Czy wkrótce każdy samochód w Polsce będzie musiał mieć urządzenie szpiegowskie?

Kategorie: 

Źródło: Własne

Urządzenia lokalizacyjne w samochodach będą wkrótce obowiązkowe. Najpierwttylko w ciężarowych, ale potem kto wie. Powstaje właśnie nowe antywolnościowe prawo, które zmusi wszystkich posiadaczy samochodów o masie powyżej 3,5 tony do montowania specjalnych urządzeń lokalizacyjnych, lub dedykowanych aplikacji mobilnych, które będą wysyłały do Ministerstwa Finansów informacje o tym gdzie jeździmy a tam wyliczą jaka należy się za to opłata.

 

 

To może brzmieć nieprawdopodobnie, ale 6 maja bieżącego roku, prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o drogach publicznych, która zobowiązuje wszystkich posiadaczy samochodów o masie powyżej 3,5 tony, do wyposażenia swoich pojazdów w urządzenia lokalizacyjne szpiegujące ruch po polskich drogach.

 

Mają one być obowiązkowe już od 2021 roku. Jako powód takiej regulacji podano konieczność usprawnienia ruchu na drogach płatnych. W założeniu urządzenia będą zapisywać trasę pojazdu i dzięki temu możliwe będzie policzenie należności bez konieczności stosowania bramek autostradowych, które często generują korki.

Celem ustawy jest zmiana dotychczasowego systemu poboru opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych. Szef Krajowej Administracji Skarbowej przejmie od Głównego Inspektora Transportu Drogowego kompetencję do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych oraz opłaty za przejazd autostradą a także utworzy System Poboru Opłaty Elektronicznej KAS, służący poborowi tych opłat.

Oznacza to również, że zbędne będą bramownice z kratownic, które za ciężkie pieniądze montowano w całym kraju, aby umożliwić funkcjinowanie systemowi ViaToll. Po wdrożeniu obowiązkowych lokalizatorów system ten straci rację bytu, a kierowcy ciężarówek będą musieli wyposażyć się w nowe lokalizatory.

 

Nie wiadomo czy urządzenia lokalizacyjne będą również uprawniały do przejazdu dwoma najdroższymi odcinkami autostrad w Europie, czyli od Katowic do Krakowa oraz od Poznania do granicy z Niemcami. Są one oddane w ręce prywatne i o ile rządzący nie wypracują jakiegoś sposobu rozliczeń, być może trzeba będzie tam nadal stawać. W przypadku odcinków płatnych zarządzanych przez państwo, zamiast opłat pobieranych na bramkach, ma być stosowane proponowane urządzenie szpiegowskie, a należności ma pobierać Krajowa Administracja Skarbowa - KAS. 

To co pozornie wygląda na ułatwienie jest jednak kolejną niepokojącą ingerencją w naszą prywatność. Z łatwością można sobie wyobrazić, że system zostanie rozszerzony o posiadaczy zwykłych pojazdów osobowych.

 

Z jednej strony obowiązują restrykcyjne przepisy RODO, a z drugiej strony panuje radosna twórczość władz, które wymyślają szpiegujące aplikacje jak Protego Safe i ta planowana do szpiegowania samochodów. Z założeń ustawy wynika, że każdy ze zobowiązanych do tego, kto będzie się poruszał po polskich drogach bez lokalizatora, będzie ryzykował mandatem w wysokości 1500 złotych.

 

Z pewnością pobieranie opłat to tylko pierwszy krok. Można sobie z łatwością wyobrazić automatyczne mandaty za przekroczenie prędkości, które mogą być wystawiane na podstawie analizy danych. Pewnie dlatego według ustawy, podczas rejestracji w systemie, trzeba będzie podać imię i nazwisko lub ewentualnie nazwę właściciela samochodu. Będzie też wymagany dokładny adresu zamieszkania, numer PESEL lub inny numer zarejestrowania, który umożliwi bezproblemowe rozpoznanie właściciela, a także wszelkie dane pojazdu odnośnie jego roku produkcji, marki, pojemności silnika etc.

Permanentna inwigilacja staje się podstawą tej nowej nienormalnej normalności, którą zachwala nam socjalistyczna partia o zapędach totalitarnych, która rządzi w Polsce. Niestety podobnie jest w innych krajach i od czasu gdy koronawirusem zapoczątkowano "wykuwanie nowego porządku świata", rządowa pętla na naszych szyjach cały czas jest zaciągana. Jeszcze niektórzy liczą, że wrócimy do normalności, ale to płonne nadzieje. Będzie źle i coraz gorzej i wygląda na to, że to pogorszenie pozycji człowieka, oraz działania antywolnościowe stają się nowym standardem.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Doktor Lekter

Urządzenia lokalizacyjne w

Urządzenia lokalizacyjne w nowych samochodach są obowiązkowe w całej UE od bodajże tego roku.

Mają służyć monitorowniu ruchu drogowego oraz "zapewnieniu bezpieczeństwach na drogach", czyli kontrolowaniu przestrzegania przepisów. Pozycja ma być ustalana dzięki systemowi Galileo a dane przekazywane przez sieć 5G a razie braku połącznia z tą siecią za pomocą smartfona użytkownika.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Kwazar

Czy wkrótce każdy samochód w

Czy wkrótce każdy samochód w Polsce będzie musiał mieć urządzenie szpiegowskie? Spokojnie ale to jest możliwe ! Od swojego zarania motoryzacja w Polsce, to jest dla mnie takie w rozumowaniu i działaniu, pogięte COŚ.Takie fajne do kombinowania COŚ, nad czym w Polsce nie idzie przejść do porządku dziennego... bo temat zawsze będzie chłopów pańczyźnianych swędział.... i PRZYJĄĆ W KOŃCU NA WIARĘ że JEST i próbuje istnieć i rozwijać się w modelu naśladowczym.....NAŚLADOWCZYM !  Bo nadal to wszystko w powijakach jest.... innych państw w których motoryzacja istnieje od dawien dawna i nikogo nie rusza.Nie wiem z czego wynika ta pogięta "polska kombinatorka motoryzacyjna" ? Mentalność chłopa,wójta a może plebana się przejawia ? Nie dość że 85 % jeździ w Polsce furami na nigdy nie spłacalne raty i komornika, to reszta używkami pomyka na wariata, za olbrzymie pieniądze za wytłuczonego rzęcha. Krótko mówiąc.Czy ktoś analizował ten tzw.polski rynek motoryzacyjny ? Ja tak !!!!  I.....on ma się ABSOLUTNIE nijak do TVN Turbo ! Polska motoryzacja to banki pod zastaw i handlarz z umysłowością wariata i RZESZA głupców gotowych starcić krocie byle se za kierownice siadnąć i pokręcić. Wiecie że w Niemczech jest całkiem inaczej ? Smile Smile :) 

Portret użytkownika yogi

Szef KAS ma zapewnić

Szef KAS ma zapewnić urządzenia pokładowe - tym razem może jednak od instruktora jazdy konnej. Instruktor jazdy na nartach to chyba zawód wymierający - coraz mniej śniegu w Polsce. Niemnej pamiętamy, że prezydent Duda też szusuje na nartach.

Portret użytkownika Niewygodny

Ja pierdziu.. jakie trzeba

Ja pierdziu.. jakie trzeba mieć WIELKIE ego i rozbuchane poczucie wielkości, żeby wciąż opowiadać, że cały świat tylko czyha, żeby przejąć Polskę i władzę na tym krajem. To się w głowie nie mieści. Nikt nie mówi o bogatych krajach skandynawskich, o Niemczech czy innych bogatszych, zorganizowanych społecznie, silnych, normalnych i rozwiniętych krajach. To nie.. każdy, amerykanie, rosjanie, żydzi, niedługo pewnie chińczycy, aborygeni - no każdy po prostu marzy o tym, żeby przejąć kontrolę na Polską. Bo przecież Polska to pępek świata, każdy kraj drży na słowo Polska, Polska ma w świecie poważanie, jest krajem dyktującym warunki.. hahahahah.. kur... no błagam!!!!!!!!!!!!!! O czym mowa....

Portret użytkownika Quark

Polska może nie pępek ale

Polska może nie pępek ale łakomy kąsek , przypomnij sobie co tu się działo przez wieki . Jako taki spokuj mamy tutaj dopiero od 30 lat. - 123 lata niewoli przez rozbiory , 2 wojny światowe ,okupacja sowietów , jak nie krzyżacy to prusacy , jak nie turcy to szwedzi i tak w koło .. a i dzisiaj cholerni zdrajcy najchetniej sprzedali by nas niemcom za worek miedziaków ,całe szczęście ,że już nie żądzą !

Portret użytkownika Kwazar

Do kogo z tekstem ? Próżny

Do kogo z tekstem ? Próżny twój trud i żale daremne.Ty takich pytań nie zadawaj. Ta nacja tak ma w tysiącach ich gąb kłapania szcząk populistów i już i dlatego, jest tam ta nacja, gdzie jest a nie gdzieś indziej pośród....itd....i ....mnie to...i  ja mam to gdzieś i tobie radzę żebyś podobnie uczynił.Zostaw ich samym sobie po prostu :))) 

Portret użytkownika bambo

Polacy pod okupacją

Polacy pod okupacją skundlonych poliakow. I nie mowie tu o jakies kilkutysiecznej reprezentacji tego tałatajstwa, a o 90% spoleczenstwa. Cierpimy, a nasi kaci nawet nie zauwazaja swojej nikczemnosci. Sa to wnioski szokujące dla tych ktorzy cale zycie beda szukac konspiracji na gorze, a okazuje sie, ze ich wlasny sasiad jest jego staznikiem obozowym. Szkoda klawiatury na to wszystko...

Strony

Skomentuj