Według WHO "bezobjawowi" nosiciele koronawirusa nie zarażają albo zarażają

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO, to agenda ONZ, która w dużej mierze odpowiada za chaos jaki powstał na świecie na skutek ich rekomendacji z powodu ekspansji koronawirusa SARS-CoV-2. WHO miota się w czasie tej epidemii od ściany do ściany, jak pijany. Początkowo lekarze z ONZ przekonywali nawet, że wirus nie rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka, a potem stwierdzili, że zarażać mogą nawet ci, którzy nie mają żadnych objawów. Na podstawie tych wierzeń zamaskowano wiele społeczeństw. Teraz, dr Maria Van Kerkhove, szefowa oddziału WHO ds. nowych chorób i chorób odzwierzęcych przyznała, że osoby o bezobjawowym przebiegu koronawirusa "bardzo rzadko" zakażają COVID-19

Agencje informacyjne na całym świecie poinformowały, że WHO podważa teorię o "bezobjawowych nosicielach" jako głównych odpowiedzialnych za rozprzestrzenianie się epidemii. Oznacza to, że decyzje kolejnych rządów o obowiązkowych maseczkach dla obywateli, uzasadniane właśnie potrzebą zahamowania transmisji wirusa, były błędne oraz szkodliwe dla ludzi.

"To wciąż bardzo rzadka sytuacja, by osoba z bezobjawowym przebiegiem choroby rzeczywiście zakażała innych ludzi" - powiedziała epidemiolożka dr Maria van Kerkhove z WHO o możliwości zarażania przez bezobjawowego zakażonego

Pracująca dla WHO lekarska dodała, że jej twierdzenie podparte są badaniami z wielu państw dotkniętych epidemią. Wzbudziło to liczne kontrowersje, bo wcześniej to samo WHO zalecało dystans społęczny i stosowanie maseczek. Teraz okazuje się, że to wszystko nie miało sensu o ile pacjent nie wykazywał żadnych objawów Covid-19, a lista ta jest naprawdę długa. Można zażartować, że wszystkie objawy to może być Covid-19 i żadne objawy to też może być Covid-19. Taka jest oficjalna wykładnia akceptowana przez medycynę dlatego oświadczenie pani dr Maria van Kerkhove, zszokowało wielu ludzi. 

Zapewne były jakieś naciski na WHO, aby "odszczekać" to co powiedziała szefowa oddziału WHO ds. nowych chorób i chorób odzwierzęcych. We wtorek podczas sesji Q&A w sieci pani dr Maria Van Kerkhove wycofała się ze swoich słów. Dodała, że pytanie dotyczące "bezobjawowego rozprzestrzeniania się wirusa jest bardzo złożone" i "właściwie nie mamy na to jeszcze odpowiedzi". Innymi słowy nie potwierdziła, że taka transmisja od "bezobjawowca" rzeczywiście następuje, ale uznała tą kwestię za nierozstrzygniętą.

 

Fakt, że nie ma dowodów na to, że ktoś bez objawów choruje i zaraża, jest powszechnie pomijany. Istnieje spór naukowy w tej dziedzinie. Międzynarodowa grupa naukowców, kierowana przez prof. Holgera Schunemanna, epidemiologa klinicznego na McMaster University w Ontario w Kanadzie, przeanalizowała 172 badania przeprowadzone w 16 krajach na całym świecie. Analizowano w nich związek między dystansowaniem społecznym, noszeniem masek i ochroną oczu a ryzykiem zakażenia się koronawirusem. Wnioski wskazują, że stosowanie tych środków ochrony zmniejsza ryzyko zarażenia. Badania zostały opublikowane w najnowszym wydaniu prestiżowego czasopisma medycznego The Lancet. 

 

WHO zamierzało wydać zalecenia odnośnie noszenia maseczek dowodząc na podstawie tego badania, że najskuteczniej chroni nas noszenie maseczek oraz utrzymywanie dystansu społecznego. Tym samym słowa wypowiedziane przez pracowniczkę WHO, która kwestionuje możliwość transferu wirusa przez tzw. "bezobjawowo chorych", musiały wzbudzić zamieszanie, bo oznaczają one tyle, że te środki ochrony są zupełnie zbędne.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rudy 102

Około 98% zarażonych nie ma

Około 98% zarażonych nie ma żadnych objawów, średnia wieku osob z wirusem które zmarły to ponad 80 lat, do tego wszystkie z poważnymi chorobami współistniejącymi, i ludzie nadal wierzą w jakąś pandemie. Znam osoby co do dzisiaj prawie nie wychodzą z domów, nie chodzą do pracy, za to całe dnie oglądają przykładowo TVN 24, jeszcze troche do głowy dostaną od ilości tej propagandy jaka jest rozsiewana w mediach i poumierają z głodu, ale to nie ważne bo przecież jest pandemia... Jeszcze bym zrozumiał gdyby przykładowo była pandemia jakiegoś zmutowanego wirusa wścieklizny i ludzie jak zombi biegaliby po ulicach gryząc każdego napotkanego.

Trace już wiare w ludzkość... 

Portret użytkownika człowieknieistotny

Nie ma czegoś takiego jak

Nie ma czegoś takiego jak bezobjawowe zachorowanie. No ale kto wie czy Ty teraz nie masz bezobjawowego zatrucia pokarmowego, przeziębienia, a i nawet ospy Smile Wydaje mi się że wysrali mózg przy bezobjawowej sraczce Smile Wiadomo że to ma na celu ogłupienie społeczeństwa, a że społeczeństwo głupie jest to i nawet w bezobjawową śmierć uwierzą Wink Jutro napiszą że wszyscy którzy piją wodę na 100% umrą. 

Portret użytkownika euklides

WHO to całkowicie

WHO to całkowicie skompromitowana organizacja, której w normalnym świecie nikt by nie słuchał. Nauka to poszukiwanie prawdy, a powiązani z nią para-naukowcy trudnią się kłamstwem, do tego są ciemni jak tabaka w rogu i nie potrafią nawet ubrać kłamstwa w pozory logiki.

Portret użytkownika syriues

Prawde mowiac,to nikt nie ma

Prawde mowiac,to nikt nie ma prawa do was powiedziec,robcie to i tamto albo kara.to nie jest zgodne z byciem czlowiekiem.

Chca wam powiedziec,ze nie akceptuja wolnosci od Boga.Gdzie podziala sie wasza wolna wola?

Musicie akceptowac to,co wam karze rzad zza kurtyny.

Kim oni sa i jakie maja prawa nad rzadami,ze az tacy mocni sa?Powiedzcie mi,dlaczego wszyscy ich sluchaja?

Wiekszosc politykow jest skorumpowana ,lub sa pedofilami lub zboczencami.Nikt nad nimi nie stoi.Maja immunitety.tzn ze jest przyzwolenie na bycie bozkiem.

Powiedzcie mi ludzie czy wy jestescie slepi?Te wasze NWO juz jest od dawna.Idzcie od nitki do klebka a znajdziecie pare rak,ktore sa wsciekle na ludzi i porownuja wszystkich do bydla i oblesnych leni.

Zapomnieli jedno,to oni wymyslyli ten system ichca nam dac nowy.

A te koronawirusy i inne terrory czy kryzysy,sa po to byscie nie czuli sie szczesliwie.

Jezus mowil takie cos.Oddaj cezarowi co cezara by pozbawic go wladzy.

I wlasnie dlatego ludzie,czas na was-tyle ze sie boicie i nie umiecie razem zyc.bo nie ufacie innym itp

Zrozumcie,ze was tak zaprogramowano i poddano decyzjom by wasze rodziny sie rozpadaly i mialy mniej pieniedzy

Portret użytkownika Geniu

Syriues pytasz "gdzie się

Syriues pytasz "gdzie się podziała wasza wolna wola"

Odpowiem ci, nie masz żadnej wolnej woli, co najwyżej instynkt przetrwania.

Wszystko jest zaprogramowane w naszym DNA, jesteśmy tak zaprogramowani żeby komuś służyć, dlatego ludzie nawet jak nie mają komu służyć to wymyślą sobie jakiś bogów.

Mrówki mają swoją królową, pszczoły mają, i tak samo ludzie też mają swoich rządzących, także wszystkie nasze poczynania biorą się z mechanizmów zakodowanych w DNA, nawet tubylcy żyjący w dżungli którzy nigdy nie widzieli innych ludzi, mają swojego szamana...

Strony

Skomentuj