Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega, że nie będzie pieniędzy na leczenie innych chorób niż COVID-19

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Mimo, że rząd ciągle jeszcze uspokaja społeczeństwo, coraz więcej wskazuje na to, że nie byliśmy przygotowani na to, co się obecnie dzieje. Minister zdrowia ostrzega, że może być jeszcze gorzej.

Prof. Łukasz Szumowski mówi bez ogródek, że jeżeli państwo się zapadnie, to nie będzie miało pieniędzy na leczenie onkologiczne, hematologiczne czy pediatryczne. Może to oznaczać, że z tego powodu umrze więcej osób, niż na koronawirusa.

Rząd jest w potrzasku, bo nie może pozwolić sobie na całkowite uwolnienie obecnych zakazów, żeby nie pogorszyć i tak już groteskowej sytuacji.

Szpitale alarmują, że nie mają testów i odzieży ochronnej. Personel jest dziesiątkowany przez konieczność odbycia kwarantanny. Dyrektor jednego z krakowskich szpitali obawia się, że wkrótce każdy polski szpital będzie sparaliżowany przez brak kadry medycznej.

Jeśli do tego dojdzie brak funduszy na leczenie pacjentów, to może się okazać, że większą epidemią będzie bezradność.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

Wdepnęli we własne gówno ...

Wdepnęli we własne gówno ... prędzej skażą na śmierć, te naprawdę potrzebujące leczenia osoby, niż cokolwiek zmienią i stracą twarz, chociaż i tak co drugi na Wiejskiej, wygląda na półgłupka w garniturze.

Od początku twierdziłem, że to nie koronawirus okaże się prawdziwym zabójcą, tylko twórcy "epidemii strachu" i ich przydupasy z Wiejskiej…którzy właśnie zaczęli „gotować żabę”:

" Może to oznaczać, że z tego powodu umrze więcej osób, niż na koronawirusa." - nie tak powinno to brzmieć, a tak:

"działania rządu doprowadzą, do większej ilości zgonów, niż wymyślona "epidemia"...zrujnują też całkowicie gospodarkę Polski"

Ciekawe czy te parchy jeszcze są w Polsce...

Portret użytkownika inzynier magister

Niech opodatkująsupermarkiety

Niech opodatkują supermarkiety szkopskie i francuskie, a francuzi zablokowali polski transport to w odpowiedzi Polacy powinni zablokować francuskie supermarkiety ! I niech dodrukują trochę szmalu w drukarni i niech sięmodlą do Maryi Dziewicy by im pomogła walczyć z unią szkopską !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj