Co spowoduje likwidacja gotówki i stworzenie bezgotówkowego społeczeństwa

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Społeczeństwo bezgotówkowe to cel jaki stawiają sobie od dawna rządzący w wielu krajach. Nieuchronnie zmierzamy w tym kierunku i jest to proces niezauważalny dla wielu z nas. Infrastruktura umożliwiająca płatności bezgotówkowe już jest. Są też preteksty do likwidacji gotówki jakie dała pielęgnowana przez władze paranoja koronawirusowa. Jakie konsekwencje dla ludzi spowoduje likwidacja gotówki ?

W bezgotówkowym społeczeństwie po prostu pieniądze będą funkcjonowały tylko w formie cyfrowej. Dzięki temu każda transakcja będzie do wyśledzenia i w pełni kontrolowana przez rząd. 

 

W konsekwencji zniknie cała szara strefa i nie będzie się dało wynająć kogoś do prostych prac bez wiedzy rządzących. Ludzie, którzy wspierają koncept bezgotówkowego społeczeństwa najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego co oznacza zrealizowanie takiego celu. 

 

Na przykład, młodociani nie będą już mogli pracować u lokalnych rolników przy zbiorze truskawek czy malin. Skoro nie będzie się dało zapłacić gotówką młodzi ludzie nie będą w stanie zarobić na swoje wakacje. 

 

Babcie, ciocie, dziadkowie i wujkowie nie będą w stanie ofiarować gotówki w prezencie na chrzcie czy komunii świętej. Nie będzie też pieniędzy wkładanych w urodzinowe kartki lub koperty. 

Likwidując gotówkę zlikwidowane zostaną też przysłowiowe świnki skarbonki, za pomocą których uczy się dzieci wartości pieniądza i sensu jego oszczędzania. Oznacza to też brak gotówkowych napiwków dla kelnerów. Brak gotówki to też znaczne utrudnienie dla prowadzenia zbiórek charytatywnych. 


Co więcej, banki uzyskają dzięki temu kontrolę nad każdym wydawanym groszem. Każda transakcja bedzie zapisywana w systemach bankowych. Do dyspozycji banków i rządu będzie też cała historia naszego przemieszczania się i zakupów. 

 

Dostęp do twoich pieniędzy będzie mógł być wyłączony w każdej chwili i na dowolny okres czasu. Nie będzie żadnej ochrony przed rosnącymi szybko podatkami i każdy grosz będzie mógł być dowolnie opodatkowany. 


W zasadzie to rząd będzie mógł wtedy decydować co kto może kupić i kiedy. Jeśli jakieś twoje transakcje wydadzą się władzom podejrzane, twoje pieniądze mogą być zamrożone do czasu złożenia wyjaśnień. 


Gotówka to wolność, jej likwidacja to zniewolenie. W interesie nas wszystkich jest jej zachowanie. Gdy to się nie uda konieczne będzie znalezienie jej surogatu. Być może staną się nim kryptowaluty, które już teraz stoją solą w oku osób planujących bezgotówkowe społeczeństwo. Może odpowiedzią na te totalitarne zapędy będzie powrót do łask barteru.

 

Coś będzie trzeba wymyślić i na pewno jakoś się do tego dyktatu dostosujemy. A jeśli to się nie uda, to cała nadzieja w Słońcu, które może w niszczycielskim akcie wyłączyć wszystkie ziemskie sieci energetyczne i internetowe, co z pewnością zakończy konstruowaną obecnie bezgotówkową erę ludzkości.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Wystarczyłoby przejść na

Wystarczyłoby przejść na kryptowaluty, złoto, srebro itp i przestać akceptować złotówkę. Zaprzestać płacenia podatków. Przestać sprzedawać bankierom, politykom i wysokim urzędnikom państwowym żywność. Przestać ich leczyć, naprawiać im samochody, wywozić śmieci.... Gdyby tylko ludzie byli tylko trochę mądrzejsi to ta armia gangsterów i pasożytów nie miałaby czego szukać. No, ale niestety ludzie są zindoktrynowani jak w sekcie i nie pojmują, że są ofiarami sił piekielnych.

Portret użytkownika nowyEinstein

Mala wizja przyszlosci, ktora

Mala wizja przyszlosci, ktora nam wmawiaja jaka bezpieczna.
Z polaczeniem super technologii 5G, inwigilacji na kazdym kroku, milionom kamer podlaczonych do sztucznej inteligencji, Jesli Janusz wyjdzie wieczorem przed blok wyprowadzic psa i otworzy sobie piwko to z konta zniknie mu 50zl. Jak to? A no tak to, dostanie smsa od rzadu, ze popelnil wlasnie wykroczenie, kamera go namierzyla, rozpoznala, a dzieki temu ze jego pieniadze sa tylko wirtualne, sami pobralismy sobie oplate, zebys nie zapomnial czy cos tam no i zebys mogl sobie dokonczyc piwko... aha! i nie zapomnij posprzatac po piesku. Bo cie obserwujemy.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ZyZy-turbo-gsi

