Trzy duże komety osiągną peryhelium w odstępie kilku tygodni

Kategorie: 

Jak już wspominaliśmy listopad będzie wyjątkowy pod względem ilości obserwowanych komet. Niektórzy nazywają go już miesiącem komet. Faktem jest, że praktycznie w jednym kadrze można będzie zawrzeć komety Encke, ISON i Lovejoy. Niektórzy twierdzą, że to nagromadzenie komet będzie czymś skutkować dla Ziemi.

 

Najszybciej peryhelium osiągnie kometa Encke, co nastąpi 21 listopada, kiedy to znajdzie się ona w odległości 0,339 AU od naszej gwiazdy. Kometa 2P/Encke ma bardzo krótki okres obiegu orbity sięgający 3 lat. Dlatego nazywa się ją krótkookresową. Od jej odkrycia ludzkość obserwowała ją już 60 razy.

Kometa 2P/Encke - foto: D.Puch

Dosłownie w tydzień później w peryhelium znajdzie się kometa ISON. Z kolei ta kometa jest zupełnym przeciwieństwem Encke, gdyż należy do rodzaju komet nieokresowych, zwanych też jednopojawieniowymi. Dokładnie 28 listopada kometa C/2012 S1 ISON znajdzie się w odległości 0,0124809 AU od powierzchni Słońca. To tylko nieco więcej niż milion kilometrów.

Kometa C/2012 S1 (ISON) - 27 X 2013

Za to kometa C/2013 R1 (Lovejoy) to kolejne odkrycie Terrego Loveyoya, amatora astronoma z Australii. Wspomniany powyżej obiekt odkrył on 7 września 2013 roku. Do tej pory ustalono, że kometa ta ma dosyć skondensowaną komę. Jej peryhelium przypada 25 grudnia 2013 roku i nastąpi w odległości 0.88 AU.

Kometa C/2013 R1 (Lovejoy) - 5 X 2013

Niektórzy zwracają uwagę, że ta swoista kumulacja komet w krótkim okresie czasu może skutkować deszczami meteorów. Jak wiadomo pozostałości komet to fragmenty pyłu i gruzu, który często daje początek regularnym rojom meteorów, które pojawiają się nad ziemskim niebem. Gdy Ziemia będzie przelatywać przez pozostałości tych komet może dojść do powstawania tak zwanych spadających gwiazd.

 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie astronomicznym - tylkoastronomia.pl

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika asp

pewnie dla szarego obywatela,

pewnie dla szarego obywatela, ten cudownie zapowiadany rok komet przejdzie niezauważony. Miało być jasno w dzień, apokalipsa, kometa na pół nieba, a skończy się tym, że żadnej nie będzie widać w miastach gołym okiem ( jak kiedyś haleya boppa ) i tyle. Niema się czym podniecać

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika MCRemek

one się nie zdeżą tylko

one się nie zdeżą tylko będzie to tak wyglądało jakby się miały zdeżyć, a pojawi się krzyż, następi ostrzeżenie i wszyscy ludzie spojżą na swoje grzechy jak w lustrze odbite tak jak widzi je Bóg. być możę będzie to na skutek potężnego wybuchu na słońcu, który musiałby być po pojawieniu się krzyża z komet.
Snowden może mieć trochę racji, z proroctwa wynika żę wielu umrze, ale głównie na skutek zatrzymania akcji serca z powodu siłnych grzechów które zobaczą jakby w lustrzanym odbiciu swojej duszy. 
W 2012 tak hucznie wyśmianym przez wielu, tak naprawde zaczął sie początek końća. w grudniu 2012 rozpoczął się wielki ucisk, który ma trwać 3,5 roku. W tym czasie pojawił się już fałszywy prorok - franczesko, któy pod pozorem ubustwa w kościele dokona jego przewrócenia do góry nogami. W krótce księża będą wysyłani na rekolekcje gdzie złożą (jeszcze o tym nie wiedzą)  śluby dla bestii.  Nie będzie w nich mowy, że w im Jezusa Chrystusa czy coś podobnego.
Problem, reakcja i rozwiązanie. - Właśnie trwa proces tworzenia problemu 0 czyli pedofilia w kościele - spowodować brak zaufania do księży, wzgardzenie - 
reakcja, - rozwiązanie :  odnowienie kościała, obowiązkowe rekolekcje, odnowienie ślubó (tu podkładka bo jak wyżęj pisałem), zmiana za zmianą, zmiana liturgi, obrządku i wyposażenia kościołów.
Między czasie, wkrótce ujawni się antychryst, on jest już gotowy, jest szkolony przez szatana w sprawie szczegułów nie znanych ludziom np: dotyczące ukrzyżowania Jezusa.  Ten zajmnie się polityką i gospodarką na początek i razem z franczesko dojdzie do najgorszego. 
To będzie trwało jakieś 7 lat łącznie.
W tym czasie oczywiście będzie działał rząd NWO
 
 
To tylko mały wstęp z tgeo co będzie i jest.
 
 
 

Portret użytkownika Mojeimnie44

zastamawiającym jest fakt że

zastamawiającym jest fakt że w 1998 czy 1999 roku we wszystkich mediach mówiono o zbliżającej się komecie w stronę ziemii, która miała dotrzeć do ziemi między 2013-2014. Z tego co pamiętam miała ona doprowadzić do globalnej destabilizacji i wyniszczenia masowego ludności. Wtedy to mówiono calkiem poważnie lecz potem pamiętam temat całkowicie zaginął i nie pojawiał się bardzo długo.  Rok 2007 był rokiem kryzysu ale dlaczego? Ponieważ banki rozdawały pieniądze na lewo i prawo bez zabespieczenia. Czyżby elity ekonomiczne analizowały sytuację i doszły do wniosku, że jeżeli ma być ta kometa i globalna katastrofa to można ludziom rozdać pieniądze bo i tak one staną się 7lat później bezwartościowe? Staram się podchodzić do takich rzeczy sceptycznie ale ostatnie przemyślenia naprawdę wskazują że tak będzie a teraz sami zobaczcie: - Encke- to słowo kojarzy mi się bardzo ze słowem Enki a to kojarzy się z zapowiedzią apokalipsy czyli według bibli będzie to prorok, ISON- ja syn na niebie widziany jako drugie miejsze słońce czyli tak jakby syn słońca czyli Jezus. No i oczywiście Lovejoy- miłość, radość czyli pokuj na ziemi. Co o tym sądzicie? Czy to tylko moja shiza? Sam nie jestem tego pewien ale wydaje mi się, że wszystko zaczyna do siebie pasować. Nawet początek apokalipsy przypadałby na rok 2012 a dokładniej na jego drugą część bo wtedy po raz pierwszy zarejestrowano komete ISON.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem