Ekspresowo znaleźliśmy się w korona-PRLu. Co będzie dalej?

Kategorie: 

Źródło: facebook.com

Chyba nikt w najczarniejszych przewidywaniach nie podejrzewał, że rządząca nami grupa rekonstrukcyjna PRL zwana PiS, zdoła tak szybko odtworzyć zręby krainy swojej młodości. Okazuje się, że wystarczyły trzy miesiące przeklętego 2020 roku, aby nasza ojczyzna do złudzenia upodobniła się do komunistycznej Polski Ludowej.

 

Nowa Normalność, czyli marketingowe określenie nienormalności NWO, zaczyna przypominać PRL w tak wielu aspektach,  że w ogóle już nie jest przesadą stwierdzenie, że wróciła znienawidzona komuna. Gdyby ktoś powiedział rok temu, że będziemy żyli w kraju totalitarnym, nikt by raczej nie uwierzył, że nastąpi to tak szybko. Tymczasem to się dokonało wręcz w ekspresowym tempie.

 

Przypomnijmy, że za PRL nie każdy mógł mieć paszport uprawniający do podróży do krajów innych niż socjalistyczne. A nawet jeśli ktoś takowy otrzymał, musiał go deponować na milicji. W tym nowym koronaPRLu paszport też nie jest czymś oczywistym, bo obecnie wyrobienie takiego dokumentu jest utrudniane przez maszynę biurokratyczną. Niekiedy urzędnicy pytają nawet o cel posiadania paszportu. 

 

W sumie takie pytania do obywateli mają jakiś sens, bo gdzie chce ktoś jechać i czym, skoro ruch lotniczy jest wstrzymany, a po powrocie do Polski będzie czekać każdego 14 dniowa kwarantanna. Zamknięte granice to odbudowa kolejnej cechy znanej z państwa totalitarnego PRL. 

 

Wróciły kolejki przed sklepami, tylko ludzie w nich stojący wyglądają głupiej niż ci z czasów PRL, bo wtedy nikt nie zmuszał ludzi do stania w kolejce w masce na twarzy i wdychania dwutlenku węgla. Pojawiły się też pierwsze niedobory niektórych towarów, jak na przykład drożdży. Ceny innych dóbr gwałtownie rosną i co na to proponuje grupa rekonstrukcyjna PRL? Oczywiście chcą w odpowiedzi regulować ceny, na przykład produktów rolnych.

 

W marcu, na samym początku koronawirusowego zamachu na ludzką wolność, rekonstruktorzy rozpoczęli walkę ze spekulantami. Wtedy kiedy ludzie najbardziej potrzebowali środków ochrony i maseczek, rząd zabronił handlu nimi na popularnych internetowych platformach aukcyjnych, a polskie władze nawet interweniowały w Chinach, żeby Polakom nie sprzedawać takich produktów.

Oficjalnie zrobiono to dlatego, aby uderzyć w straszliwych spekulantów, jednak uderzono po prostu w Polaków, utrudniając im dostęp do tych produktów. Z tym, że dokładnie wtedy szły też złote interesy na maseczkach robione przez znajomych ministrów. Można odnieść wrażenie, że rządzą nami ludzie, którzy nienawidzą wolnego rynku, a jego mechanizmy chcą zwalczać wszelkimi sposobami, nawet tymi rodem z PRL. A skoro tak, to chyba wkrótce wrócą znowu inspekcje robotniczo-chłopskie. 

 

Koronawirus umożliwił też partii rządzącej walkę z przedsiębiorczością. Odbywa się ona tak ekspresowo i tak skutecznie, że politrucy z PZPR mogą się uczyć od tych z PiS. Partia po prostu zamknęła gospodarkę, uniemożliwiając zarabianie i utrzymywała ten stan przez ponad 2 miesiące. Pretekstem stała się wydumana epidemia, która doprowadza do około 300 zgonów miesięcznie, o ile oczywiście wierzyć klasyfikującym przyczyny śmierci. Mimo to społeczeństwo zdumiewająco szybko dało się sterroryzować. Postarali się o to policjanci w setkach irracjonalnych interwencji, które spowodowały, że ludzie znowu zaczęli na nich mówić milicja. Tym samym rekonstruktorzy PRL z Nowogrodzkiej, osiągnęli kolejny sukces w wierności rekonstrukcji. 

 

Ostatnio milicja zaprezentowała też szereg zachowań względem protestujących w Warszawie, których nie powstydziłoby się słynne ZOMO. Milicjanci pałują, gazują, zabierają na komisariat i to bez nazwisk na mundurach i oczywiście w pełni zamaskowani. Jednocześnie przekonuje się Polaków, że wprowadzono zakaz zgromadzeń i protestować nie wolno. To kolejna kalka z PRL, gdzie protestujących nazywano chuliganami, a protesty zwano jak i dzisiaj, burdami ulicznymi. 

 

Mamy też walkę z wolnością słowa i zapędy cenzorskie, czego ofiarą padł Program Trzeci Polskiego Radia. Nadgorliwcy z PiS doprowadzili do usunięcia z listy przebojów PR3 piosenki krytykującej I Sekretarza Komitetu Centralnego partii, towarzysza Jarosława Kaczyńskiego. Skończyło się to masowymi odejściami z pracy większości pracujących tam redaktorów. Za PRL ta sama lista przebojów też była cenzurowana. Na przykład kawałek Manamu publikowano tylko w postaci początkowych werbli, utworu "To tylko tango" bo sam tekst został ocenzurowany. 

Są też srogie absurdy codzienności. Najpierw przekonywano nas, że maseczki są zle, tereaz nakazano ich używanie. Zamknięto dla ludzi lasy, czego nie zrobiono nawet w PRL za czasów stanu wojennego. Potem nagle je otworzono. Po dwóch miesiącach dewastowania polskiej gospodarki wreszcie pozwolono się Polakom ostrzyc, ale u fryzjera nie wolno siedzieć w poczekalni i nie wolno dotykać własnego telefonu! Z kolei w restauracjach przy jednym stoliku mogą siedzieć tylko ci, którzy razem mieszkają. Robi się coraz głupiej i głupiej, ale niestety zamaskowani Polacy wykonują te wszystkie idiotyzmy zachęcając tylko rządzących do dokręcania śruby. 

 

Co będzie dalej, skoro wystarczyły tylko dwa miesiące, aby cofnąć nas do PRL? Czy władza odpuści i pozwoli ludziom normalnie żyć i pracować? A może to dopiero początek i wkrótce wspominając generała Jaruzelskiego będziemy go uważać za mniejszego szkodnika dla Polski i Polaków niż Jarosława Kaczyńskiego. No chyba, że nasi rządzący po prostu realizują wytyczne w celu wprowadzenia ogólnoświatowego komunizmu. W takim razie są na kursie i ścieżce, a my staliśmy się niewoonikami, tylko jeszcze to wypieramy. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika S

Rozwala mnie ta opinia

Rozwala mnie ta opinia Komitetu Rady ds. zwalczania terroryzmu, że Covid pokazał jak bardzo dzisiejsze społeczeństwo jest podatne na infekcje wirusowe XD Minęło pół roku, a zaraziło się 0,06% społeczeństwa. Sześć setnych procenta! No faktycznie jesteśmy podatni na Covid. Na łykanie bzdur o tym wirusie to tak, ale jak by sie propaganda nie starała, to liczby ciągle pokazują, że ten wirus to kpina jakaś a nie zagrożenie.

Portret użytkownika Takitam

Koronacyrk nie jest dziełem

Koronacyrk nie jest dziełem polskim wymyślonym przez formację PiS czy jakąkolwiek inną. To cyrk ogólnoświatowy, tendencyjne wprowadzanie NWO. To samo dzieje się na całym świecie, różnice są tylko w detalach nakazów i zakazów. A żaden rząd nie śmie się sprzeciwić. A czytając większość postów w tym temacie odnoszę wrażenie że większość piszących kojarzy obecną sytuację z naszą sceną polityczną. Z drugiej zaś strony wyobrażam sobie jakby wyglądała nasza obecną sytuacja pod Poprzednimi rządami... 

Portret użytkownika trolowiec

Eva Kopacz nie kupiła

Eva Kopacz nie kupiła szczepionki podczas poprzedniej epidemii świńskiej grypy. Zgaduję że PO tak skutecznie kradło że zwyczajnie brakło im kasy by cokolwiek kupić ... Mimo wszystko takie działanie uratowało to setki ludzi przed ciężkimi problemami zdrowotnymi.

Portret użytkownika Mopsik

Autor artykułu chyba

Autor artykułu chyba zapomniał że sytuacje które opisuje mają miejsce na całym świecie. Wszystko co jest u nas jest kopią tego co wprowadziły rządy innych państ. Trump jako pierwszy wstrzymał ruch lotniczy, najpierw uznano że głupek, a później wszystkie państwa wstrzymały ruch. Wszystko co jest u nas nie jest wymysłem parti rządzącej, a tylko kalką rozwiązań wprowadzonych w innych krajach które niby się sprawdzają w walce z wirusem. Nie zapominajmy też, że inne partie jak przykładowo platforma obywatelskaka krytykowali pis, że dlaczego tak późno wchodzą zakazy, a nawet chcieli żeby wprowadzono stan wyjątkowy i zamknąć gospodarkę na wiele miesięcy.

Zastanawiam sie czemu mają służyć artykuły takie jak ten, mam wrażenie że tylko do siania propagandy. Mam dość już tej całej polityki wszędzie, a tu nawet taki portal jak ten wykorzystuje sie do robienia polityki, i manipulowania głąbami co to nie potrafią samodzielnie myśleć.

Zamiast zajmować sie polityką której każdy ma już dość,  to usunelibyście ze stron te ochydne brodawki, kurzajki czy co to tam jest, bo patrzeć na to sie nie da...

Portret użytkownika Kwazar

Widzę jak jest dzisiaj i

Widzę jak jest dzisiaj i jakie czasy wogóle nastały.Odwoływanie się do PRLu uważam za nadużycie i za pewien worek treningowy do ubliżania.Skąd bowiem młodym można znać PRL jak nie z historii (tu "'''''prawda historyczna"""" pada na najpodatniejszy grunt ignoranctwa i sie zasiewa z automatu) albo starym, co już nic do powiedzenia nie maja tylko się pod wąsem z tych zmyślonych historii śmieją? Więc nie ma czegos takiego jak historia.Tak na prawdę jest tylko tu i teraz i do tego trzeba znaleźć odnośniki,klucze i rozwiązania.Reszta jest tylko kategorią nadużyć językowych,mentalnych i emocjonalnych.

Portret użytkownika polinowiec

Ja dumny Polak Polinowiec -

Ja dumny Polak Polinowiec - Jeżdżę nowym Polskim Samochodem Elektrycznym a w bagażniku mam Polskiego Drona , właśnie wracam od Lekarza na którego nie musiałem wcale czekać jadę na zakupy bo wszystko tanieje. Przejeżdżam przez nowy most wybudowany w programie Mosty Plus po zakupach pojadę do swego Nowego Mieszkania wybudowanego w Programie Mieszkania Plus i zrobię se kawkę ogrzewaną na Gazie Amerykanskim bardo tanim patriotycznym Nie Ruskim. W aptekach leki są dostępne i tanie. Czuję sie bardzo bezpiecznie co prawda mój wspaniały rząd sprowadza Najwięcej Emigrantów na świecie głównie z Ukrainy i Azji i daje im lepsze warunki emerytalne niż Polakom ale to jest dobre bo tak mówili w Wiadomościach TVP Info. Rolnictwo bardzo dobrze sobie radzi wzrasta poziom hodowli i wygrywamy wojnę handlową z ukrainą ponieważ mój wspaniały rząd zniósł cla. Reforma Oświaty również się udała i dzieci są coraz mądrzejsze , również sądy po reformie dobrze działają. Wkrótce skaża wszystkich winnych aferałów. Armia tez się wzmacnia i zamiast polskiej będzie nas broniła Za Pieniądze Amerykanska.Ludzie coraz wiecej zarabiają dzięki napływowi Milionów Emigrantów którzy podwyższają zarobki. Pis walczy tez z gender prowadząc studia na państwowych uczelniach w tym kierunku to jest chytry plan żeby przejąc nad tym kontrolę A Marszałek Kuchcinski mógł se tak dużo latac bo mu się należało a Poewcom nie. I dobrze że skróciliśmy okres zbierania podpisów do 2 tygodni małe partie nie wejdą do sejmu i będziemy mieli popis przez 20 lat, na tym polega demokracja. To na tyle wszyscy którzy się nie zgadzają ze mną są agentami Putina !

Portret użytkownika euklides

Zapomniałeś o prosperujących

Zapomniałeś o prosperujących kopalniach węgla, które dostały prawdziwego kopa dzięki podpisaniu pakietu klimatycznemu. Co prawda sprowadzamy węgiel z Rosji, ale to nic, jak wypowiemy Rosji wojnę w imię interesów Stanów Zjednoczonych to USA dadzą nam w podzięce wszystkie kopalnie rosyjskie, które sprzedamy kanadyjczykom tak jak złoża miedzi, co pozwoli nam uzyskać specjalną linię kredytową i zadłużyć kraj na dodatkowe miliardy aby utrzymywać przez kolejne lata niewydolny system emerytalny z którego nieliczni mają jednakże wypłacane gigantyczne pensje, bo to jest właśnie solidarne państwo o którym mówią milionerzy z mównic sejmowych, którzy mają co prawda niepomiernie wyższą kwotę wolną od podatków, ale to dlatego, że jak to ujęła niezwykle katolicka premier Szydło, mama księdza - "bo nam się należy!".

Strony

Skomentuj