Wilgotne powietrze jest wrogiem koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: tg

Amerykańscy naukowcy odkryli, że koronawirus jest przenoszony rzadziej w wilgotnym powietrzu (od 40–60%).

 

Specjaliści z Yale Research University w Stanach Zjednoczonych przeprowadzili eksperyment na gryzoniach. Zainfekowane osobniki w niskiej wilgotności częściej przenosiły wirusy na swoich towarzyszy.

 

Naukowcy dowiedzieli się więc, że suche powietrze uważa się za sprzyjające istnieniu koronawirusa, a także suche powietrze zmniejsza zdolność dróg oddechowych do usuwania szkodliwych cząstek.

 

Należy jednak pamiętać, że zbyt wysoka wilgotność przeszkadza w walce z wirusem. Ponieważ w zbyt wilgotnym środowisku cząstki koronawirusa bardziej aktywnie osiadają na powierzchniach. Dlatego ważne jest, aby utrzymać dokładnie 40% do 60% wilgoci, aby skutecznie pokonać infekcję.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pekursor

juz nic z tego nie rozumie,

juz nic z tego nie rozumie, wirus przenosi sie droga kropelkowa a  tu nukowcy mowie ze wilgotnie powietrze jest jego wrogiem, to jak jest, susza i goraco, to wirusz duzej przetrwa w ,a nie powino byc na odwrot. głupota informaci goni jeda druga. pare tygodni temu mowili ze jak sie zwiekszy temperatura powietrz to wirus bedzie giną teraz mowia ze  bedzie szala w najlepsze, bo to wilgoc jest wrogiem wirusa 

 

Portret użytkownika WezTanoga

Czym innym jest przenoszenie

Czym innym jest przenoszenie wirusa drogą kropelkową, a czym innym jest wilgotne powietrze PRZY CHOROBIE. Musisz rozróznić dwa stany. Może pomoże Ci przykład HIV / AIDS. Możesz być nosicielem HIV i nie chorować na AIDS. Tak samo jest z koronawirusem SARS-CoV2. Możesz być jego nosicielem, ale nie chorować na Covid19. Ale będąc nosicielem, teoretycznie możesz zarażać. (ale to też nie jest udowodnione na 100% - to jest prawdopodobieństwo). A teraz dwie sprawy.

1. To o czym piszą w artykule wiadomo od dawna. Dlaczego? Ponieważ w azjatyckich krajach o wysokiej temperaturze i wilgotności choroby praktycznie nie ma. Wniosek - takie warunki nie sprzyjają rozwojowi wirusa (nawet w organiźmie człowieka). A teraz przypuszczam, bo nie mam danych - a ci co się zarazili np. przywożąc chorobę z innego kraju, to w warunkach wysokiej wilgotności i temperatury, szybciej się leczą.

2. Skoro wiadomo, że można leczyć przez wilgotne powietrze i wysoką temperaturę - to dlaczego takich warunków, nie stworzono przy leczeniu wszystkich pacjentów? Inhalacje nie są takie drogie.

Portret użytkownika docent

Ale łykacie wszystko co

Ale łykacie wszystko co Tallinn napisze!!!

To są normalne warunki życia. 

U Tallinna w domu to chyba 100 % wilgotności jest albo z 10%. Jaki morał z tego: albo muzg zalała mu woda albo muzg mu wyjechał 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Aby skutecznie pokonać

Aby skutecznie pokonać infekcję, trzeba wypieprzyć na zbity pysk polityków decydujących (albo i nie) o postępowaniu w czasie "pandemii" (głupoty) i ich "doradcuff-nałukofcóff". Oraz zacząć wnikliwie patrzeć na "rączki nieczyste" pacanów rządowych. Bo póki co to kompromitacja za kompromitacją tej gównokracji.

Ciekawy jestem, kiedy do głów ludzkich dotrze, że żeby rządzić, trzeba mieć do tego kwalifikacje. Ile jeszcze debilnych rozporządzeń ma wprowadzić po nocnych obradach ta qrwokracja, żeby ludzie mieli dość ??

Siedzą po chatach jak kazali, nie wyłażą, bo kazali, maseczki, rękawiczki, bo kazali. A jak ci każą wziąć szczepionkę,. to też weźmiesz i dokonasz auto-eutanazji ??

No nie widać jeszcze, że rząd ma nas w dupie? Kto łamie zakazy wydane przez siebie, jakby ich to nie dotyczyło? Są Oni i jesteśmy my. Czy tak to powinno być? A oni, to nie za naszą kasę i pracę (czas) nam te "nowości" fundują? To może by się Suweren zainteresował na co dokładnie pracownik Suwerena-polityk wydaje jego kasę ?

Bo jeżeli na masową eutanazję, to chyba Suweren nie powinien się zgodzić ? Czy powinien ?

 

Portret użytkownika euklides

Może niech oni już lepiej nie

Może niech oni już lepiej nie zarażają nietoperzy czy innych gryzoni, w tych swoich smutnych przybytkach znęcania się i torturowania zwierząt, zwanych laboratoriami. Tym bardziej, że każdy kto nie jest półgłówkiem i zna trochę fizykę, potrafi to wydedukować bez żałosnego, sadystycznego eksperymentu.

Skomentuj