Rujnuje ludzi nie piwo - niszczy ich woda w butelkach plastikowych

Kategorie: 

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono zakrojoną na szeroką skalę kampanię, zachęcającą ludzi do picia wody. Wspiera ją Pierwsza Dama Michelle Obama, podaje Fobos.

 

Woda jest jedną z tych rzeczy, które naszym zdaniem, poprawia zdrowie i nasze bezpieczeństwo. Każdego roku na całym świecie ze względu na problemy związane z jakością wody umiera ponad 3,4 miliona ludzi. Spójrzmy na to, co może sprawić, że zwykła woda może być niebezpieczna dla naszego zdrowia? Po pierwsze jej pakowanie.

 

Bisfenol A, która jest integralną częścią opakowania z tworzywa sztucznego, nie może być poddawany działaniu słońca. Eksponowanie pojemnika na świetle słonecznym może powodować przenoszenie tej substancji wraz z zawartością pojemnika. Na początku ten związek z grupy fenoli jest bezpieczny, ale z czasem tworzy warunki, w których dobrze czują się niebezpieczne bakterie.

 

Drugim czynnikiem są tosyczne dodatki. „Naturalna woda” w swojej strukturze może zawierać ich kilkanaście tj. środki zagęszczające, stabilizatory, słodzik ,aromat... Po przeczytaniu etykiety, która zawiera wymienione składniki,  należy odrzucić drinka. Lepiej kupić czystą wodę i wrzucić tam np. plasterek cytryny.

 

Trzeci czynnik ryzyka związany z wodą , to jej nadmiar. Dla tych, którzy wykorzystują nadmierną ilość wody, zakłócają w organizmie równowagę sodu. Hyponatremia może prowadzić do drgawek, a nawet śpiączki. Należy śledzić swoje potrzeby i nie pić więcej niż ciało może przyjąć.  

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika JD

Nie ma takiego piwa.   Piwo

Nie ma takiego piwa.
 
Piwo występuje bez głowy. Chyba, że piwo po islamsku: islamista - jak to u islamistów w zwyczaju - ucina komuś głowę, wrzuca do piwa i chleje.
Być może piwo z głową dostępne było w dawniejszych czasach u ludożerców.
 
Jak dla mnie, to jest obrzydliwy pomysł.

Portret użytkownika MISTRZ MORFEUSZ

z ta głowa to różnie jest

z ta głowa to różnie jest jeden wczoraj pod blokiem 2 piwa wypil i właczyła mu sie niesmiertelność i nadludzka siła ,gdzie to taki hudzizna małolat z lat moze 17 betonowy kosz przewracał i sasiadów wyzywał 4 razy wiekszych od niego hehe dziwie sie ze mu nikt w ryja nie zasadził.bohater zaden sasiad sie nieodezwal a mam w bloku takich spoleczniakow i konficjuszy,gdy wyszedłem z psem nastała cisza.)

Portret użytkownika Sara

A mnie na szkoleniu dla

A mnie na szkoleniu dla nauczycieli uczono, że częste popijanie czystej niegazowanej wody poprawia koncentrację, ulepsza pracę mózgu, pamięć i daje energię...Jakie to proste. Niech uczniowie piją wodę, masują punkty energetyczne i będą taaaacy mądrzy, czytać ze zrozumieniem się nauczą, myśleć logicznie, nabędą motgywacji do nauki...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