Kwarantanny COVID-19 błyskawicznie dekarbonizują gospodarkę na świecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeśli reżim izolacji zostanie przedłużony w krajach, które wprowadziły go do połowy lata, planeta może spodziewać się całkowitego zmniejszenia antropogenicznej emisji dwutlenku węgla o 4,2 procent. Jeśli ograniczenia utrzymają się do końca roku, emisje spadną do 7,5 procent.

 

Autorzy badania, opublikowanego w czasopiśmie Nature Climate Change, zauważyli, że pandemia stworzyła wyjątkowe warunki do badania dynamiki emisji antropogenicznych. Wiosna 2020 r. była dogodnym okresem dla lepszego zrozumienia odpowiedzialności krajów i branż za emisje CO2.

 

Kryzysom gospodarczym ostatnich dziesięcioleci towarzyszył spadek emisji dwutlenku węgla. Jednak pandemia COVID-19 różni się od nich reżimem izolacji w niektórych krajach, co prowadzi do powszechnego spadku zapotrzebowania na energię i transport, a także do restrukturyzacji kluczowych sektorów gospodarki.

 

Niestety, oszacowanie wpływu pandemii na dynamikę emisji CO2 jest dość trudne. Wydarzenia rozwijają się szybko, a systemy monitorowania środowiska nie są przystosowane do publikowania wszystkich wskaźników w czasie rzeczywistym. Z reguły naukowcy mają do dyspozycji dane dotyczące całkowitej rocznej emisji dwutlenku węgla, a czasem publikowane są dopiero kilka miesięcy później. Tymczasem ważne jest znalezienie sposobu na oszacowanie redukcji emisji, która występuje każdego dnia, ponieważ do końca roku nie będzie można tego zrobić na podstawie ogólnych danych.

 

Naukowcy pod kierunkiem Corinne Le Quéré z University of East England przeanalizowali ilościowo dynamikę antropogenicznej emisji dwutlenku węgla od stycznia do kwietnia 2020 r.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Felipesku

Ludzkosc zachowuje sie jak

Ludzkosc zachowuje sie jak jakis impostor... my juz nie mamy czasu na badanie tego zjawiska... my powinnismy w tym czasie budowac maszyny ktore oczyszczą powietrze z CO2 do poziomu z przed industrializacji czyli ponizej 350ppm... ... co to za krotkie myslenie? Kwarantanna wiecznie trwac nie bedzie, a oczyszczac powietrze mozna caly czas... no przynajmnoej do zakonczenia zywota aut spalinowych... to byl naprawde genialny pomysl aby zabic planete... gratulacje.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No, opóźnienie w publikacji

No, opóźnienie w publikacji postów adekwatne do sytuacji politycznej chyba?

Troszkę z innej bajki. Proszę porównać artykuły :

https://operationdisclosure1.blogspot.com/2020/05/reader-june-ann-subject-cannabis-could.html

https://finanse.wp.pl/marihuana-pomoze-w-leczeniu-koronawirusa-zaskakujace-wyniki-badan-6513246634051713a

No jak już WP zaczęła korzystać z tych samych źródeł, z których ja sobie poczytuję i tu podrzucam, to chyba nie są one tak niewiarygodne? Czy jak się pojawi coś na WP nabiera wiarygodności? *biggrin*

Telewizja CHWDP.tv zbiera już tysiące (max było 14,500 live chyba) widzów i lecą fajne porady. Polecam ostatni filmik z dziś. Lecą rozmowy na żywo z byłymi policjantami, fachowcami z różnych dziedzin, prawnikami...

Okazuje się, że wlepianie mandatów jest całkowicie nieprawne, bo jest to w sprzeczności z Konstytucją. Winę należy najpierw udowodnić prawomocnym wyrokiem sądu, a dopiero potem można karać. Na przykład.

Gówniarzy ze szkółek posłali na "demonstrację", jak oni nawet "blachy" nie mają, więc nie są policjantami !! Co więcej nie mają pojęcia co mają robić. *biggrin*. Poznał to były policjant, który "rzucił blachą"; po pagonach, bo nie mają nawet jakichś tam podkładek, czy coś, bez dystynkcji i numeru funkcyjnego też nie mają !!*biggrin*

A stanu wyjątkowego jak nie było, tak nie ma. Epidemia to nie jest stan wyjątkowy, wojenny, czy klęski żywiołowej.

Bo jak by był, to weszło by wojsko, a tu już jest zagrożenie dupy parcholi. Jak były policjant powiedział : tam mają znacznie "mądrzejszych" oficerów i szybko doszłoby do weryfikacji poleceń "władzy" w stosunku do Konstytucji, co wojsko znacznie poważniej traktuje. I mógłby nastąpić pucz. Obalenie "władzy" łamiącej Konstytucję wielokrotnie i bezczelnie.

Glinom to jak widać nie przeszkadza, choć mogą oficjalnie odmówić wykonania rozkazu godzącego w Konstytucję. Albo tacy głupi, albo psy wszeteczne.

Tak, czy inaczej nieuchronnie nadchodzi chwila podjęcia decyzji : Z Narodem, czy przeciwko na łańcuchu parcha?

I głęboko w dupie mam, że któryś z gliniarzy będzie mi tu pierdolił, że to jego "praca". To się zwolnij, jak nie rozumiesz co robisz, albo jak nie popierasz tego co ci każą. Jest jeszcze Konstytucja, Karta Praw Człowieka ( obsranego wprawdzie ONZ, ale obowiązująca). To jest Twoja pierdolona Ustawa Główna i Tego masz glino jeden z drugim przestrzegać. A nie słuchać parcholi partyjnych.

I tak im się skończyła kasa i to co pały teraz dostały, albo tylko im obiecano jak zwykle, to ostatnia wypłata jaką widzicie "od nich". Więcej nie będzie, za to trzeba będzie dalej żyć. Z rodzinami. A tu tyle komórek nagrywało fejsy palantów, taki obieg informacji się zrobił, że będziecie zdychać z głodu, bo nikt wam nie pomoże. Nie jesteście już w ogóle anonimowi.

Podejrzewam, że następne protesty gliniarzy będą po prostu wygwizdane i wyśmiane. I należy się palantom z misją.

Qrwa, byle gnój w niebieskim mundurku staje się Bogiem nietykalnym, a głupi jak trzeba !!!

No coś tu się mocno pokręciło w głowach. Wszystkich kierowników demokratów. Cały system się popsuł.

Chyba trzeba jakiś nowy znaleźć.

Pozdrawiam.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tiaaa... Witam, witam

Tiaaa... Witam, witam MiamiVibe.

Płynąc na fali wzniesienia pogłębia mi się rozumienie rzeczywistości, która nas otacza.

Nie powiem dobrze jest mieć potwierdzenie z zewnątrz, że mi nie odbiło i to jest mniej-więcej tak, jak sobie wyobrażałem.:

https://www.youtube.com/watch?v=ipd8Rq00sfc&feature=emb_logo

Japonia ze swoją Tradycją Cesarskiego Ziela nawet mnie zaskoczyła. Tam rozum nie zanikł do końca, choć mają swoich parcholi.

Trampek nawet bardzo niedawno powiedział ciekawą rzecz :" Kraj, który rozpowszechni uprawę konopii staje się samowystarczalny."

Jeżeli chodzi o właściwości zdrowotne, to jest najlepsze co możemy zażywać i stosować powszechnie. Zajmowałem się kilka lat olejami cbd i ich rolą w "leczeniu" raków. Działa i to dobrze. Nie samo oczywiście, ale inicjuje autonaprawę. Na konferencji lekarzy w Głogowie o leczeniu konopiami przeróżnych chorób, jeden anestezjolog użył takiego sformułowania : " Konopie z thc to Silny Aktywator Centralnego Układu Homeostazy." Ja mówię prościej : Przywróć Ustawienia Fabryczne (PUF!*biggrin*).

Chodzi o tajemniczy Układ Pozapiramidowy, o którym bardzo niewiele wiadomo. Pamiętam z anatomii mózgu, że tylko wspomniano, że jest, ale nie wiadomo do czego służy ! Ale kłamstwo !!! To jest właśnie układ regulujący homeostazę, czyli optymalne parametry organizmu do poprawnego funkcjonowania. Silnie aktywuje go thc. Za silnie momentami, bo do tego potrzeba najmniej 2 tygodnie zwiększania tolerancji, żeby wejść na działanie terapeutyczne, a nie zwykły haj po "strzale".

Ogólnie to jest komenda dla organizmu : Lecz się sam, to Twój priorytet teraz, programy masz, ognia !. Rozkazy płyną właśnie "nieznanym Układem Pozapiramidowym". I jest to impuls 10-ciokrotnie silniejszy od normalnego autopobudzania organizmu do samoleczenia. Przywraca ustawienia "fabryczne", czyli zgodne z Twoim Statutem DNA. To stawia zasadnicze pytanie "medycynie" : Co wy qrwa, robicie???

I dalej. Z filmiku Hanny z Japonii wynika totalna ściema z przeszłości, a propos dogmatów "zarazków" i "cząstek mniejszych od bakterii" = ""wirusów" *biggrin*. Sąd stwierdził, że nie ma badań wystarczająco potwierdzających istnienie i rolę "zarazków chorobotwórczych". I to dotyczyło nikogo innego tylko słynnego PASTEURA i KOCHA !!! To dwaj ściemniacze i kłamcy, opłacani już wtedy przez lobby bigpharmy. Mieli znależć i potwierdzić "patogen". I oczywiście zaraz potem Szczepionki !!! Bo zjeb Pasteur wymyślił, że jak się organizm "trenuje" jakimiś tam dawkami trucizn, to się uodporni... . No piękna teoria na której oparty jest cały przemysł medyczny!

To, co przedstawili jako dowody, to pojedyńcze zdjęcie z jakiegoś mikroskopu, nie wiadomo czego. No jest niby obraz komórki jakiejś. Ale co ona robi?? W jakich okolicznościach jak reaguje? Cały życiorys, dryf pokoleniowy, toksyczność wpływu na organizm ludzki, itd.....Plus setki prac innych "naukowców". Gdzie to jest?? Cała gówniana medycyna bazuje na bzdurach parchów, żeby sprzedawać "cudowne leki", które nie leczą i nie wiadomo co robią. Generalnie nieudolnie naśladują procesy z przyrody. Rockefelery, rotsiety, deBille, fauci (mistrz ściemy-36 lat kitu hiv i aids!!!, a ile kasy wciągnął !!, a ilu swoją "medycyną" na tamten świat wysłał !!).

Obecna "medycyna" to stek bzdur !!! Jeden wielki eksperyment medyczny: " Co będzie się działo z pacjentem, jak mu to podamy??" Wyzdrowieje, czy fiknie? Miliony pigułek na miliony "jednostek chorobowych", które nie istnieją !!! Ot brawo MY !!!

A nic takiego nie ma ! Jest za to zaburzenie homeostazy na różne sposoby. Toksyny głównie w obecnym środowisku. Przed tym głównie organizmy się bronią. I przed działaniem lekarzy *biggrin*. Liczby nie kłamią : Od kiedy zaczęła się plandemia, w usa po przeliczeniu na skalę roku chyba, wyszło, że z powodu nie chodzenia do lekarzy zmarło nie 2 miliony ludzi a 1/4 tego, 500 tyś. No to w takim razie, co robi ta "medycyna", że więcej ludzi umiera jak się leczą, niż jak się nie leczą, i nie słuchają Bogów-Lekarzy, co jest dla nich dobre? *biggrin*?

