskie wojsko pochwaliło się niedawno, iż chińscy piloci zdołali dotankować swoje myśliwce pokładowe typu J-15 nocą, gdy pojazdy znajdowały się jeszcze w powietrzu. Sukces tego zaawansowanego manewru znacząco podnosi ich zasięg oraz wpływa na zwiększenie się potencjału militarnego chińskiej floty.

 

Ten niewątpliwy sukces został ogłoszony w poniedziałek przez oficjeli z chińskiej armii. Zgodnie z oświadczeniem, tankowanie w powietrzu miało miejsce podczas nocnych ćwiczeń marynarki wojennej. Chińscy piloci zdołali wykonać ten wymagający manewr bez większych problemów. Jest to imponujące, ponieważ nocne tankowania wiążą się z niższą widocznością oraz większym wpływem warunków atmosferycznych. Myśliwce znajdują się również wówczas bardzo blisko siebie co może prowadzić do niebezpieczeństwa dla pilotów.

W chwili tankowania, obydwa myśliwce dzieli zwykle zaledwie 10 metrów. Zgodnie ze słowami oficera odpowiedzialnego za trening pilotów, Zhang Ye, marynarka wojenna Chin uważa iż myśliwce stanowią najważniejszą broń lotniskowców, w związku z czym zwiększenie ich możliwości oraz umiejętności pilotów jest kluczowe dla sprawnego działania całej formacji. Wraz z pojawieniem się drugiego chińskiego lotniskowca Shandong w 2019 roku, Kraj Środka skupił swoje wysiłki na treningu nowych pilotów i produkcji nowych myśliwców. Wygląda na to, że najnowsze osiągnięcie to zaledwie jeden z etapów ich ambitnego planu rozwoju floty.

 


Sukces ćwiczeń oznacza, że chińskie wojsko jest obecnie zdolne do prowadzenia działań zbrojnych na o wiele większym obszarze i o każdej porze dnia i nocy. Warta uwagi jest tutaj również możliwość zabrania większej ilości amunicji i mniej paliwa z chwilą startu. Zwiększenie wydajności sprzętu siłą rzeczy prowadzi do wzrostu potencjału chińskiej armii co zdecydowanie nie spodoba się Federacji Rosyjskiej i Stanom Zjednoczonym.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Chińskie wojsko zapewne

Chińskie wojsko zapewne będzie rozwijało te technologie, ale tylko w stopniu potrzebnym do operowania w strefie między Cieśniną Malakka a Okinawą, chodzi zapewne o odstraszanie, a także o ewentualną obronę sztucznych wysp które służą do przedłużenia pola widzenia radarowego... Główną bronią Chin pozostają wojska rakietowe które są obecnie najsilniejsze na świecie.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika inzynier magister

Chińska armia to kopia

Chińska armia to kopia technologii USA, jeśli USA nadal będą tak infiltrowane przez chińskich szpiegów to chińczycy szybko przegonią Amerykanów ! Co chwila pojawia się niby "chiński wynalazek" który jest kopią wymyślonej technologii z USA ! Zresztą nie wiadomo czy USA będąistniały bo Trump ledwo daje radęsobie z rewolucją sorosowców i innych.... enwuowców ! Cała nadzieja w Zbawicielu Jezusie który rządzi całą Planetą i całym kosmocem i wszystkimi istotami inteligentnymi ! Nawet tymi pokazanymi na tym filmie !

https://youtu.be/hkPxhIOcwFk

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj