Nieznany wirus atakuje trzodę chlewną w amerykańskich gospodarstwach

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Ostry, zakaźny wirus, powodujący biegunkę, rozprzestrzenia się wśród świń w Stanach Zjednoczonych. Odnotowuje się wysoką, bo aż 50 – 100 % śmiertelność prosiąt. Problem musi być szybko rozwiązany przez amerykańskich weterynarzy, podaje CNBC.

 

Podobna choroba występowała w Stanach Zjednoczonych w 1971 roku, ale miała łagodniejszą formę. Obecnie działający szczep jest zabójczy dla zwierząt gospodarskich. Z problemem zmagają się hodowcy w trzynastu stanach. Wirus zidentyfikowany w Ameryce jest podobny w 99 , 4% do wirusa, powodującego śmierć świń w Chinach w 2010 roku. Padło wówczas milion sztuk.

Epidemia świńskiego wirusa przejawia się w postaci ostrej fazy ciężkiej biegunki i wymiotów. Charakteryzuje się wysoką częstością występowania (często 100%) i zmiennej śmiertelności (w niektórych raportach piszą o 100 procentowej śmiertelności młodych świń).

Okres inkubacji jest krótki i trwa około od dwóch do czterech dni. Potem naturalna odporność rozwija się w ciągu dwóch do trzech tygodni. Epidemia świńskiej choroby objawia się w postaci wodnistej biegunki, wymiotów / zarzucania i anoreksji. Choroba jest najbardziej dotkliwa dla nowonarodzonych świń, ponieważ są one bardziej podatne na odwodnienie. Rozpoznanie opiera się na badaniach laboratoryjnych.

 

Leczenie wspomagające polega na zapobieganiu odwodnieniu. Zwierzętom trzeba zapewnić łatwy dostęp do czystej wody pitnej. Świnie najlepiej trzymać wówczas w suchych i ciepłych pomieszczeniach. Wirus rozprzestrzenia się drogą pokarmową. Choroba w Stanach Zjednoczonych wzbudziła lęk wśród świniarzy w Meksyku.

 

Meksykanie chcą wiedzieć , jaki konkretnie typ wirusa zaatakował, jaki jest jego cykl biologiczny, jak on się objawia i jakie środki bezpieczeństwa powinny być podjęte, aby z nim skutecznie walczyć. Oto co wiadomo na pewno - wirus atakuje układ pokarmowy świń i powoduje intensywną biegunkę. Świnie giną masowo w wieku poniżej trzech tygodni. Choroba dotyczy jednak zwierząt w różnym wieku. Najtrudniejsza sytuacja jest w stanach Ilowa i Minnesota.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika jestemtu

"...Wirus zidentyfikowany w

"...Wirus zidentyfikowany w Ameryce jest podobny w 99 , 4% do wirusa, powodującego śmierć świń w Chinach w 2010 roku. Padło wówczas milion sztuk... - czyżby skośnoocy podrzucili im w ramach rekompensaty za swoje świnki?
 
Testy na świniach, zamiast na ludzich to możliwe. Ale czy to nie czasem po prostu uszczuplenie zasobów hodowlanych, przed przygotowywanym stanem wyjątkowym? Ludzi mając świnki w chlewiku, nie muszą pędzić do sklepu po mięso, a to jest niebezpieczne dla agresora, kiedy lud okupowany staje się samowystarczalny i uzbrojony Smile

Portret użytkownika homik

Dokładnie ! Coś sie kroi i

Dokładnie ! Coś sie kroi i zaczyna przyspieszać ! Obama i reszta świń co są przystołkach dobrze wiedzą że już długo tak nie pociągną na kłamstwach zbrodniach itp. Tak jak TUSK .... przygotowuje sie do tego aby spacyfikować Polaków armią jak nie Polską to Radziecką ustawy już wprowadzili o interwencji zagranicznych wojsk w Polsce

Skomentuj