Wulkany Vanuatu i Gwatemali przygotowują się do wybuchu

Image

Źródło: Kadr z Youtube

Ostatnie obserwacje wulkanu Yasur na wyspie Tanna w archipelagu Vanuatu (łącznie 83 wyspy) wykazały jego wzmożoną aktywność. Nasila się emisja popiołu z krateru wulkanu, podaje Insivumeh.

 

Pierwsze porcje popiołów zaczęły wydobywać się 03 listopada. Zwiększa się poziom zagrożenia wybuchem. Opadający pył przenoszony jest przez wiatr w kierunku północno – zachodnim. Dotychczas nie przeprowadzono ewakuacji ludności.

 

Wzmaga się też aktywność wulkanu de Fuego, słynącego z niezłomnego temperamentu. Z kraterów Taniluya na południu i Senisenana  południowy wschodzie od dziesięciu dni wylewa się lawa. Długość strumieni przekroczyła już 600 metrów. Erupcje i wybuchy wywołują drobne wstrząsy w promieniu 15 kilometrów od wulkanu de Fuego.

 

 

 

0
Brak ocen

Niespokojnie również na Hawajach,sporo wstrząsów.Ostatnio wzmaga się aktywność wulkaniczna na  Ziemi,co napewno nie wróży nic dobrego.Czy ktoś oglądał wczoraj film na Discovery Science pt;'Jak działa Ziemia'?Po obejrzeniu tego filmu nasunęło mi się pytanie ,a pro po powstania nowej wyspy na Pacyfiku ,co miało miejsce ostatnio;Skoro powstają Nowe Lądy to,co będzie ze Starymi?

0
0

Mount Yasur – jeden z najbardziej aktywnych wulkanόw na świecie, położony w Vanuatu (na wschód od Australii). Wznosi się na wysokość 361 m n.p.m., w wyniku czego nazywany jest najprzystępniejszym aktywnym wulkanem na świecie. Erupcje towarzyszą mu niemal bez przerwy od momentu zaobserwowania wybuchu w 1774 roku przez kapitana Jamesa Cooka. Stratowulkan ten posiada niewysoki piroklastyczny stożek z prawie okrągłym, szerokim na 400 metrόw kraterem. Jest aktywny od wiekόw, wybucha często kilka razy w ciągu godziny, jego erupcje są zazwyczaj bezpieczne do bliskiej obserwacji. Od stycznia 2010 roku aktywność Mount Yasur wzrasta, wulkan wyrzuca z krateru bomby wulkaniczne opadające na szlaki turystyczne stanowiąc zagrożenie dla ludzi.

Volcán de Fuego - to najbardziej aktywny wulkan w Ameryce Środkowej. Wybuch Fuego w 1773 spowodował trzęsienie ziemi, które zniszczyło miasto Antigua Guatemala (ok. 20 km na północny wschód od Fuego). Od 1524 zanotowano 59 erupcji (ostatnia w 1979).

0
0

Mount Sinabung. Ciekawe foto - jakby postać nad kraterem z dymu[ibimage==32826==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

0
0

I czym się tu podniecać? Wulkany wybuchały i wybuchać będą, istniały i istnieć będą. Są inne gorsze tematy więcej ludzi umiera z głodu a nie przez wulkany. Bogacze są coraz bardziej bogacą.Masony się rozwijają.! A my szaraki cofamy się do tyłu przykładowo co z tego że dwie osoby w 4 osobowej rodzinie pracują i tak na nic nie stać trzeba brać kredyt na 5,10,15,20,30 lat żeby mieć domek o powierzchni 100 m kwadratowych lub 10 letnie auto.!!!!!!!!!!!

0
0