W Chinach znowu z powodu koronawirusa poddano kwarantannie setki tysięcy ludzi

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Chińczycy robią dosłownie wszystko, aby raz na zawsze pokonać koronawirusa i powrócić do normalnego życia. W tym celu prowadzą masowe testy i podejmują radykalne decyzje. Przykładowo w powiecie Anxin w prowincji Hebei, z powodu 18 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa ogłoszono kwarantannę dla około 400 tysięcy ludzi.

 

Według oficjalnych danych, z powodu koronawirusa na całym świecie zmarło już pół miliona ludzi. Chiny nie chcą ryzykować, dlatego też podjęto decyzję o całkowitej izolacji powiatu Anxin. Wszystkie wioski i budynki pozostały całkowicie zamknięte, obowiązuje również zakaz porusza się samochodami i innymi pojazdami. Mieszkańcom wolno tylko raz dziennie zrobić niezbędne zakupy.

 

Nagła decyzja o izolacji powiatu Anxin jest zupełnym przeciwieństwem do łagodzenia ograniczeń w Europie i Stanach Zjednoczonych. Chiny podejmują znacznie bardziej zdecydowane działania. Warto również mieć na uwadze, że powiat Anxin leży około 150 km na południe od Pekinu. Stolica Chin jest zamieszkiwana przez ponad 20 milionów ludzi. Wybuch epidemii w samej stolicy mógłby zakończyć się katastrofą dla całego państwa.

W połowie czerwca, w południowo-zachodniej części Pekinu wykryto nowe przypadki zakażenia się koronawirusem. Władze natychmiast nałożyły blokadę na 11 osiedli mieszkaniowych i zabroniły wychodzenia z domu. Ponadto, w stolicy prowadzone są masowe testy na koronawirusa i dotychczas przebadano niemal 8 milionów ludzi.

 

Sytuacja w Chinach pokazuje, że pokonanie koronawirusa będzie niezwykle trudne. Pozostałe kraje na świecie powinny dokładnie analizować wydarzenia w Chinach, ponieważ nawet jeśli uda się wypłaszczyć krzywą zachorowań to wirus może powrócić nawet przez zwykłą nieostrożność.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Ojciec Dyrektor

Tam wcześniej były poważne

Tam wcześniej były poważne protesty, ludzie nie mieli czym oddychać, potworne zanieczyszczenie powietrza. Ponadto ogłoszono budowę wielkiej spalarni śmieci koło Wuhan i ludzie nie wytrzymali. Pod przykryciem wirusa dokonano eksterminacji buntujących się, system rozpoznawania twarzy, aresztowania, jako broni użyto też 5G. Widziałem film, gdy tłum ludzi obalał słup z przekaźnikiem. Był też dziwny film pokazujący setki porzuconych telefonów na ulicy. Ludzi zwijano z ulicy, nie tylko z domów, pewnie niektórzy się ukrywali. Te szpitale to wykańczalnie.

Portret użytkownika keri

Mediapandemia to polityka

Mediapandemia to polityka zamordyzmu i strachu i nie ma nic wspólnego ani z wirusami ani ochroną zdrowia obywateli. Zakażające i fałszujące wyniki testy, bezprzyczynowy areszt domowy dla niepokornych zamieniany na areszt więzienny, niszczenie zdrowia fizycznego i psychicznego, tworzenie nędzy przez utratę pracy.

To było o Polsce, która bierze z Chin przykład.

Strony

Skomentuj