W Brazylii powstają masowe groby dla ofiar koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Brazylia stała się centrum pandemii w Ameryce Południowej. W ciągu ostatniej doby naliczono tam 407 zgonów, spowodowanych koronawirusem SARS-COV-2. W niektórych miastach, gdzie liczba ofiar śmiertelnych rośnie lawinowo, powstają masowe groby.

 

Manaus to największe miasto Amazonii, zamieszkiwane przez około 2,2 miliona ludzi. Jest to miasto portowe, z którego wiele produktów jest transportowanych Amazonką do innych miast. Manaus przeżywa obecnie kryzys z powodu koronawirusa – tamtejsze cmentarze i szpitale są przytłoczone gwałtownym wzrostem liczby zgonów. Z powodu braku badań i biurokracji, większość ofiar śmiertelnych nie jest rejestrowana w oficjalnych statystykach.

 

Lokalny zakład pogrzebowy Nossa Senhora Aparecida zaczął korzystać z koparek, aby wykopać na czas wymaganą liczbę grobów. Właściciel zakładu, Manuel Viana, twierdzi, że średnia dzienna liczba zgonów w Manaus wzrosła z 30 do ponad 100. Lokalne władze potwierdzają te informacje i dodają, że w większości przypadków, oficjalna przyczyna śmierci zostaje podana jako nieznana.

Władze miasta Manaus nie mają wątpliwości, że za gwałtownym wzrostem liczby ofiar śmiertelnych stoi koronawirus, a to oznacza, że oficjalne statystyki mogą być mocno zaniżone. Według aktualnych danych, w całej Brazylii potwierdzono ponad 50 tysięcy przypadków zakażenia się i ponad 3,3 tysiąca zgonów. Gubernator Wilson Lima uważa, że za około dwa tygodnie, sytuacja w stanie Amazonas może się znacząco pogorszyć.

 

Również w Sao Paulo powstają masowe groby dla ofiar koronawirusa. Burmistrz tego miasta, Bruno Covas, ogłosił w czwartek, że w nadchodzących tygodniach na tamtejszych cmentarzach wykopanych zostanie 13 tysięcy grobów. Zwiększono również możliwości cmentarzy, aby mogły organizować do 400 pochówków dziennie. Jednak Bruno Covas uważa, że najgorsze dopiero nadejdzie.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika mARS

No jak to przecież nie ma

No jak to przecież nie ma pandemi to zwykła  grypa , no może trochę zjadliwa  jedno co mnie zadowala  to jak przyjdzie po mnie jestem przygotowany a wy krzykacze  dalej pójdziecie  w zaparte  nie nie  to tylko grypa  pis to przez pis .Ogólnie to jakoś mało was .

I pytanie z innej beczki  gdzie

gdzie się podział Angelus Maximus Rex 

Portret użytkownika euklides

Niemcy zamknęli ludzi w

Niemcy zamknęli ludzi w gettach, rozdali opaski na ramiona, potem spokojnie kazali wsiąść ludziom do pociągów - pojadą do pracy. Dzisiaj kazali spokojnie siedzieć ludziom w aresztach domowych, zakazali zgromadzeń, zakazali wstępu do lasów i kazali nosić maseczki. Naprawdę idioci nie widzicie co się dzieje i to jest przerażające....

Portret użytkownika budzik

Śmiem twierdzić że jest to

Śmiem twierdzić że jest to zwykłe przedstawienie co by rozsiewać w dalszym ciągu epidemię strachu. A jeśli nie jest to przedstawienie, to nie są to groby dla ofiar koronawirusa. Jak teraz my ludzie się nie zbierzemy i nie pokażemy gdzie mamy to frajerstwo uważające się za naszych właścicieli, to będzie pozamiatane, gdyż czeka nas "nowa normalność" z czym się nie kryją nawet. Śmiem twierdzić że się nie zbierzemy Biggrin Chyba że stanie się cud. Mnie już jest zasadniczo i pobierznie wszystko jedno prawie. Wink

Portret użytkownika Max 1983

Daruje sobie twoje

Daruje sobie twoje idiotycvzne podejście do tej pandemii, bo tu dyskusja nie ma sensu, ale pozwolę sobie coś napisać o słowach Szumowskiego.Nie wiem czego on się naćpał ,prawdopodobnie już sam nie wie co ma mówić, bo z jednej strony wie co się dzieje a z drugiej Kaczyński zmusza go do mówienia zupełnie innych rzeczy.

Wczoraj i dziś mamy rekordy jeśli idzie o oficjalnie potwierdzone zgony(które są zaniżane kilka razy).Dziś zmarło 31 osób ,zakażonych już grubo ponad 10 tysięcy .

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-zmarla-najmlodsza-osoba-zakazona-sars-cov-2-6503443013163137a

 

Artykuł jest z dziś.Więc jak się mają słowa Szumowskiego do oficjalnie potwierdzonych danych....z ministerstwa zdrowia????

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

maxiu ty się kuźwa naćpałeś,

maxiu ty się kuźwa naćpałeś, nie ma koronaświrusa i nigdy nie było, wy naprawdę musicie się leczyć na głowy jeżeli nie widzicie tego co się dzieje! od samego początku piszę tu na tej stronie plandemia to nic innego jak podciągnięcie sezonu grypowego pod jakiegoś nieistniejącego wirusa a zgony może i są ale przez 5g, tak jak te biedne ptaki tak i inne zwierzęta duszą się przez to gówno, niedawno chcieli i koty w to wrobić, za chwilę się okaże że koronaświrus jest międzygatunkową hybrydą i zabija wszystkie zwierzęta, oczywiście tylko w zasięgu 5g. Jesteście stadem bezmyślnych baranów tępo wierzących w dobre intencje politycznych sprzedajnych szumowin, tylko że już nie ma czasu na współczucie wam waszej tępoty, was powinno się usypiać bo jesteście nieświadomymi szkodnikami, i przez was nie możliwym jest odsunięcie psychoptów od władzy bo staniecie w ich obronie.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Max 1983

Szcześliwie akurat ta strona

Szcześliwie akurat ta strona zawsze była uważana za zbiorowisko "dziwolagów intelektualnych"więc wasze opisnie mnie nie smucą, nawet raczej zaczyna mnie to bawić.Przyznam że przez te lata co tu bywałem ,to miałem jakieś złudzenia że jednak jest tu trochę normalnych ludzi, ale widzę że proporcję są bardzo złe.Żyjcie w swoim świecie nadal....zdrowia życzę.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj