Według Światowego Forum Ekonomicznego w 2030 roku nie będziemy mieli prawa do własności

Kategorie: 

Źródło: Internet

Artykuł Idy Auken pt. „Nie będziesz nic posiadał” jest scenariuszem nakreślonym przez ekspertów Światowego Forum Ekonomicznego, którzy próbują forsować projekt nowej formy komunizmu w ramach Agendy 2030.

Ida Auken, w swoim tekście zaznacza, że ludzie nie będą nic posiadać na własność, a wszystko będzie jedynie usługą wypożyczenia. Każdy twój ruch, każda myśl, każde marzenie będą zapisywane i wykorzystywane do zarządzania całym systemem życia miejskiego.

Poniżej kilka fragmentów jej opracowania:

"Nic nie mam. Nie mam samochodu. Nie jestem właścicielką domu. Nie mam żadnych urządzeń ani żadnych ubrań. Wszystko co wcześniej było uważane za produkt obecnie stało się usługą. Jedna po drugiej, wszystkie z tych rzeczy stały się darmowe, więc przestało dla nas mieć znaczenie, by wiele posiadać. Kiedy czysta energia stała się darmowa, wszystko przyspieszyło. Drastycznie spadły ceny transportu. Przestało mieć sens posiadanie samochodu, ponieważ w ciągu kilku minut mogliśmy wezwać samojeżdżący samochód lub latający samochód do dłuższych podróży."

"W naszym mieście nie płacimy czynszu, ponieważ ktoś inny korzysta z naszego wolnego miejsca, gdy nie jest nam potrzebne. Mój dzienny pokój jest wykorzystywany do spotkań biznesowych, kiedy mnie tam nie ma. Raz na jakiś czas chcę coś dla siebie ugotować. To proste - niezbędne wyposażenie jest dostarczane do moich drzwi w ciągu kilku minut. Ponieważ transport stał się darmowy, przestaliśmy zbierać te wszystkie rzeczy w naszych domach. Dlaczego przetrzymywać maszynę do robienia makaronu i kuchenkę w naszych szafach? Możemy po prostu zamówić je, gdy ich potrzebujemy."

"Zakupy? Nie mogę sobie przypomnieć, co to jest. Dla większości z nas, zostało to przekształcone w wybór rzeczy do użycia. Czasami wydaje się to zabawne, a czasami po prostu chcę, by algorytm zrobił to za mnie. On teraz zna mój gust lepiej niż ja. Gdy sztuczna inteligencja AI i roboty przejęły tak wiele z naszych prac, nagle mam czas, by dobrze zjeść, dobrze spać i spędzać czas z innymi ludźmi. Koncepcja godzin szczytu nie ma już dłużej sensu, ponieważ praca, jaką robimy może być wykonana w dowolnym momencie. I naprawdę nie wiem, czy można to nazwać pracą. To jest bardziej jak czas myślenia, tworzenia i rozwoju."

"W sumie, to jest dobre życie. Znacznie lepsze niż ścieżka, w której stało się tak oczywistym, iż nie możemy kontynuować tego samego modelu wzrostu. Działy się te wszystkie straszne rzeczy: choroby cywilizacyjne, zmiany klimatyczne, kryzys uchodźców, degradacja środowiska, całkowicie zatłoczone miasta, zanieczyszczone wody, zanieczyszczone powietrze, niepokoje społeczne i bezrobocie. Straciliśmy zbyt wielu ludzi, zanim zdaliśmy sobie sprawę, że możemy robić rzeczy inaczej."

Czy taka wizja jest do zaakceptowania?

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika S

Jeżeli pytanie było do mnie,

Jeżeli pytanie było do mnie, to nigdzie nie napisałem POLITYCY Wink Napisałem wpływowi ludzie, a to jednak różnica. A jeżeli już politycy, to nie polskie marionetki, no bądźmy poważni. Nasi to mogą być wpływowi na własnym podwórku jak im karakan pozwoli, a walka toczy się o cały świat. Tak, zgadzam się, dla bardzo wielu skończyło się to tragicznie (chociażby Julian Assange) i pewnie jeszcze wielu tak skończy, no ale tak to już jest na wojnie. A teraz toczy się prawdziwa "wojna" o przyszły kształt świata. Po jednej stronie są lewackie gnidy, zakłamane, fałszywe, ziejące nienawiścią i pragnące zrobić z ludzi niewolników dla ich wygody i dostatniego życia. W oszukiwaniu są tak dobrzy (jak to komuchy), że ogromna część populacji bezmyślnie ich kocha, wierzy bez zastrzeżeń i z radością przyjmuje każdy kolejny zamordyzm, jaki te gnoje sobie wymyślą.

Po drugiej są ludzie, którzy ich demaskują i pokazują co naprawdę się dzieje. Są też ludzie, którzy dosłownie coś z problemem lewactwa robią. Wiesz, że w maju The White Hats zabili generała jezuitów? Wiele wskazuje na to, że jezuici pociągają za wiele sznurków na drodze do zgnojenia ludzkości. Wiesz, że zmuszono szefa CIA do odejścia? CIA od dawna prowadzi lewacką operację "Mockingjay". W mainstreamowych telewizjach pracują nadal agenci CIA, którzy dbają o odpowiednie przedstawianie "faktów". Dalej, obcięcie finansów dla WHO. To skorumpowane przez Gatesa WHO umożliwiło umożliwiło to całe zastraszanie ludzi. No i piękny kopniak w dupę Rothschildów, czyli odłączenie się rządu USA od FED. Dziwne, że Donald jeszcze żyje (Lincolnowi i JFK za taki numer się oberwało). Chociaż PODOBNO była jakaś próba zamachu i na DT. A wiesz, że kilka tysięcy skorumpowanych urzędników i polityków w USA wsadzono do paki? Na razie likwidowani są  lewicowi pomagierzy na tyle jednak ważni, że pozwalali tym na górze działać bez przeszkód. Tworzone jest podłoże, żeby można było dobrać się do tych najważniejszych. Bo jeżeli prawdą jest, kto za tym stoi, to na razie ludzie nie są gotowi, żeby w to uwierzyć (dysonans poznawczy).  Ale pętelka po mału się zaciska i oby dobra strona wygrała.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Portret użytkownika dd

Jest to płytkie roumowanie.

