W Chinach znowu z powodu koronawirusa poddano kwarantannie setki tysięcy ludzi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chińczycy robią dosłownie wszystko, aby raz na zawsze pokonać koronawirusa i powrócić do normalnego życia. W tym celu prowadzą masowe testy i podejmują radykalne decyzje. Przykładowo w powiecie Anxin w prowincji Hebei, z powodu 18 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa ogłoszono kwarantannę dla około 400 tysięcy ludzi.

 

Według oficjalnych danych, z powodu koronawirusa na całym świecie zmarło już pół miliona ludzi. Chiny nie chcą ryzykować, dlatego też podjęto decyzję o całkowitej izolacji powiatu Anxin. Wszystkie wioski i budynki pozostały całkowicie zamknięte, obowiązuje również zakaz porusza się samochodami i innymi pojazdami. Mieszkańcom wolno tylko raz dziennie zrobić niezbędne zakupy.

 

Nagła decyzja o izolacji powiatu Anxin jest zupełnym przeciwieństwem do łagodzenia ograniczeń w Europie i Stanach Zjednoczonych. Chiny podejmują znacznie bardziej zdecydowane działania. Warto również mieć na uwadze, że powiat Anxin leży około 150 km na południe od Pekinu. Stolica Chin jest zamieszkiwana przez ponad 20 milionów ludzi. Wybuch epidemii w samej stolicy mógłby zakończyć się katastrofą dla całego państwa.

W połowie czerwca, w południowo-zachodniej części Pekinu wykryto nowe przypadki zakażenia się koronawirusem. Władze natychmiast nałożyły blokadę na 11 osiedli mieszkaniowych i zabroniły wychodzenia z domu. Ponadto, w stolicy prowadzone są masowe testy na koronawirusa i dotychczas przebadano niemal 8 milionów ludzi.

 

Sytuacja w Chinach pokazuje, że pokonanie koronawirusa będzie niezwykle trudne. Pozostałe kraje na świecie powinny dokładnie analizować wydarzenia w Chinach, ponieważ nawet jeśli uda się wypłaszczyć krzywą zachorowań to wirus może powrócić nawet przez zwykłą nieostrożność.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no właśnie ta kolejność

no właśnie ta kolejność pokazuje ile "odcisków palców" zostawiłeś po których cię można zidentyfikować, tak że spokojnie możesz przyjąć szczepionkę z chipem Biggrin bo nic to nie zmieni... ale nie o to... nadal nie wiesz co to ochrona danych osobowych i jak się ją wykorzystuje, pozatym nie myślisz chyba że w dobie epidemi ktoś cię zapyta czy wierzysz w tą epidemię, a potem poprosi byś udał się na kwarantannę

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr

Zadaniem szczepionki jest

Zadaniem szczepionki jest uśmiercenie ludzi starszych(patrz Włochy) oraz dożywotnie uszkodzenie układu odpornościowego osobom młodszym...  a głównym i podstawowym zadaniem cipa, będzie możliwość wyłączenia za jego pomocą np. takiego [email protected], gdy ten zacznie być zbytnio niepoprawny politycznie...ich nie obchodzi kiedy i ile wypłacasz z bankomatu, tu chodzi o całkowitą kontrolę nad Tobą Smile

Zapodają Ci ludzie masę dowodów, których nawet nie raczyłeś sprawdzić, tak mocno zryli Ci myślenie...musisz zrozumieć, że nie my jesteśmy Twoimi wrogami, lecz ci, którym tak ślepo i bezwarunkowo wierzysz.

Portret użytkownika syriues

falszywe i tyle.to nie korona

falszywe i tyle.to nie korona wirus lecz drgania w pecherzykach plucnych spowodowane falami.to taka teoria i praktycznie rzecz biorac trudno w to nie uwierzyc.diabel sie ujawnil-pan powietrza ktory truje nas falami.ludzi mozna otruc oficjalnie,ale lepiej manipulowac nimi,bo wtedy mozna robic prawa o ktorych nawet za komuny marzyli.teraz jawnie chca nas zniszczyc.

Portret użytkownika S

Jak dobrze popatrzyć na Chiny

Jak dobrze popatrzyć na Chiny, to jest tam coś innego niż wirus. Po pierwsze: filmy i zdjęcia ludzi umierających nagle na ulicy. Absolutnie nigdzie indziej na świecie coś takiego się nie zdarzyło z chorymi na Cov19. Jak jesteś chory, to leżysz w domu a nie łazisz po mieście. Zresztą na świecie nie zgłoszono ani razu nagłej śmierci, ludzie umierają powoli, a nie padają jak zastrzeleni. Po drugie filmy z zatrzymań siłą ludzi chorych. Każdy wie, jak czujemy się mając grypę, za silni raczej nie jesteśmy, prawda? Tymczasem ludzie na filmach, zaciągani na "kwarantannę" są agresywni, wrzeszczą, szarpią się i to z dużą siłą. Dziwne jak na kogoś nie mogącego nawet oddychać. No i słynny szpital zbudowany w Wuhan w 10 dni. Widzieliście zdjęcia? Kraty w oknach jak w więzieniu. Na zdjęciach wnętrza widać, że pomieszczenia dla "chorych" przypominają cele w więzieniu. Wzmocnione drzwi z zamkami NA ZEWNĄTRZ! Serio jest to szpital dla ludzi tak chorych i słabych, że nawet nie mogą oddychać? Istnieje teoria, że w Wuhan wydostała się jakaś broń biologiczna a nie wirus. Ale co tam się dzieje naprawdę, to raczej się nie dowiemy.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Strony

Skomentuj