Zdjęcia z mikroskopu elektronowego są czarno-białe. Kolorowe to photoshop "nałukofcóff". I co tam jest? Fragment RNA i białka. Dowód jak qtas słonia, że: To te groźne wirusy nas atakują stadami !!! *biggrin**biggrin**biggrin*. Ale baranów porobili ze Świata Naukowego !!! Łuu chuuu chuuuuuu !!!*biggrin**biggrin**biggrin*

A tu proszę, konopie. Różne. Czyszczą glebę z syfów cywilizacji, ubierają. Szaty Cesarza Japonii są zrobione tylko z konopii. To w ogóle tam Święte Ziele. A u nas? Groźny narkotyk. Jak od tego od początku historii świata nikt nie umarł, a od "medycyny", alkoholu, fajek, i innego syfu "legalnego", bo z akcyzą, giną rocznie dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. To co jest dobre, a co złe? Pytanie zasadnicze.

Niedawno firma Lewi-Strauss, chyba o te słynne jeansy Lewisy chodzi, wróciła po latach sietu, do "starej receptury" i robi spodnie, na które daje 100 lat gwarancjii !!! Z czego są zrobione? Z konopii !!! Papirus? Z konopii i włókien palmowych. Tak, nieprzemakalny papier robi się z konopii. Niemcy wycofali się z wełny mineralnej Rockwool i robią podbicia dachów z włókien konopii. A gdzie? W Poznaniu. W Instytucie Włókien Przemysłowych, który jako nieliczny ma "licencję na konopie" w Polsce. Ciekawe, nie?

Trampek prawdę powiedział. Kraj, który uprawia konopie na skalę przemysłową jest samowystarczalny. Pod każdym względem. Nasiona też jadalne. Mąka normalnie. I cegły z konopi robią z części twardych, sprasowanych. Zakopane w ziemi po kilku latach rozkłada się w pożyteczny nawóz.

Z uwagi na "odmienne" działanie medyczne-kompleksowe, konopie "leczą" 80% obecnych "chorób"(jednostek chorobowych-kasa chorych, podkładka do sum, które musisz wpłacić na leczenie). Przecież to katastrofa dla całego przemysłu "medycznego", który w zyskach już dawno przegonił przemysł zbrojeniowy. A nie można opatentować, bo to naturalna roślina, to trzeba zdemonizować i zakazać. Proste. Parchate. Mamona.

A słowo "marihuana" zostało wymyślone w 1905 roku na zlecenie pana "du Pointa", żeby nawet zapomnieć oryginalną nazwę, która od wieków jest znana. To w narzeczu indian meksykańskich czasownik oznaczający, że coś tam idę zrobić. Nie nazwa własna. Standard. 5-ciu sowicie opłaconych "profesorów", Kongres, ustawa, interes się kręci. Wróg numer jeden załatwiony i zniesławiony.

Nie powiem, że konopie wszystko leczą. Zależy kiedy, jak, jak długo będą stosowane. Na pewno przywracają ustawienia fabryczne, co jest bólem dupy cwaniaków od mk-ultra. Półtorej miesiąca pracy nad "obiektem", a ten qtas się zjara i cały program w pizdu wylądował...*biggrin**biggrin**biggrin*. Czyli musi działać zajebiście !*biggrin*

Leczenie, to głównie odejście od czerwonego mięcha w nadmiarze i cukru, który uzależnia tak silnie jak amfetamina, heroina, ...1-sza grupa zaszeregowania substancji silnie uzależniających. Roślinki !!! Wszyskie jadalne coś nam dają. To są nasze szczepionki. Niczego innego Twój układ immunologiczny nie potrzebuje. Organizm też.

Składasz się z tego co jesz. Więc jak jesz byle co, to z byle czego się składasz. Chyba logiczne. Choroby, to niedobory. Właściwej diety, bo nie chce się myśleć co do dzioba wkładasz, witamin, ruchu (tlen)....Choroby to zaburzenie Homeostazy.

Zatem konopie są dla nas bardzo pożyteczne. Na wszystko do czego można je wykorzystać, włącznie z Przywracaniem Ustawień Fabrycznych. Śmiechawa po jaraniu, to nic innego jak powrót do ustawień fabrycznych umysłu do poziomu szczęśliwego dziecka, 3-4 latka. Widzisz w tym coś złego? Bo ja nie. Tylko z głową, z głową jak zwykle.

Proporcją, mocium Panie, proporcją....Staropolskie, a jakie mądre.

Pozdrawiam. Wiedźmin.

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Również dzięki.

Również dzięki.

A propos, układ pozapiramidowy nazywany jest też układem kanabinoidowym. Zupełna zbieżność, absolutnie....*biggrin**biggrin**biggrin*

To dopiero byłoby podłoże do niechcianych pytań do "wykładowców" !! *biggrin* I jakie zakłopotanie !!*biggrin*

Pozdróweczka.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Tak, tak, tak....

Tak, tak, tak....

Standardowe odwracanie uwagi na wszystkich frontach od clue. Emisja CO2 to też megaściema. Chodzi jak zwykle o kasę. Polska płaci rocznie do kasy gejunii 200 miliardów PLN (od 2015 bodajże). Porozumienie Paryskie. Porozumieli się jak wydawać naszą kasę na psichujek.

Imć Jabłonowski zapodał ciekawe liczby, którymi warto się podzielić :

38 minuta i dalej...

https://www.youtube.com/watch?v=Irju5RCp4bA

W Polsce oficjalnie jest 1000 żydów. Dostają od państwa 2 miliardy PLN rocznie, co roku ( chyba jako związek wyznaniowy). 

To wychodzi : 2 mld pln : 1000 parchów = 2 mln pln rocznie na parcha. A miesięcznie?: 2 000 000 : 12 = 166 666,6666666667 pln. Tyle dostaje zarejestrowany parch od nierządu polskiego MIESIĘCZNIE z naszych pieniędzy. 166 666,66 złotych miesięcznie!!!

W tym samym czasie na katoli, około 30 mln, nierząd wydaje rocznie 200 mln PLN. 200 mln : 30 mln = 0,15 PLN !!! 15 groszy na łeb katola ! *biggrin**biggrin**biggrin*

Parch od państwa 166 666,66 złotych miesięcznie, a Polak-katol 15 groszy miesięcznie. Coś jak Kazikowe : "12 groszy, tylko nie płacz, proszę..."

I znowu brawo MY !!! *biggrin**biggrin**biggrin*

Portret użytkownika hankac

Po raz pierwszy od 25 lub

Po raz pierwszy od 25 lub nawet i więcej lat, na niebie nie ma szarego filtra i są chmury. Tak , ja też to widzę ale inne osoby tego nie widzą i twierdzą, że mróz pod koniec maja to nic dziwnego albo, że globalne ocieplenie to średnia temperatura z całego świata- czyli Afryka plus Antarktyda podzielić na dwa albo że to zmiany klimatu. Globalne ogłupienie zaczyna sięgać Zenitu a co najlepsze to dotyczy ono tych najwyżej postawionych którzy są nastawieni na wygodne życie za nasze.

Portret użytkownika Odwazniak

Mnie się tez kwarantanna

Mnie się tez kwarantanna podobała. Mało samochodów i większa cisza, bo idioci nie jeździli non stop po galeriach. Oszczędności na koszeniu trawników i wróciło śpiewające ptactwo, zapachniały łąki.

ale już są. Wróciło zło. Jest i hałas. Trawne pustynie wysychające po katowaniu diabelską machinerią wstrząsającą trzewia. Co za marnotrawstwo! Wody, trawy dla królików i owiec, paliwa, nerwów sąsiadów, i czasu ponurych kosiarzy! Pustynna moda gitmo. Wszystko szare i kwadratowe, najwyżej czarne lub białe, gdzie jedynym kolorowym obiektem jest ekran propagandy. Nie polecam teraz robić remontu, plastikowe, szare meble tylko, wszystko równiutko wystrzyżone. Maski na pyskach i namalowane brwi na androidach. Oddawać moje kolory! 

Strony

Skomentuj