Premier Nowej Zelandii przeżyła silne trzęsienie ziemi podczas wywiadu na żywo udzielanego telewizji

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Nowej Zelandii rano 25 maja (czasu lokalnego) br. miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 5,8 w morzu na południowym zachodzie Wyspy Północnej. Jego epicentrum znajdowało się 30 km na północny zachód od miasta Levin, a hipocentrum na głębokości 37 km - donosi GeoNet.

 

Drżenie było odczuwalne na rozległym terytorium, tj. od Auckland w północnej części Wyspy Północnej do Dunedin w południowej części Wyspy Południowej, w tym stolicy kraju Wellington, która znalazła się dość blisko epicentrum.


 
Nie było zagrożenia tsunami. Potrzęsło gwałtownie w mieście Levin, którego mieszkańcy twierdzą, że nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyli. Według nich, domy tak się kołysały, że trudno było nawet wstać. Nie zarejestrowano jednak żadnych poważnych szkód.

 

Sejsmolog dr John Ristau powiedział, że trzęsienia ziemi w okolicy nie są niczym niezwykłym, ale często są znacznie słabsze.

„Trzęsienia ziemi w tym rejonie, u wybrzeży Kapiti, nie są niczym niezwykłym. Każdego roku rejestrujemy dość dużą liczbę trzęsień ziemi, w tym kilka potrójnych i czterech wielkości, które są odczuwalne na dużym obszarze”.

W Wellington przeszło ono również bez żadnych konsekwencji. W tym przypadku trzęsienie ziemi wpłynęło na ruch kolejowy, tj. najpierw został zawieszony, a następnie pociągi poruszały się ze zmniejszoną prędkością.

 

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern w czasie trzęsienia ziemi udzielała wywiadu na żywo dla AM Show w Newshub. „Mamy tylko małe trzęsienie ziemi” - powiedziała, nie tracąc panowania nad sobą. Następnie, uśmiechając się, powiedziała, że odczuła wystarczająco duży wstrząs, a przedmioty za nią mogły się poruszać.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

No i co teraz zrobią te

No i co teraz zrobią te biedne szemrane miliardery, które masowo kopią sobie schrony na Nowej Zelandii?
Pociekło rzadkie po nogach?
I gdzie tu teraz uciec? Gdzie się skryć, skoro Matka Ziemia sama szubrawców odnalazła i pogroziła palcem? Biggrin

Skomentuj