Z powodu pandemii COVID-19 Chiny zakazują jedzenia psów, kotów oraz dzikich zwierząt

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Południowe miasto Shenzen to pierwszy punkt na mapie Chin, który od 1 maja wprowadzi zakaz spożywania mięsa psów, kotów oraz dzikich zwierząt. Wszystko za sprawą pandemii COVID-19, która skłoniła Chiny do sporządzenia nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa żywności.

W lutym prawodawcy miasta Shenzen zaproponowali rozporządzenie w sprawie całkowitego zakazu konsumpcji dzikich zwierząt. Co ciekawe, do zakazu tego włączono także psy i koty. W efekcie od 1 maja w Shenzen można będzie jeść mięso jedynie ze świni, bydła, owiec, królików, owoców morza i drobiu. Zakazane zostają za to hodowla, spożycie oraz sprzedaż dzikich, egzotycznych zwierząt, a także psów i kotów. Za nieprzestrzeganie prawa przewidywane są wysokie grzywny od 150 tysięcy juanów, co odpowiada około 21 tysiącom dolarów.

Wbrew powszechnemu przekonaniu większość ludzi w Chinach nie je mięsa psów i kotów. Zasadnicza różnica widziana jest w szczególności u młodszego pokolenia, które już od dłuższego czasu wyrażało sprzeciwy względem spożywania tych zwierząt. Przykładowo ponad połowa mieszkańców miasta Yulin, w którym co roku organizowany jest festiwal psiego mięsa, wnioskowała o tym, by festiwal ten już się nie odbywał. Wciąż jednak pozostawało gro Chińczyków starej daty, którzy raczyli się takimi „przysmakami”. Statystyki wskazują natomiast, że osoby te stanowiły poniżej 20% chińskiej populacji.

Chociaż Światowa Organizacja Zdrowia postawiła sprawę jasno – psy i koty nie stanowią żadnego zagrożenia koronawirusem, Chińczycy i tak postawili na zmiany. Wbrew pozorom handel psim mięsem i tak stanowił zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego, choćby z powodu wścieklizny. Nie wspominając o ogromnym cierpieniu zwierząt.

 

 

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Mówię Ci... Czekaj z

Mówię Ci... Czekaj z włażeniem komuś w dupkę do końca kwarantanny, żeby nie było lipy...
A tymczasem, w myśl przysłowia: "Nie dyskutuj z durniem, bo najpierw zniży Cię do swego poziomu, a potem pokona doświadczeniem", na wszelki wypadek i dla dobra nie tyle mojego co z szacunku do innych użytkowników tego forum, ucinam tę prowadzącą donikąd pogadankę. 
3maj się, Panie... Fizolof-jasnowidz-dupowłaz...
I pamiętaj.. Covid-19 to po prostu grypa, tylko inaczej nazywana! Good

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Groot

Te pierdolone rządy stale coś

Te pierdolone rządy stale coś zakazują, nakazują, nakładają podatki i niczego więcej nie potrafią. Większość współczesnych rządów to narzędzie opresji wobec własnych obywateli i powinny wszystkie zostać obalone.

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Medium

Jeśli Chiny urosły do

Jeśli Chiny urosły do nowoczesnego uprzemysłowionego kraju, powinny się też podciągnąć kulturalnie i rozstać z dzikimi starymi obyczajami, które mają swe korzenie w niedostatku.

Absolutnie popieram chińskie władze i uważam, że wybrały najstosowniejszy moment na nowe zarządzenia.

Wczoraj wysłuchałam najnowszego odcinka Krzysztofa Jackowskiego. Opowiadał, że obejrzał film i żałuje, że to zobaczył. Mały piesek leżał żywy w woku i był polewany wrzątkiem na żywca, a to z tego powodu, że jakoby cierpienie zwierzaka miało poprawiać smak jego mięsa!!!

Portret użytkownika Ahimsa

Gdzies natknelam sie na

Gdzies natknelam sie na opinie, ze zolta rasa to bezduszne insektoidy... obserwujac ich barbarzynskie zwyczaje, stwierdzam ze ta osoba ma racje. Wspolczuje serdecznie tym zoltym, ktorzy posiadaja sumienie i etyke... musi im sie ciezko zyc... 

 

Strony

Skomentuj