Po protestach w Niemczech i w USA szczepionki przeciwko koronawirusowi nie będą tam obowiązkowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jeśli wierzyć deklaracjom polityków, szczepionka na koronawirusa nie będzie obowiązkowa ani w Stanach Zjednoczonych ani w Niemczech. Wcześniej takie plany istniały i spowodowało to szereg protestów. Najliczniejsze z nich odbywały się w Niemczech gdzie mimo reguł epidemicznych zbierały się na protestach tysiące ludzi zaniepokojonych utratą własnej wolności. 

Jak zadeklarował prezydent USA, Donald Trump szczepionki nie będą obowiązkowe. Polityk stwierdził, że nie każdy Amerykanin może chcieć się zaszczepić. Musiały do niego dotrzeć opinie niezadowolonych Jeszcze kilka dni temu wyglądało na to, że wręcz przeciwnie, szczepieniem mieszkańców miało się zająć wojsko. To oznaczało dla wielu osób zapowiedź przymusu szczepień.

 

Prezydent Donald Trump zainaugurował operację „Warp Speed”, projekt nakierowany na szybkie opracowanie i dystrybucję szczepionki na Covid-19. Według założeń mialyby być dostępne już w styczniu 2021 roku. Trump wytłumaczył, że nad jej stworzeniem pracować będą eksperci między innymi z wojska, którzy wspomogą cywilnych naukowców. 

 

Nie będzie też obowiązkowych szczepień ludności Niemiec w związku z pandemią koronawirusa. Tak przynajmniej stwierdziła zastępczyni rzecznika rządu Niemiec Ulrike Demmer w wywiadzie prasowym.

 

Tam nie do pomyślenia jest wstrzykiwanie komuś wbrew jego woli jakichś potencjalnie niebezpiecznych preparatów. Niemiecki rząd tak jak Trump w USA, został oskarżony o to, że zamierza wprowadzić obowiązkowe szczepienia. W obawie przed eskalacją protestów poinformowano, że nie planuje się obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi w Niemczech. To oczywiście nie oznacza, że na pewno takowych nie będzie. 

 

W wielu krajach obywatele nie czują się wolnymi ludźmi i uważają, że rząd jako właściciel może nas zaszczepić kiedy chce tak jak rolnik swoje świnie i nie mamy w tej kwestii nic do gadania. Zwolennicy wolności osobistej będący przeciwnikami przymusu szczepień są w Polsce pogardzani, nazywani zbrodniarzaki  i plaskoziemcami.

 

Dominuje przeświadczenie, że tylko szczepionka może zakończyć pandemię. Nie pracuje się nad lekarstwami tylko nsd szcsepionkami. Polski minister zdrowia, Łukasz Szumowski, pytany o przymus szczepień na koronawirusa nie dał jasnej odpowiedzi, ale zasugerował jej obowiązkowość twierdząc, że będziemy nosili maseczki do czasu zaszczepienia Polaków. 

 

Naiwniacy myślą, że będzie to jedna szczepionka i z głowy. Nic z tych rzeczy. Przy szybko mutujących wirusach RNA można się raczej spodziewać szczepionki co sezon. I jeśli przejdzie kwestia jej obowiązkowości, władze już o to zadbają, aby wstrzykiwano je wszystkim regularnie raz do roku tak jak zapowiedział George Soros. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zefirek

Odpowiedz dla,, OSA,, Czy ty

Odpowiedz dla,, OSA,, Czy ty w ogole wiesz co zawieraja szczepionki? jaki jest cel szczepienia,? kto  tak bardzo nalega aby szczepic? poczytaj niedouczony cwaniaku co sie stalo po zaszczepieniu dzieci w Indiach 490000 jest zparalizowanych. Kolekne pytanie co sie stalo w Afryce, ?  ile dzieci umarlo zaraz po zaszczepieniu, te cholerne szczepionki robia tyle zlego ze brak slow, obnizaja system imunologiczny, blokuja produkcje witaminy D3, powoduja bezplodnoc, czyli styrylizacja, powiesz za duzo nas jest na ziemi, ?  ile dzieci ma autyzm  to sa tysiace, i TY zachecasz do szczepien,  sam sie zaszczep, Dlaczego Bill Gates nie szczepi swoich dzieci? ani siebie, ? pomyslales o tym? chyba o tym nie wiesz,   Zanim zabierzesz glos w dyskusji poczytaj troche na temat szczepien i dlaczego jest taka nagonka na szczepienia i co za tym sie kryje? coraz wiecej ludzi na Swiecie  budzi sie z tego letargu i zdaje sobie sprawe ze to nie do chrony sluzy. Pozdrawiam wszystkich myslacych trzezwo, 

Portret użytkownika ostatni lach

brawo niemcy. Skoro poliniacy

brawo niemcy. Skoro poliniacy pozwolili przymusowo szczepic wlasne dzieci, pozwola na wszystko. Jestesmy w tej chwili chyba najbardziej panikarskim i rozborojonym narodem w Europie, a moze i na swiecie. Ciężko to pisać, ale wciąż dla takiego ruska jest nie do pomyślenia otrzymanie mandatu za przejście przez ulice "nie na pasach, gdy nic nie jedzie". To o czymś świadczy. Taki mały przykład. I z czego się bierze mentalność poliniaków? Powiem wam. Jesteśmy dodatkowo zakompleksieni. Ale kompleksy leczymy nie gospodarką, a faszystowskimi przepisami prawnymi np. ustawa antyprzemocowa. Jak tak dalej pójdzie w kraju zostnie: milicja, sygnaliści, urzędasy, pierdolnięte samotne pińcet-plusiary, zaszczepione szajbusy (w namordnikach), renciści, no i gówniarzeria z ryjami w smartfonach. Zgroza, zgroza, zgroza

Portret użytkownika emel

Żyjemy w czasach, w których

Żyjemy w czasach, w których dzięki Internetowi niedouczony motłoch ma dużo więcej do powiedzenia niż powinien.

Najgorzej gdy, tak jak w Polsce, na Węgrzech i w USA, ów motłoch ma większość i wybierze władzę podobną sobie.

Portret użytkownika ARTUR

Szczepionki nie będą

Szczepionki nie będą obowiązkowe lecz ci którzy ich nie przyjmą nie będą posiadali niektórych praw dostępu do zakupów , podróżowania a nawet sposobu życia . Taki stan nie będzie jednak trwał długo gdyż żadna dusza by tego nie wytrzymała .

Strony

Skomentuj