Naukowcy odkryli, że Covid-19 może powodować uszkodzenie mózgu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy obserwujący pacjentów z nowym typem koronawirusa w szpitalu Salgrensk w Göteborgu w Szwecji odkryli, że niektórzy mają po chorobie uszkodzenia mózgu. 

Badania krwi u 47 pacjentów z Covid-19, wykazały obecność dwóch biomarkerów świadczących o uszkodzeniach mózgu. Porównano je również z analizami grupy kontrolnej osób zdrowych. Badanie wykazało, że uszkodzenie jest obecne, ale nie jest jeszcze jasne w której część mózgu dochodzi do zmian.

 

Naukowcy przyznają, że aby się o tym przekonać, konieczne są dłuższe obserwacje, w tym zastosowanie obrazowania rezonansem magnetycznym. Ślady biomarkerów wwskazujących uszkodzenie mózgu zaobserwowano nie tylko u ciężko chorych pacjentów, ale także u niektórych pacjentów z umiarkowaną chorobą, to znaczy leczonych w szpitalu, ale bez użycia respiratora. 

Lekarze nie potrafią jeszcze powiedzieć, co dokładnie powoduje uszkodzenie - sam wirus lub zbyt intensywna odpowiedź immunologiczna organizmu na zakażenie. Szwedzkie badanie opublikowano w czasopiśmie Neurology.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Groot

Największe uszkodzenia mózgu

Największe uszkodzenia mózgu to powodują "naukofcy" - zwłaszcza tym, którzy im bezgranicznie wierzą. Dzisiejsza "nauka" niewiele różni się od religii, "naukofcy" coś ogłaszają, a ciemny lud im wierzy. Bez jakiejkolwiek werefikacji i sprawdzenia czy to wg może być prawdziwe, bez używania mózgu łykają wszysto jak młode pelikany.

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika drako_tr

...tu akurat nie oszukujom...

...tu akurat nie oszukujom...

"... badania dowodzą, iż długotrwały stres na skutek oddziaływań różnych mechanizmów może zmieniać czynnościową pracę mózgu a w dłuższej perspektywie prowadzić do zmian anatomicznych (np. zmniejszenie hipokampa) oraz modyfikacji połączeń neuronalnych"

Portret użytkownika drako_tr

@ Łukasz Inny Wszystko by się

@ Łukasz Inny Wszystko by się zgadało, gdyby nie:

"  ... uszkodzenie mózgu zaobserwowano nie tylko u ciężko chorych pacjentów, ale także u niektórych pacjentów z umiarkowaną chorobą...leczonych... bez użycia respiratora"

...zatem w tym przypadku ani nie wirus, ani nie niedotlenienie, tylko stres powoduje zmiany w mózgu...

Kłamali, kłamią i kłamać będą, dopóki nie przestaną im za te kłamstwa płacić.

 

 

Strony

Skomentuj