Czy czeka nas największa susza od 100 lat?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Prognozy hydrologiczne dla naszego kraju są mało optymistyczne. Według specjalistów mamy obecnie do czynienia z jedną z najgorszych sytuacji w historii pomiarów hydrologicznych.

42 stacje mierzące przepływ wód w rzekach, na 500 istniejących, odnotowały stan poniżej normy. W zeszłym roku było ich ok. 10. Poziom wody w największej polskiej rzece – Wiśle, uzależniony jest od tego, co się dzieje u jej źródeł na południu kraju. A tam praktycznie nie ma deszczu.

Na tę trudną sytuację wpływ miała ciepła zima i związane z nią znikome opady śniegu. Brak pokrywy śnieżnej, a w związku z tym brak jej topnienia, który zwiększyłby poziom wód zarówno gruntowych, jak i podziemnych w Polsce, jest głównym czynnikiem kryzysu.  

Nadchodzące lato może być bardzo suche, jeśli nawet nie gorsze niż rok temu. Brak opadów powoduje, że woda nie wsiąka w glebę i nie odnawiają się zasoby wód gruntowych.

Jeżeli opady zwiększą się dopiero w czerwcu może być już za późno dla upraw. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Irman z Polonisza

Rzeki wyschna calkowicie tego

Rzeki wyschna calkowicie tego Lata  ...a na granicy z Niemcami pojawia sie zasieki z drutow kolczastych , na moscie w  Zgorzelcu  ...po szwabskiej stronie  ustawia Gniazda  Karabinow Maszynowych...taka wizje mialem  kilka lat temu . 

Kto moze ...powinien przeniesc sie na  pare lat  na Bialorus albo do Rosji ...gdzie zycie toczyc sie  bedzie normalnie ...nas czekaja "czarne brygady"   , eutanazja szczepionkami   w  nagrode    za zaparszenie   Duchowe ......  powszechne !

Kto biesiadowal z "kanibalami" glosujac i milczac       , rznac nieswiadomego glupa ......  obslugiwany przez    Agentow CIA w nierzadzie POLIN spolka zoologiczna  , zaplaci rachunek  osobiscie  ,bo pieniedze sa zydow i do Nich wroca  wiec       spryciulki szczurki systemowe  z gola "dupa"zostana  !

Portret użytkownika Esketit

To nie jest efekt żadnych

To nie jest efekt żadnych chemtrails, kontroli pogody tylko wszystkich Was, którzy palą śmieci w piecach, nie dbają o środowisko, blokują budowę elektrowni atomowych i OZE. Tych, którzy latają samolotami do sąsiednich miast, wybierają  do podróży samochód (starego 20-letniego kopciucha) zamiast bardziej ekologicznych środków, tych, którzy konsumują niepotrzebne dobra i napędzają tym samym całą konsumpcyjną machinę.

Portret użytkownika fido

Fukuszima Czedrnobyl  to dwa

Fukuszima Czedrnobyl  to dwa przypadki straszaki. A setki innych elektrowni atomowych na wszystkich kontynentach działają i produkują Gigawaty.

Dzisiaj zdarzyło się pieńcset wypadków, od jutra rezygnujemy z samochodów.  Głos barana.

Zrezygnuj z prądu bieżacej wody ogrzewania internetu a dopiero POTEM pier...l  te swoje teorie

Portret użytkownika konservaTor

Za Dydymskim,dla tych

Za Dydymskim,dla tych niedowiarkow jesli chodzi o mikrofale

"W 2008 roku, powstał artykuł : Mikrofale, czyli broń przeciwko biosferze. John Kanzius, przez przypadek odkrył, że możliwe jest oddzielenie cząsteczek tlenu od wodoru za pomocą mikrofal. Chemik Rustum Roy, potwierdził to w tym samym roku."

Portret użytkownika konservaTor

Zwróćcie uwage na wilgotnosc

Zwróćcie uwage na wilgotnosc powietrza,oscyluje w okolicach 20-25%,jest strasznie sucho jak na wiosne.Wg mojej ciotki wieksze opady deszczu beda w okolicy listopada,mozecie sie smiac ale ciotka jest lepsza jak pogodynka w prognozowaniu miesięcznej ogólnej pogody ,praktycznie zero pomyłek.

Portret użytkownika Kwazar

Pomimo iz brzmi to jak

Pomimo iz brzmi to jak pogróżka to nią nie jest.Proste stwierdzenie faktu. Co nas czeka, to sie wszyscy przekonamy na własnej skórze.Jedno jest pewne. Środowisko zdatne dla życia człowieka błyskawicznie sie kurczy i to wielopoziomowo.Zmianie ulegają zasady i reguły natury o które człowiek oparł swój rozwój i egzystencję.To wszystko na naszych oczach sie dzisiaj kończy.

Portret użytkownika euklides

Czy do tępych głów w końcu

Czy do tępych głów w końcu dotrze, że przyczyną są wyregulowane rzeki? Zrobiono z rzek rynny. To nie opady tylko pokłosie dekad rządów matolstwa. Tak będzie dopóki niziny nie oddadzą laski skradzionej mędrcom, a korony królom.

Strony

Skomentuj