Leki na nadciśnienie uszkadzają naczynia krwionośne zamiast je chronić

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy odkryli, że leki na nadciśnienie powodują negatywne zmiany w naczyniach krwionośnych, a przypadki niewydolności serca są znacznie częstsze u osób, które je przyjmują. Odkrycie powinno doprowadzić do rewizji praktyki przepisywania takich leków, zwłaszcza osobom starszym i z ciężkim nadciśnieniem.

Szeroko stosowana grupa leków, np. blokery kanału wapniowego typu L, może być zarówno korzystna, jak i szkodliwa dla serca, stwierdzili naukowcy z University of Pennsylvania. Eksperymenty przedkliniczne wykazały, że leki te przyczyniają się do przebudowy naczyń krwionośnych. W efekcie zmniejsza się przepływ krwi i podnosi ciśnienie krwi.

 

Nowe odkrycia uzyskano na modelach komórek szczurzych i ludzkich. Obserwacje pacjentów z nadciśnieniem tętniczym wykazały, że częstość występowania niewydolności serca była wyższa u osób przyjmujących blokery kanału wapniowego typu L w porównaniu z innymi lekami na nadciśnienie.

 

„Blokery kanału wapniowego typu L należą do najczęściej przepisywanych leków w leczeniu nadciśnienia, ale odkryliśmy, że mogą powodować takie uszkodzenia, którym powinni zapobiegać” - powiedział Mohamed Trebak, współautor badania.

 

Blokery kanału wapniowego typu L zapobiegają pogrubieniu ścian naczyń krwionośnych, aby zapobiec uszkodzeniom. Jednak jednocześnie wywołują przebudowę poprzez inny mechanizm.

 

Naukowcy odkryli, że przedostawanie się wapnia do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych jest spowodowane białkami STIM, które aktywują kanały wapniowe. Regularne narażenie na blokery kanału wapniowego typu L powoduje nadmierną aktywność STIM, co powoduje charakterystyczne zmiany komórkowe.

 

Przewiduje się, że liczba osób z nadciśnieniem wzrośnie do 1,56 miliarda do 2025 r., dlatego należy zachować ostrożność przepisując te leki osobom starszym i osobom z ciężkim nadciśnieniem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Rudy 102

Pewnego dnia po zjedzeniu

Pewnego dnia po zjedzeniu smażonej ryby, udałem się na drzemke, i po kilkunastu minutach poczułem masakrycznie silny ból w klatce piersiowej, pomyślałem że może to zawał serca, ale okazało się że to jakieś problemy żołądkowe, przez 2 tygodnie ruszyć się nie mogłem byłem tak obolały, od tego czasu zaczęły się problemy zdrowotne, a mianowicie przewlekłe bóle w lewym nadbrzuszu, które promieniowały do lewego barku i łopatki, lekaże stwierdzili że zespół jelita drażliwego, refluks i wrzody, i przez około 3 lata przepisywali ranigast emanele i wszelakiego rodzaju medykamenty zobojętniające kwasy żołądkowe, oczywiście to nic nie pomagało, czułem się coraz gorzej. W końcu pewnego dnia mówię sobie dość, tak nie da się żyć, przestałem chodzić do lekaża i brać te gówna, a zaczołem brać rapacholin c, i inne naturalne zioła wspomagające trawienie i wytwarzanie kwasów żołądkowych, dodatkowo raz na dwa tygodnie robiłem sobie głodówkę i wypijałem kilka kieliszków wódki, i tym sposobem po kilku tygodniach mój koszmar sie skończył, czuje sie dobrze jem co chcę. Niestety dzisiaj nie chodzi o to żeby kogoś wyleczyć, tylko o to żeby leczyć bez końca i czerpać z tego ciągły zysk.

Portret użytkownika axell69

Legendarny redaktor portali

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia trlala  la dziś napisał jak  widzimy,ale zapomniał dodać że portal innemedium  juz  praktycznie nie istnieje zamęczone  sapiensem , który   pisze arty  i sam je  komentuje , komentuje obłędnie wręcz  chorobliwie obłędnie .

S-talin zapomniał   dodać  przedrostka "CZY" Leki na nadciśnienie uszkadzają naczynia krwionośne zamiast je chronić....... i  mamy  aj way   , skowyt    i ćwierkanie pospolitych durni .

S-tallinn     awansowałeś    ale 

A co na to admin ??

Admin  w zasadzie  ma to wszystko gdzieś    i by wyrównać   przychody  włączy   jeszcze więcej  reklam   guglowskich  .

no i git Smile

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika drako_tr

axell69 ..

axell69 ..

.a tak poza przypierdalaniem się do innych, masz coś wartościowego do dodania?..."CZY" tylko tak sobie rzygłeś?

PS. Tallinn nie zadał pytania, tylko stwierdził fakt, więc wspominanie "CZY" możesz powiesić sobie na haCZYku w kiblu....pospolity prowokatorze Wink

Portret użytkownika axell69

Zapytaj mamy  lub taty  bo ja

Zapytaj mamy  lub taty  bo ja na twoje  pytania  nie odpowiem  z powodu  takiego że nie o tobie i nie do ciebie   pisałem  . Idź  do  swojego kibla   i tam się  wypłacz  , ja mam toaletę  w mieszkaniu  ......   i zapewne  bys  się  w niej  pogubił   gdyż  jest zbyt  wartościowa  .

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Portret użytkownika Lol

Zajebiscie, ja mam

Zajebiscie, ja mam nadciśnienie i biorę leki, a stary nie jestem, to co będzie jak dobije do 60ki? A musze coś brać na to cholerne nadciśnienie bo mam sporo podwyższone i skoki. Ehhh, czarno to widze Sad

Portret użytkownika Xtb

Bierz witaminę C w dużych

Bierz witaminę C w dużych jednostkach to po tygodniu zobaczysz różnice. Tez miałem nadciśnienie spowodowane otyłością i złym trybem życia/pracy. Po suplementacji Wit C puścił stres, waga zjechała aż chce się żyć 

 

Strony

Skomentuj