50 niedźwiedzi polarnych przyszło do wsi w rejonie czukockim

Kategorie: 

W okolicach miejscowości Billings (ros. Биллингс) w rejonie czukockim pojawiło się pięćdziesiąt niedźwiedzi, w tym samice z małymi. Widziało to dwadzieścia pięć osób, donosi RIA Novosti.

 

Niedźwiedzie polarne widziano także w pobliżu wsi Vankarem (ros. Ванкарем) i w miejscowości Aion, gdzie zdarzenie obserwowało dziesięć osób. Takiego masowego exodusu tych zwierząt nie było od lat. Władze zaapelowały do mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności i nie pozostawiania odpadków.

 

Administracyjnie wydano nakaz ich usuwania, aby uniknąć przyciągania zwierząt. Myśliwi mają monitorować sytuację. Do niedźwiedzi nie wolno strzelać. Jest to surowo zabronione. Niedźwiedź polarny to gatunek zagrożony wyginięciem. Strzelanie do niego  jest przestępstwem. W przypadku zagrożenia intruzów należy odstraszać strzałami w powietrze.

 

Czukocko - apjaskinskaja populacja niedźwiedzi polarnych (Ursus maritimus) liczy 2 tys. / 5 tys. sztuk. Jego naturalne siedliska wyniszczają zanieczyszczenia i zmniejszająca się liczba fok, które stanowią główny składnik jego pożywienia.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Skoro niedźwiedzie są: 1. -

Skoro niedźwiedzie są:
1. - głodne
2. - pod ochroną
3. pośród ludzi wzbudzając przerażenie
 
to czemu władze w swej "mundrości" nie zbudują im paśnika daleko, daleko od miasta i tam nie dadzą misiom tego czego one z powodu działalności Rasy Bałwanów szukają w miescie czyli JEDZENIA.
 
Myślenie boli, nieprawdaż?
 
 
 
 

Portret użytkownika Fanka1

Co człowiek jako gatunek - i

Co człowiek jako gatunek - i podobno korona stworzenia - daje zwierzętom poza eksploatowaniem ich? Chyba tylko ogrody zoologiczne i jaki taki spokój w parkach narodowych. Nie znam się na tym ale uważam, że ludzie powinni pozostawić niedźwiedziom jakiś teren na przetrwanie i jednak trochę zadbać, by miały co jeść, stwarzajśc warunki by nie zbliżały się do ludzkich siedzib.

Portret użytkownika dora

No i co teraz te biedniutkie

No i co teraz te biedniutkie niedźwiedzie zrobią?Dokąd pójdą?Głodne i zagubione?Przecież każdy chce żyć i każdy ma prawo do swojego miejsca na ziemi.,a tymczasem zabiera się zwierzętom ich dom dla ludzkiej wygody.Bo ludzie najważniejsi przecież są!To niesprawiedliwe!

Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny,to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie.Carl Bard.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem