Według Światowego Forum Ekonomicznego w 2030 roku nie będziemy mieli prawa do własności

Kategorie: 

Źródło: Internet

Artykuł Idy Auken pt. „Nie będziesz nic posiadał” jest scenariuszem nakreślonym przez ekspertów Światowego Forum Ekonomicznego, którzy próbują forsować projekt nowej formy komunizmu w ramach Agendy 2030.

Ida Auken, w swoim tekście zaznacza, że ludzie nie będą nic posiadać na własność, a wszystko będzie jedynie usługą wypożyczenia. Każdy twój ruch, każda myśl, każde marzenie będą zapisywane i wykorzystywane do zarządzania całym systemem życia miejskiego.

Poniżej kilka fragmentów jej opracowania:

"Nic nie mam. Nie mam samochodu. Nie jestem właścicielką domu. Nie mam żadnych urządzeń ani żadnych ubrań. Wszystko co wcześniej było uważane za produkt obecnie stało się usługą. Jedna po drugiej, wszystkie z tych rzeczy stały się darmowe, więc przestało dla nas mieć znaczenie, by wiele posiadać. Kiedy czysta energia stała się darmowa, wszystko przyspieszyło. Drastycznie spadły ceny transportu. Przestało mieć sens posiadanie samochodu, ponieważ w ciągu kilku minut mogliśmy wezwać samojeżdżący samochód lub latający samochód do dłuższych podróży."

"W naszym mieście nie płacimy czynszu, ponieważ ktoś inny korzysta z naszego wolnego miejsca, gdy nie jest nam potrzebne. Mój dzienny pokój jest wykorzystywany do spotkań biznesowych, kiedy mnie tam nie ma. Raz na jakiś czas chcę coś dla siebie ugotować. To proste - niezbędne wyposażenie jest dostarczane do moich drzwi w ciągu kilku minut. Ponieważ transport stał się darmowy, przestaliśmy zbierać te wszystkie rzeczy w naszych domach. Dlaczego przetrzymywać maszynę do robienia makaronu i kuchenkę w naszych szafach? Możemy po prostu zamówić je, gdy ich potrzebujemy."

"Zakupy? Nie mogę sobie przypomnieć, co to jest. Dla większości z nas, zostało to przekształcone w wybór rzeczy do użycia. Czasami wydaje się to zabawne, a czasami po prostu chcę, by algorytm zrobił to za mnie. On teraz zna mój gust lepiej niż ja. Gdy sztuczna inteligencja AI i roboty przejęły tak wiele z naszych prac, nagle mam czas, by dobrze zjeść, dobrze spać i spędzać czas z innymi ludźmi. Koncepcja godzin szczytu nie ma już dłużej sensu, ponieważ praca, jaką robimy może być wykonana w dowolnym momencie. I naprawdę nie wiem, czy można to nazwać pracą. To jest bardziej jak czas myślenia, tworzenia i rozwoju."

"W sumie, to jest dobre życie. Znacznie lepsze niż ścieżka, w której stało się tak oczywistym, iż nie możemy kontynuować tego samego modelu wzrostu. Działy się te wszystkie straszne rzeczy: choroby cywilizacyjne, zmiany klimatyczne, kryzys uchodźców, degradacja środowiska, całkowicie zatłoczone miasta, zanieczyszczone wody, zanieczyszczone powietrze, niepokoje społeczne i bezrobocie. Straciliśmy zbyt wielu ludzi, zanim zdaliśmy sobie sprawę, że możemy robić rzeczy inaczej."

Czy taka wizja jest do zaakceptowania?

