Amerykańscy hodowcy zgłosili utratę 43% kolonii pszczół

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W okresie od kwietnia 2019 do kwietnia 2020 roku, hodowcy pszczół ze Stanów Zjednoczonych, zgłosili utratę 43,7% kolonii tych owadów. Zdaniem specjalistów z organizacji Bee Informed Patnership, większość strat zgłoszono w okresie letnim.

 


Dane na temat populacji pszczół, uzyskano poprzez coroczne ankiety rozdawane amerykańskim hodowcom. Wyniki ostatnich ankiet zostały opublikowane w ten poniedziałek 22 czerwca br. Zgodnie z wyjaśnieniem przedstawicielki organizacji Nahalie Steinhauer:

"Podają nam ilość kolonii którymi zarządzają, liczbę podziałów jakie wprowadzają oraz wszelkie kupione lub sprzedane ule. Opierając się na tych danych obliczamy ogólną liczbę osobników."

Największe zagrożenie dla kolonii pszczół pochodzi ze strony pasożytów, głównie przedstawicieli gatunku Varroa mite. Do tego dochodzą liczne wirusy i grzyby a nawet pestycydy, które również zagrażają populacjom tych owadów. Nie należy przy tym zapominać o wydarzeniach losowych takie jak huragany, burze czy tornada, które mogą niszczyć całe pasieki. Jednak wygląda na to że rok 2019 był dość znaczący pod względem zagrożeń dla pszczół. Przynajmniej na terenie USA.

Nahalie Steinhauer zapewnia, że prace nad poprawą stanu kolonii pszczół trwają cały czas. Liczni badacze pracują nad zwalczaniem zagrożeń, które uderzają w pszczoły. Jedyny znany obecnie sposób to zwiększanie ilości i różnorodności pokarmu dostępnego dla tych owadów. Pozwoli im to zarówno na zwalczanie pasożytów jak i opieranie się chorobom, które obierają je sobie za cel.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Felipesku

Już wiadomo że sztuczne

Już wiadomo że sztuczne nawozy niszczą glebę i zatruwaja środowisko... ale Impostor zwany ludzkością myślał że myśli i że nic się nie stanie... prawda jest taka że rządzących są bezmyślnie i nie nadają się do rządzenia tym światem.

Portret użytkownika osa

Tak, zwłaszcza 5G. W końcu

Tak, zwłaszcza 5G. W końcu mają małe antenki, więc odbierają nadawane dane...

Powoduje to ich dezorientację, bo dane zawierą rozmaite trudne do zakceptowania przez pszczoły informacje.

Nie do pojęcia dla nich jest jak planetę mógł zdominować gatunek o tak wysokim procencie głąbów w populacji...

Portret użytkownika polakk

Nie kolonii, tylko rodzin.

Nie kolonii, tylko rodzin. Kolonia to zgrupowanie zwierząt żyjących obok siebie,na  ogół niespokrewnionych, podczas, gdy w rodzinie pszczelej wszystkie pszczoły są siostrami, a całość stanowi zwarty organizm, więc określenie rodzina jest tu dużo bardziej odpowiednie.

Skomentuj