Jest to płytkie roumowanie. Pozostaje nie wyjaśniona jedna infoamcja - kto będzie właścicielem wszystkiego?

I druga kwestia - człowiek się utożsami z tym gdzie mieszka, co mo, jak żyje. Zabranie włsaności spowoduje, że człowiek staje się nikim. I co ze starością - eutanazja po wieku produkcyjnym? I rozumiem, że nie będa potrzebne żadne służby mundurowe pilnujące porządku, będzie pięknie i wszyscy będa wspaniali. - Tylko chory umysł może wpając takie idee. (najgorsze jest to, że te idee są już powowli wdrażane - już jest trend do nieposiadania włsanego domu, stałego miejsca zatrudnienia - a to powoduje separację od rodziny i od bliskich).

Portret użytkownika lill

Panie Marcinie wizja zupełnie

Panie Marcinie wizja zupełnie oderwana od żeczywistosci bo ktoś te rzeczy które sie zachcą musi wyprdukować.

Kto będzie chcial cokolwiek robić w ilościach hurtowych jeśli wszystko będzie za darmo - choćby garnki. Pozatym zakałdając nawet ze będzie koś kto je wyprodukuje, to co w sytuacji gdy jakis uzytkownik takiego garnka po użyciu nie umyje, albo co gorsza spali i odda spalony?

Chiałaby pan gotować swój obiad w garnku spalopnym przez kogoś innego ?

Portret użytkownika Mojeimię44

Nie tylko zniknie własność

Nie tylko zniknie własność prywatna przeciętnego obywatela czyniąc go niewolnikiem. W Minneapolis zniknie Policja na rzecz donosów obywatelskich i innych czynników kontrolujących praworządność takich jak kamery, śledzenie i inwigilacja. Ormo i zomo to przy tym pestka. https://www.google.pl/amp/s/bezprawnik.pl/minneapolis-zlikwiduje-policje/amp/

Jednak to nie jest powrót  komunizmu. Ostrzegam przed takim myśleniem. To jest system neofaszystowski w którym jednostki (Panowie, półbogowie, elity) będą wyjęci spod prawa i będą rządzić się swoimi prawami. Tam gdzie tworzy się rasę Panów, nadludzi, półbogów giną wartości socjalne. Kilkukrotnie już wielcy myśliciele twierdzili, że faszyści będą twierdzić, że są komunistami. To jest prawda. Powiedzcie mi czy ktoś zabierze właścicielom korporacji ich prawa własności? Nie. Czyli kapitalizm korporacyjny będzie miał się wyśmienicie za to najbardziej oberwie wolny rynek. Mali i średni przedsiębiorcy pochłonięci będą całkowicie przez korporacje na czele których będą stali wielcy właściciele (Panowie) a nie spółki skarbu państwa. Rasa Panów i rasa niewolników. Czego tu nie rozumieć? Jaki komunizm? Komunizm to nacjonalizowanie prywatnej własności, tworzenie komun opartych o nadzór państwa jak PGR-y. W neofaszyźmie wielkie korporacje są własnością Pana a ten wyjęty jest spod prawa czyli omija płacenie podatków a w korporacji ustala własne prawa i przepisy często sprzeczne z prawami w danym państwie. Nie chce się tu kłócić z ludźmi którzy tego nie rozumieją gdyż w pewnym momencie uświadomią sobie, że mam rację. Nie bez przyczyny NWO oparte jest o kult piramidy im wyżej w hierarchi tym większy Pan. Wystarczy poczytać jakimi wielkimi posiadaczami byli niemieccy naziści tacy jak Gering, Himmler, Hess i inni. 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika S

Tak MK, wizja nowego świata w

Tak MK, wizja nowego świata w tej formie jest jak najbardziej do przyjęcia, a nawet bardzo pożądana. Wizja świata, gdzie nie musimy tyrać na siebie i darmozjadów, gdzie nie musimy gromadzić dóbr, gdzie wszystko jest darmowe, nie ma zawiści, wojen, jest naprawdę wspaniała. Oczywiście wizja świata DOKŁADNIE w tej formie, w jakiej jest przedstawiona i w jakiej próbujesz nas tu straszyć. Wiem, że towarzysze partyjni wolą nieco zmodyfikowaną wersję, czyli ludzie owszem nic nie posiadają, ale to wszystkie podobieństwa do tej "dobrej" wersji świata. Komuchy chćą, żeby poza tym ludzie zapierdalali za miskę ryżu na wąskie grono bogatych skurw..., żyli w obozach i trzymali mordy na kłódkę. Mało ludzi o tym wie, ale walka o to, w której z tych 2 wizji przyjdzie nam żyć, właśnie trwa. Na szczęście wydaje się, że lewactwo przegrywa i czeka nas ta dobra wersja przyszłości.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika S

Czytanie ze zrozumieniem

Czytanie ze zrozumieniem proponuję poćwiczyć. Bardzo, bardzo dużo poćwiczyć. Potem przeczytać raz jeszcze to co napisałem, palnąć się w łeb i przestać wyzywać, nienawidzić i pluć na innych, bo nie różnisz się na razie niczym od pewnej grupy wykrzykującej hasełka o tolerancji.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Strony

Skomentuj