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Amerykańscy Żydzi nie mogą

Publicysta „Haaretz”: atak Trumpa na Antifę to atak na Żydów

Amerykańscy Żydzi nie mogą poprzeć „wojny” Trumpa z antyfaszyzmem i teoriami spiskowymi jego obozu na temat „ukrytej ręki” stojącej za obecnymi uzasadnionymi protestami – uważa Ari Paul, autor opinii zamieszczonej w izraelskim dzienniku „Haaretz”.Nowojorski dziennikarz pisze o przesłuchaniach Joela Feingolda przez agenta federalnego. Feingolda aresztowano 3 czerwca przed jego domem w Brooklynie z powodu naruszenia godziny policyjnej. Przesłuchujący go agent  federalny dopytywał się jakoby o jego przekonania polityczne. Dziennikarz twierdzi, że agent pytał aktywistę o to, kto podsyca ruch protestacyjny.Działacz z kolei uznał rzekome pytania za dowód na flirt administracji Trumpa z faszyzmem i pogłębianie autorytaryzmu.Tymczasem amerykański prezydent Donald Trump uznał trwające w USA zamieszki po zabiciu przez policjantów czarnoskórego George’a Floyda za przejaw terroryzmu. Potępił jednocześnie Antifę zapowiadając uznanie jej za „krajową organizację terrorystyczną”.Dziennikarz „Haertz” twierdzi, że tego typu twierdzenia to absurd, a Antifa to bardziej filozofia niż organizacja. Oburza się z powodu „oczerniania” ruchu antyfaszystowskiego, stanowiącego jakoby „kozła ofiarnego” obecnych zamieszek. Publicysta poddał także krytyce wypowiedzi komentatorów ze stacji telewizyjnej Fox News twierdzących, jakoby Antifę finansował George Soros. Jej zdaniem Antify nie można oskarżać o śmierć ani jednej niewinnej osoby.

Głosuj za
20

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

Dzięki Marcinie za tekst bo

Dzięki Marcinie za tekst bo właśnie o to chodzi w zamieszkach żeby wszyscy przestali mieć własność, dlatego to są rewolucjoniści marksistowscy Lucyfera NWO ! To też jest powód by sięzmodlić do Jezusa Chrystusa o ratunek przed wariatami NWO ! Niech nas również chroni Maryja Dziewica !

,,To sterowana akcja!" - działacz polonijny o zamieszkach w USA I J. Szpak

https://www.youtube.com/watch?v=KqFD8igUG7M

Ruszy masowa produkcja szczepionek na COVID-19. Nie ma dowodów na jej skuteczność. Główny epidemiolog USA, dr Anthony Fauci zapowiedział, że masowa produkcja szczepionek przeciwko obecnemu koronawirusowi ruszy, zanim jeszcze pojawią się wyniki badań dotyczące skuteczności szczepionki. Dr Fauci sugeruje, że twórcy szczepionek są gotowi ponieść ryzyko finansowe z tym związane, a ewentualnym szczepionym pacjentom nic nie grozi.Firmy farmaceutyczne już pozawierały albo zawierają umowy z laboratoriami, które mają swoje formuły szczepionkowe. Oxford-AstraZeneca zawarła umowy na masową produkcję dwóch miliardów dawek nowej szczepionki.Dr Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), jest jednym z wiodących członków grupy zadaniowej Białego Domu do zwalczania koronawirusa i kluczową osobą, jeśli chodzi o przekazywanie i wyjaśnianie działań administracji Trumpa w odpowiedzi na pandemię. Bill Gates podkreślił również, że produkcja szczepionek powinna rozpocząć się przed zakończeniem badań, nawet jeśli oznacza to utratę pieniędzy na zakładanie fabryk i logistykę. Firma Oxford-AstraZeneca podpisała kilka kontraktów na wyprodukowanie dwóch miliardów dawek szczepionki, w tym jednej z dwoma firmami Gatesa i jednej z Serum Institute of India (SII). Dostawa kandydata na szczepionkę AZD1222 będzie gotowa do końca roku. Lek jest również w zaawansowanym stadium testowania, a Serum spodziewa się, że do sierpnia dowie się, czy szczepionka jest skuteczna.Dyrektor wykonawczy Oxford-AstraZeneca stwierdził, że jego firma nie zarobi na szczepionce. Podpisała jednak umowy z rządem USA (300 mln dawek), Wielkiej Brytanii (100 mln), SII (miliard dawek) i organizacjami charytatywnymi Gatesa (300 milionów dawek).

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj