Nad Polskę nadciągają bardzo niebezpieczne burze

Kategorie: 

Źródło: Własne

W ciągu jutrzejszej doby w pasie Polski południowej, częściowo centralnej oraz wschodniej mają pojawić się bardzo silne burze. W niektóych przypadkach może dojść do nawałnic, lub szkwału, co może prowadzić do nagłych powodzi, jak ta w Jaśle wczoraj, na Podkarpaciu.

 

Według wyliczeń modeli numerycznych najlepsze warunki do rozwoju burz będą w dużej części kraju. Burzę pojawią się już w godzinach przedpołudniowych i potrwają do godzin nocnych. Będą poruszać się przeważnie w kierunku półnonco-wschodnim.

 

Największym zagrożeniem podczas przechodzenia burz będą intensywne opady deszczu które mogą powodować podtopienia oraz powodzie błyskawiczne, porywy wiatru miejscami nawet do 100km/h, opady gradu >5cm oraz w mniejszym stopniu istnieje ryzyko wystąpienia kilku trąb powietrznych.

 

 

Wyliczenia modeli numerycznych UM oraz EMWF na jutro

Bardzo zła wręcz tragiczna sytuacja notowana jest w rejonie Jasła w woj. Podkarpackim gdzie podczas wczorajszej doby przeszło blisko dziesięć burz superkomórkowach w formacie tzw. "Training Stroms" powodując powódź błyskawiczną. Suma opadu podczas wczorajszych burz dochodziła w tamtych rejonach miejscami do 150mm co jest wartością często przypadającą na jeden miesiąc sumy opadowej. Jutro również właśnie w tamtych rejonach można spodziewać się kolejnych burz oraz opadów.

 

Zalane okolice Jasła podczas wczorajszych burz

 

 

Źródła:

https://mapy.meteo.pl

https://meteologix.com

http://www.wirtualnejaslo.pl

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Anakin23
Portret użytkownika Anakin23

Redaktor naczelny portalu zmianysolarne.pl specjalizujący się w kwestiach związanych z aktywnością słoneczną i pogodą kosmiczną.


Komentarze

Portret użytkownika Zefel Retinger

Mi się wydaje że to kara

Mi się wydaje że to kara Yahwe i Jezusa za odwołane święta. Strach przed wirusem okazał się byc sileniejszy niż wiara chrześcijan. A jak wszyscy co czytali biblię wiedzą u miłosiernego nie ma przebacz. 

Portret użytkownika Zefel Retinger

Wręcz absurdalne. Jednak

Wręcz absurdalne. Jednak ludzie całymi miliardami czczą Boga z mitologii biblijnej. Uważają że skoro ich prababcia w to wierzyła to jest to prawda i za wszelką cene należy bronić sredniowieczych ideologi. 

Portret użytkownika Gargulec

Tobie niech ten pusty łeb

Tobie niech ten pusty łeb zaleje, może jak się napełni wodą to przestaniesz pier.olić głupoty cebulaku. Jakie to "typowo polaczkowate", życzyć drugiemu zdażenia które często kończy się utratą większości dorobku, a w niektórych przypadkach nawet ludzkiego życia. Tylko skończony matoł, który nie miał osobistej styczności z takim zjawiskiem, może życzyć go komuś innemu. Niech zgadnę, twoim idolem jest zapewne Bosak, od "krula Korwina"?

Portret użytkownika euklides

A kiedy ty cipciaku kiedy

A kiedy ty cipciaku kiedy systemowo okradasz bliźniego odbierając miesiąc w miesiąc to co sobie wypracuje to jest dobrze, nie? Popierasz złodziei i zdrajców, którzy gnębią prawych, po to tylko żeby dać tobie lub spełnić jakieś inne twoje bolszewickie zachcianki, bo wszystko ma być po twojemu. A zatem "oddajcie krwawicę i dostosujcie się albo gińcie". A najbardziej twoje gadzie geny ujawniają się, kiedy masz ból dupy, że Polak mógłby być niezależny i dostać kawałek polskiej ziemi oraz surowce, które są nasze.

Portret użytkownika Gargulec

Nie pobieram socjalu i nigdy

Nie pobieram socjalu i nigdy nie pobierałem, więc możesz mnie w d.pe pocałować "wielki pOLAKU". W którym miejscu wyraziłem swoje poparcie "dla złodziei i zdrajców" ty półgłowku? To ty masz ból dupy i chcesz topić tych którzy nie zgadzają się, "by było po twojemu" pie.dolony faszysto. "...Polak mógłby być niezależny i dostać kawałek polskiej ziemi oraz surowce, które są nasze...", tak widziałem takich "Polaków " wielokrotnie, jedyne co potrafili z tym zrobić, to założyć "działalność", zatrudnić swoich rodaków za głodowe stawki i żerować na ich ciężkiej pracy.

Portret użytkownika KRNABRNY

To jest normalne, od samego

To jest normalne, od samego początku ani jedno ich ostrzeżenie nie sprawdziło się w moim przypadku, jest wręcz odwrotnie, mówią o wichurach a mamy bezwietrzną pogodę ze stojącym powietrzem. Wygląda jak by specjalnie wprowadzali ludzi w błąd. Czy to jest karalne?;-)

Portret użytkownika Piot

Śmieszne to jest z tymi

Śmieszne to jest z tymi ALERTRCB co na komórkę jako sms przychodzi.

Kilka dni temu (co były te straszne burze), to dostałem wieczorem aż 2 (identyczne) alerty w odstępnie 15minut. Dodam tylko, że dawno tego dnia były DWIE burze i obie już się skończyły ZANIM dostałem ten alerty.

Portret użytkownika Anakin23

To akurat jest wina operatora

To akurat jest wina operatora bo to oni je rozsyłają. IMGW wysyła alerty do operatorów sieci wcześniej przed zjawiskami a oni je rozsyłają dalej. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że burza to zjawisko lokalne i jeżeli nie jest to większy układ typu np. MCS ciężko przewidzieć gdzie dokładnie się pojawi.

"Honor to nagroda głupców, Chwała nie przyda się martwym"

http://zmianysolarne.pl/

Skomentuj