Co spowoduje likwidacja gotówki i stworzenie bezgotówkowego społeczeństwa

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Społeczeństwo bezgotówkowe to cel jaki stawiają sobie od dawna rządzący w wielu krajach. Nieuchronnie zmierzamy w tym kierunku i jest to proces niezauważalny dla wielu z nas. Infrastruktura umożliwiająca płatności bezgotówkowe już jest. Są też preteksty do likwidacji gotówki jakie dała pielęgnowana przez władze paranoja koronawirusowa. Jakie konsekwencje dla ludzi spowoduje likwidacja gotówki ?

W bezgotówkowym społeczeństwie po prostu pieniądze będą funkcjonowały tylko w formie cyfrowej. Dzięki temu każda transakcja będzie do wyśledzenia i w pełni kontrolowana przez rząd. 

 

W konsekwencji zniknie cała szara strefa i nie będzie się dało wynająć kogoś do prostych prac bez wiedzy rządzących. Ludzie, którzy wspierają koncept bezgotówkowego społeczeństwa najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego co oznacza zrealizowanie takiego celu. 

 

Na przykład, młodociani nie będą już mogli pracować u lokalnych rolników przy zbiorze truskawek czy malin. Skoro nie będzie się dało zapłacić gotówką młodzi ludzie nie będą w stanie zarobić na swoje wakacje. 

 

Babcie, ciocie, dziadkowie i wujkowie nie będą w stanie ofiarować gotówki w prezencie na chrzcie czy komunii świętej. Nie będzie też pieniędzy wkładanych w urodzinowe kartki lub koperty. 

Likwidując gotówkę zlikwidowane zostaną też przysłowiowe świnki skarbonki, za pomocą których uczy się dzieci wartości pieniądza i sensu jego oszczędzania. Oznacza to też brak gotówkowych napiwków dla kelnerów. Brak gotówki to też znaczne utrudnienie dla prowadzenia zbiórek charytatywnych. 


Co więcej, banki uzyskają dzięki temu kontrolę nad każdym wydawanym groszem. Każda transakcja bedzie zapisywana w systemach bankowych. Do dyspozycji banków i rządu będzie też cała historia naszego przemieszczania się i zakupów. 

 

Dostęp do twoich pieniędzy będzie mógł być wyłączony w każdej chwili i na dowolny okres czasu. Nie będzie żadnej ochrony przed rosnącymi szybko podatkami i każdy grosz będzie mógł być dowolnie opodatkowany. 


W zasadzie to rząd będzie mógł wtedy decydować co kto może kupić i kiedy. Jeśli jakieś twoje transakcje wydadzą się władzom podejrzane, twoje pieniądze mogą być zamrożone do czasu złożenia wyjaśnień. 


Gotówka to wolność, jej likwidacja to zniewolenie. W interesie nas wszystkich jest jej zachowanie. Gdy to się nie uda konieczne będzie znalezienie jej surogatu. Być może staną się nim kryptowaluty, które już teraz stoją solą w oku osób planujących bezgotówkowe społeczeństwo. Może odpowiedzią na te totalitarne zapędy będzie powrót do łask barteru.

 

Coś będzie trzeba wymyślić i na pewno jakoś się do tego dyktatu dostosujemy. A jeśli to się nie uda, to cała nadzieja w Słońcu, które może w niszczycielskim akcie wyłączyć wszystkie ziemskie sieci energetyczne i internetowe, co z pewnością zakończy konstruowaną obecnie bezgotówkową erę ludzkości.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hikimori

Nic z tego kolego. Wolni

Nic z tego kolego. Wolni ludzie uciekną do lasów i w dzicz. Już uciekają. Rezygnacja z tej syfiastej cywilizacji to małe wyrzeczenie. A twoi pracodawcy z Skynet najwyżej będą ich ścigać i zabijać. Do tego to co piszesz jest u podstaw całkowitym kłamstwem, ponieważ nie ma takiej ludzkiej siły by zaszczepić żydów gdyż religia im nie pozwala na takie procedury oraz na wiele innych medycznych procedur nie tylko na same szczepienia. Tak wiec zanim nastąpi twoja szatańska wizja przyszłości - dojdzie do wojny. Jest szansa, że różne przeciwne frakcje przejrzą na oczy i zjednoczą siły przeciw takim jak ty...

Portret użytkownika b@ron

a to że niby ja wasz wróg???

a to że niby ja wasz wróg??? ...hmmm...nie tędy droga ... miszczu

"Rezygnacja z tej syfiastej cywilizacji to małe wyrzeczenie" a skąd ci przyszło do głowy, że cywilizacja pozwoli ci odejść ???

uciekniesz w dzicz i bedziesz jadł co upolujesz, czyli bedziesz kłusownikiem... już są podstawy byś był poszukiwany, a jak w dziczy zachorujesz np na raka to zakradniesz się do szpitala i wymienisz dzika za operację???

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

...ucieczka w dzicz, daje 50%

...ucieczka w dzicz, daje 50% szans na przeżycie, pozostanie w domu, bez środków do życia, daje 100% szans na śmierć.

Tzw. "leki" na raka to chemia, która bardziej wyniszcza organizm, niż zwykły nowotwór, są inne metody leczenia, ale są one zakazane.

A teraz B@roniku, zalecam liznąć nieco prawdy:

Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy

Portret użytkownika b@ron

oby drako nikt u ciebie na

oby drako nikt u ciebie na nic nie chorował szczerze ci tego życzę, a najbardziej to twojej rodzinie... tak, tak,wiem... raka też nie ma to drugi spisek i sposób by cię otruć...

edit... acha... 50% szans na przeżycie masz ...zawsze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

zarąbisty artykuł ... nie ma

zarąbisty artykuł ... nie ma to jak ujmujący tytuł... a wiesz dlaczego taki wysoki wskaźnik umieralności po chemioterapi? ... bo jak ktoś już umrze, to nie można już sprawdzić, czy żyłby gdyby mu nie aplikowano chemioterapi... to są stare sztuczki na które ludzie się nabierają

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

no jestem z ciebie dumny B

no jestem z ciebie dumny B@roniku... przeczytałeś tytuł Biggrin ... to teraz przeczytaj artykuł, tam będzie rozwinięcie tytułu Wink

...jest nadzieja, że jak coś z niego zrozumiesz i zaczniesz drążyć temat, to znajdziesz wiele alternatywnych metod leczenia raka, nie zabijając przy tym pacjenta...

No i zachęcam do zapoznania się z lekturą, którą ci zapodałem...o ile znajdziesz odwagę, by zmienić coś, co ci wyryli w głowie.

Strony

Skomentuj