W Alpach pojawił się różowy lód. Może to zaostrzyć skutki globalnych zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zaskakujące odkrycie w Alpach - zaobserwowano miejsca z różowym lodem. Zdaniem klimatologów może to mieć poważne konsekwencje dla klimatu naszej planety. 

 

Naukowcy z Włoch badają tajemniczy wygląd różowego lodu w Alpach. Ich zdaniem jest to spowodowane przez glony, które przyspieszają skutki zmian klimatu.Trwa debata na temat tego, skąd pochodzą te glony, ale Biagio Di Mauro z National Research Council of Italy uważa, że ​​różowa pokrywa obserwowana w części lodowca Presena jest prawdopodobnie spowodowana przez tę samą roślinę, która została znaleziona na Grenlandii. 

Roślina znana jako Ancylonema nordenskioeldii jest obecna w tej części Grenlandii, w której topnieje pokrywa lodowa. Te algi same w sobie nie są niebezpieczne, bo ich występowanie jest naturalnym zjawiskiem, które występuje wiosną i latem na średnich szerokościach geograficznych. Ale jeśli będzie ich za dużo, może to prowadzić do poważnych konsekwencji. 

 

Faktem jest, że zwykle lód odbija ponad 80 procent światła słonecznego z powrotem do atmosfery, ale kiedy pojawiają się glony, ciemnieje, dzięki czemu pochłania ciepło i topnieje szybciej. Co więcej, jest to proces wzajemnie powiązany. Im szybciej topi się lód, tym więcej glonów wydaje się dodawać czerwony odcień do białej pokrywy przełęczy Gavia na wysokości 2618 metrów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

O wiele ciekawsze jest skąd

O wiele ciekawsze jest skąd pochodzą ufoludki, które mają fioła na punkcie rozwoju przemysłowo-technicznego naszego gatunku, który chcą za wszelką cenę zastopować. Ale dlaczego wymyślają tak głupie bajki - a to o brednie o toksyczności CO2, a to wymyślili na poczekaniu "pandemię" i kazali baranom chozić w maskach żeby wyglądało, że jest zaraza chociaż nie ma nawet jej śladu. Aż chciałby ulżeć ufoludkom i powiedzieć: weźcie farbkę i pomalujcie na biało.

Portret użytkownika mw

Proszę o zmianę swojej nazwy

Proszę o zmianę swojej nazwy użytkownika na coś w stylu: ciemniak, idiota, oferma intelektualna, niedorozwój umysłowy. Dzięki temu będzie adekwatna z pańskimi komentarzami. Opcjonalnie można zamieszczać mądrzejsze komentarze. Jednak sądzę, że może to być niewykonalne w tym przypadku.

Skomentuj