W Niemczech testowanie żurawia o masie 5500 ton zakończyło się katastrofą

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Nowy ciężki żuraw do instalacji morskich generatorów wiatrowych nie przeszedł testu wytrzymałości i rozpadł się u wybrzeży Rostocku (Meklemburgia - Pomorze Przednie, Niemcy).

 

Działający dźwig towarowy na ORION I, który został wyprodukowany w Chinach, instalowano w Niemczech. Podczas testów pod obciążeniem żuraw złamał się i kilka osób zostało rannych.

 

Według doniesień medialnych wyspecjalizowany chiński statek dostarczył masywną konstrukcję metalową wykonaną przez niemieckich rzemieślników na miejsce proponowanej instalacji. Próby dźwigu zakończyły się katastrofą, w wyniku czego dwunastu pracowników zostało lekko rannych.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Mendi21

Bo nie przetestowali go na

Bo nie przetestowali go na koronę. Jakby testy były zrobione odpowiedzialnie, to zrobili by wszystkie. Pominęli testy na koronę, najważniejsze dzisiaj. Dziś jak jedziesz autem na przegląd, to pierwsze co robią testy na koronę, przecież to takie oczywiste.

Portret użytkownika ARTUR

Akurat jestem z branży i

Akurat jestem z branży i muszę Ci powiedzieć że jedyne porządne samochody to są te przy których konstrukcji pracowali Polacy np. Golf  I ,Audi 80 , reszta konstrukcji nie różni się niczym od tych z lat 60 XX wieku pominąwszy gorszą wytrzymałość materiałów do stosowanej technologii . Na dodatek od 30 lat muszę usuwać fabryczne wady które są specjalnie powielane i zmieniać niektóre mocowania na wielorazowe zamiast jednorazowych z wymianą całego elementu . Czasami się zastanawiam dlaczego nie pracuje w tych fabrykach nikt wykształcony z odpowiednią wiedzą tylko sami debile po studiach .

Portret użytkownika outlaw1985

bo ma sie psuc i ASO ma

bo ma sie psuc i ASO ma zarabiac Smile bo ma byc tanio dla produkcji i drogo do sprzedazy. nie tylko niemcy ale i francuzi (grupa renault) tak robia. wymiana zarowki ? ok odkrec kolo zdejmij nadkole i dopiero masz dostep. wachacz w limuzynie? tulejka kosztuje 10-40 zł ale nie wymiec caly wachacz za 2tys bo nie dostaniesz sie do srodka. bmw ? oh łańcuch sie rozciągnał? to wpierw podnies silnik bo łancuch jest akurat z tylu. to nie jest robione przez idiotow to jest robione przez cwaniakow. dobrze wiedza co robia Smile

Strony

Skomentuj