Od przyszłego roku Johnny Walker będzie sprzedawany w papierowych butelkach

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Właściciel światowej sławy firmy Johnny Walker Scotch blended whisky, alkoholowy gigant Diageo, postanowił zademonstrować troskę o środowisko. Od 2021 roku produkty marki będą butelkowane w przyjaznych środowisku butelkach celulozowych, które swoim wyglądem przypominają pojemniki na chemię gospodarczą.

 

Diageo, największy na świecie producent alkoholi premium, rozpocznie w przyszłym roku butelkowanie whisky Johnny Walker w pojemnikach, które nie zawierają ani jednego procenta plastiku. Butelki, jak niedawno zapowiedziała brytyjska firma, będą wykonane na bazie celulozy „z drewna pozyskiwanego w sposób całkowicie przyjazny dla środowiska”.

 

Aby opracować nowe opakowanie, Diageo i Pilot Lite utworzyły spółkę joint venture, Pulpex Limited, w celu produkcji „zrównoważonych opakowań”. Butelki z włókna drzewnego spełniają wszystkie standardy przemysłu spożywczego i będą w pełni nadające się do recyklingu.

 

Oprócz produktów Diageo, który jest również właścicielem marek Guinness i Baileys Irish Cream, Pulpex nawiązał współpracę z producentami FMCG, w tym z gigantami, takimi jak PepsiCo i Unilever. Oni też od przyszłego roku zaczną rozprowadzać swoje produkty w papierowych butelkach.

 

Kluczowa różnica między butelkami papierowymi a szklanymi Diageo polega na tym, że są one naturalnie nieprzezroczyste, zawartość nie jest widoczna, co jest sprzeczne z nawykami użytkowników. Same butelki bardziej przypominają pojemniki na chemię gospodarczą. Czy koncern utrzyma wypuszczenie „Johnny'ego Walkera” w zwykłych szklanych butelkach? Na razie nie wiadomo.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika dedal64

Jeżeli to ma być takie

Jeżeli to ma być takie EKOLOGICZNE , to dlaczego bonzowie rządzący tym światem pija wode ze szklanych butelek? Alkohol to nie tylko napój , to zwiazek chemiczny , który na pewno w jakiś sposób wchodzi w reakce z plastykiem . 

Portret użytkownika Quark

Alkohol to nie tyle związek

Alkohol to nie tyle związek chemiczny (bo wszystkie substancje nimi są) ale dość silny rozpuszczalnik ale w tym przypadku te nowe buteleczki są z papieru a nie plastiku .. bo ktoś sobie wymyślił nowy sposób na zarobek. 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Ile i jak "cieżkiej" chemii

Ile i jak "cieżkiej" chemii trzeba do posklejania z drzewnianych wiórów czegoś na kształt butelki, żeby tego 40 procentowy alkohol nie rozpuścił??? jprdl!!!

Talmudyczna ekologia!

To mi przypomina latającą teraz w telaviwzji reklamę jakiejś chemii, żeby pralka się pozostałościami po proszku do prania i brudzie z ubrań nie zatykała, bo użytkownik pierze w niskich temperaturach wody!!!

A pierze taki debil w niskich raz, że go nie stać prać w wysokich, bo brachunki by debila demokratycznego zżarły.
A dwa, bo debil jest proECO, bo większe zużycie prądu, to więcej "dwutlenku" z elektrowni.

I tak ekologiczny głupek bez mózgu wyskakuje z kasy na więcej chemii z niemiecekiej IG Farben (firma zbrodniarz II wojenny) i truje naprawdę środowisko spuszczając do kanalizacji jeszcze bardziej zatrutą wodę.
No, ale to jest młody wykształcony (w kibucowej uczelni dla bydła-Goim) głupek bez mózgu...

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika łykułyku

Metuwe walom tzw. F16

Metuwe walom tzw. F16 podrychtowane z dodatkiem smakowo aromatycznym bo barany i tak sie nie szczajo, a w papierze  to nie ten sam trunek co 30 lat temu , u nas w marketach tez już nie ma normalnej vódy i nie będzie. Bydło ma chlać trutkę żeby szybciej zdechło po okresie eksploatacji !

Portret użytkownika euklides

Będzie bardzo ciekawie jak

Będzie bardzo ciekawie jak dział alkoholowy zajmie się ogniem.

Teraz czy siak nikt teraz nie kupi tego syfu. Korporacje będą padać, więc rządy rzucą im pieniądze, także mogą już przestać cokolwiek produkować co będzie najbardziej ekologiczne. W "nowej normalności" garstka niewolników zapi...a na bankierów, urzędników i korporacje.

Portret użytkownika baca

szkło to stopiony piasek

szkło to stopiony piasek kompletnie nieszkodliwy dla środowiska... jego ochrona przy pomocy drewnianych butelek to jakiś kurwa absurd...

chodzi zapewne o to aby ogołocić szkocję z drzew, bo na piasek ciężko znaleźć żyda...

 

Strony

Skomentuj