A ja odpowiem tobie panie

A ja odpowiem tobie panie magiszcze inzynierku na twój koment słowem samego Boga którego ty obrażasz słuchając jasnowidzów oraz swym paskudnym bałwochwalstwem, a w którego ponoć wierzysz:

"Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych.Gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni, i z powodu tych obrzydliwości Pan, Bóg twój, wypędza ich przed tobą.Gdyż te narody, które ty wypędzasz, słuchają wieszczbiarzy i wróżbitów, a na to Pan tobie nie pozwolił. Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jakczary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom. Ponieważ wzgardziłeś rozkazem Pana, więc i On wzgardził tobą i nie będziesz królem."

i jeszcze jedno pisiory to tak samo sługusy włodarzy nwo tylko udają katolików rzymskich i patriotów tak się po prostu sprawuje władzę oto lewica i prawica kierowana poprzez ukryte macki, czyż to nie pisiory wysyłały policje do pałowania przeciwników kolorowych parad ???

 

co o tym myślisz śmiertelniku ?

 

Portret użytkownika nauta

Baron jak zwykle spadnęty z

Baron jak zwykle spadnęty z Księżyca. Oczywiście babcia musi dokładnie wiedzieć, co mały chce dostać. Skończy się pętnastoma rowerkami na komunię. Oczywiście zakupu będzie można dokonać tylko ze źródła akceptowanego przez bank i rządy, czyli bez zakazanych napisów i części, jak pedały, za które to słowo już dziś można się pozbyć monetyzacji. Państwo młodzi, na weselu, będą stać z terminalem do wpłat i deklaracjami podatkowymi, albo dostaną pięćdziesiąt zastaw stołowych. Szczylowi trzeba będzie założyć kartę bankomatową, albo nawet kredytową, jeśli banki uznają to za "konieczne", żeby miał na bułkę. Jeśli natomiast kupisz żulowi flachę, możesz na drugi dzień wylecieć z roboty, jako podejrzany o alkoholizm. Poza tym, żule rzadko proszą o takie sumy a jeszcze rzadziej je otrzymują. Żebrzą o 10 groszy, 2 złote... Równie rzadko piją gorzałę, ale baron będzie ich uszczęśliwiał na siłę, bo jak każdy lewak - wie lepiej co komu trzeba.

Portret użytkownika b@ron

się naucz nauto czytać ze

się naucz nauto czytać ze zrozumieniem... bo mam głęboko w... poważaniu czy ty chcesz 20zł na rękę czy przelewem na konto, piszę jakby to miało wyglądać a nie żeby ktoś został uszczęśliwiony a jak ci się moja wizja niepodoba to się wypłacz u siebie w banku i mów że ty chcesz piniondz...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Karlenlem

No już widzę osiedlowych

No już widzę osiedlowych dillerów, spotykających się z klientem pod żabką żeby opylić worek zioła bawiących się w darknet. Ci hurtownicy może i tak... ale kto kupi w hurcie żeby sprzedawać w detalu nie mogąc pobierać za to gotówki. Typowy palacz zioła kupujący po 1-2g używający smartfona wylacznie do dzwonienia - bo apki to już wyższa szkoła jazdy nie ogarnie darknetu a tym bardziej płatności w krypto.

Portret użytkownika inzynier magister

Najważniejszym elementem tego

Najważniejszym elementem tego systemu sztucznego pieniądza jest możliwość wyłączenia niepokornym możliwości płacenia jeśli będą pisać i mówić niezgodnie z linią satanistów NWO ! To jest ich główny cel, niedawno pewnej organizacji prawicowo narodowo chrześcijańskiej wyłączono płacenie za pomocą paypala i usunięto konto bo mieli jego dane jako użytnownika chrześcijańsko anty enwuowskiego ! Gdyby trzaskowska zaraza wygrała to admin by został wyłączony natychmiast, przecież takie artkułu jak ten to dla lewaków NWO "mowa nienawiści" ! Admin powinien sięcieszyć że trzaskowska zaraza NWO nie wygrała, ale kto wie, jeśli pisowcy nie zrobią porządku z mediami wrogów Polski to za 3 lata przegrająna 100% już teraz połowa wyborców chce NWO głosując na trzaskowskiego szaleńca ! Wszystko robiąmedia zachodnich koncernów i szwabsko lewackie, które już mają umysły Polaków w garści ! Połowa ludzi chce trzaskowską zarazę NWO na prezydenta, to jest szokujące i dołujące co zrobili z Polakami ! W wyborach pisowcy przefgrają, jeśli nie zrepolonizująmediów, a wtedy admin zostanie szybko spacyfiokowany jako wróg publiczny !

Z nimi nia ma żartów, ci enwuowsko lucyferyczni wyznawcy Nowego porządku antychrysta to są prawdziwi hitlerowcy, którzy mordują ludzi starszych i dzieci nienarodzone, im już nie są potrzebne obozy koncentracyjne ! Oni boją sięChrystusa jak ognia, dlatego tak nienawidzą jak sięorganizuje marsze różańcowe, a najbardziej nienawidzą katolicyzmu, tego jeszcze prawdziwego, bo głownie modlitwa katolicka do Jezusa ma moc niszczenia szatańskiego spisku NWO !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj