Duńczycy chcą wykopać podwodny tunel do Niemiec

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Dania ogłosiła, że 1 stycznia 2021 r. rozpocznie się budowa najdłuższego podwodnego tunelu na świecie, który dotrze do Niemiec – donosi AFP.

 

Duńskie Ministerstwo Transportu poinformowało, że rozpoczęto prace na duńskiej wyspie Loland przy Feharnbelt.

 

Liczący prawie 18 km podwodny tunel ma połączyć duński region Laland - Falster z Szlezwik - Holsztyn w Niemczech.

 

Według sekretarza ds. Transportu Benny Engelbrechta stanie się on nowym szlakiem w Europie i nową drogą do przyszłych ekologicznych rozwiązań transportowych.

 

Tunel, który zostanie oddany do użytku w połowie 2029 r., pozwoli dotrzeć z Niemiec do Danii w 10 minut samochodem i 7 minut pociągiem. Obecnie podróż promem trwa godzinę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Oskar

Może będzie najdłuższym w

Może będzie najdłuższym w którym można jeździć samemu? Bo tak można wywnioskować po tekście "10 minut samochodem i 7 minut pociągiem" oraz na samej górze jest zapis ze będą z niego korzystać samochody i pociągi a nie tylko pociągi z samochodami na sobie.

A z Francji do UK możemy zostać załadowani samochodami na pociąg i zawiezieni co najwyżej jeżeli wybierzemy tunel. 

Portret użytkownika Takitam

Najwyższy czas, bo jadąc do

Najwyższy czas, bo jadąc do Danii z Niemiec po tym prawie walącym się i wiecznie "klejonym" z ograniczeniami szybkości  moście mam mieszane uczucia. Normalnie czuje się że on się chwieje. Powinien być już dawno rozebrany ze względów bezpieczeństwa ale to chyba jedyna przeprawa nad Kanałem Kilońskim.

Portret użytkownika Rorr

Ten tunel nie będzie

Ten tunel nie będzie najdłuzszym tunelem podwodnym. Dłuższy podwodny tunel jest pod kanałem La Manche 37.9km (2x tyle) lub Seikan w Japonii 23km pod wodą. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. "najdłuższego podwodnego tunelu na świecie"...

Skomentuj