Szwedzi walczą z koronawirusem na swój własny sposób i bez kwarantanny

Kategorie: 

Źródło: tg

W przeciwieństwie do sąsiedniej Danii, Finlandii i Norwegii Szwecja nie zamknęła granic i szkół, nie zawiesiła pracy małych i średnich przedsiębiorstw oraz nie zabroniła zgromadzeń, tak jak zrobiły to Niemcy, czy Wielka Brytania. Służba zdrowia przyjmuje podejrzanie odmienne podejście do walki z koronawirusem, ufając obywatelom, że sami zdecydują, jakie środki uznają za właściwe.

 

Taka polityka nieingerencji krytykują zarówno lokalni pracownicy służby zdrowia, jak i przedstawiciele innych krajów. Odpowiadając na pytania CNBC, Anders Tegnel, wiodący epidemiolog w kraju, powiedział, że chociaż strategia Szwecji różni się od ogólnie przyjętej, jej cel pozostaje ten sam.

„Szwecja stosuje głównie podejście dobrowolne, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do pracy w ten sposób. Mamy długą tradycję, która udowadnia, że to działa dobrze”.

Publiczna służba zdrowia wyjaśniła obywatelom, dlaczego zachowanie dystansu jest konieczne i  do tej pory Szwedzi zachowują się dość dobrze.

 

Niektóre ograniczenia zostały jednak wprowadzone w Szwecji. Rząd zalecił obywatelom pracę z domu, jeśli to możliwe, i unikanie niepotrzebnych podróży. Starszym osobom doradzono zminimalizowanie wszystkich kontaktów społecznych. Restauracje, bary, kawiarnie i kluby nocne powinny oferować wyłącznie usługi stołów do siedzenia. Spotkania ponad 50 osób są również zabronione. W kraju uniwersytety i kolegia są zamknięte, ale szkoły z uczniami w wieku poniżej 16 lat pozostają otwarte.

 

Teraz, zgodnie z oficjalnym raportem, w Szwecji potwierdzono 3700 przypadków koronawirusa i zarejestrowano 110 zgonów. Dla porównania: we Włoszech jest prawie 100 tys. zarażonych i ponad 11 500 zgonów, podczas gdy w Hiszpanii 94 400 jest zarażonych, a 8 100 zmarło.

„Krzywa [zakażenia i umieralności] w Szwecji jest mniej stroma niż w wielu krajach i właśnie to staramy się osiągnąć” - powiedział Tegnel, dodając, że sondaże pokazują, że większość obywateli popiera środki rządu.

Tegnel nie wyklucza jednak, że wcześniej czy później w Szwecji może wystąpić sytuacja, która wymagałaby ścisłej kwarantanny. W miniony weekend prezydent Stefan Leuven stwierdził, że izolacja Sztokholmu jest możliwa, ale jak dotąd nie omawiano takich środków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Mieszkałem parę miesięcy w

Mieszkałem parę miesięcy w Szwecji  i moim zdaniem to Szwedzi normalnie żyją jakby byli na kwarantannie :  domki szeroko rozmieszczone, miedzy miejscowościami kawał drogi , więc i tak na zakupy to wyjazd  raz na tydzień albo i dwa. W miasteczku wyroby gastronomiczne to i tak wiekszość na wynos. Nikt się nie szwęda bez celu ( z wyjątkiem kolorowych). Komunikacja prawie  włącznie swoimi samochodami, stacje benzynowe  bez ludzi do obsługi .

Portret użytkownika Radek1111

Wydaję mi się, że trop cały

Wydaję mi się, że trop cały czas powinien być upatrywany w tym 'szifcie' ekonomicznym, który dzieje się od dobrego 1.5 miesiąca na mapie świata. Rezerwa Federalna poprzez EBC i inne banki centralne na świecie skupuje obligacje, akcje, WSZYSTKO, bez limitu. Udowadnia to fakt, że w zeszłym tygodniu giełda większosci spółek z indeksu DJ30 czy SP500, zwłaszcza tych które kompletnie stanęły i zawiesily produkcje, szły do góry np Boeing, jeden z najwiekszych komponentu DJ30. Podobne szalone historie działy się na GPW i naszym rynku obligacji skarbowych. 

 

 https://www.federalreserve.gov - sprawdźcie ostatnie obwieszczenia. Plus do tego wspaniałego zadania mianowała w przedziwny sposób grupę BlackRock, która zarządza aktywami wartymi (uwaga) 6,96 tryliarda USD, mają największe udziały w firmach farmaceutycznych jak Bayer oraz oczywiście w wielu innych lukratywnych i strategicznych aktywach jak przemysl zbrojeniowy etc. Za grupa BR stoi domniemanie rodzina Rotshield, niemniej poprzez niebezpośrednie połączenia z Rotshild Asset Management Group można wysnuć taką tezę. Obecny Sekretarz Skarbu USA to koleżka z Goldman Sachs. Ludzie którzy siedzą w zarządzie rezerwy federalnej mają połączenia z wielką 3 - Bank of America, Morgan Stanley i JPMChase. 

 

Nie wiem co z tego wyniknie, ale moim zdaniem wyglada to tak:

- rządy wywołują panikę, zamykają ludzi, przegłosowują ustawy ograniczające wolność, przy okazji zamykają cały biznes;

- wszyscy potrzebuja kredytu, tutaj wkraczaja banki centralne z drukarkami pieniedzy, gieldy leca na dol, zaczyna sie fire sale;

- FED po raz kolejny wjezdza i oferuje pomoc, zapewnia plynnosc i skupuje wszystko z rynku - dlatego gieldy ida do gory, ludzie w US i UK dostaja wyplaty za siedzenie w domu, takie lewackie wakacje na socjalu. Niestety skonczy sie to jak cala operacja sie zakonczy i jak to mawial Morawiecki jeden bedzie kopal drugi zakopywal a to wszystko za miske ryzu.

 

Witamy w technokracji i nowym feudalizmie!

Portret użytkownika nieszwedka

w Szwecji robi się bardzo

w Szwecji robi się bardzo mało testów, testowani są tylko chorzy podejrzani o zakażenie, których trzeba przyjąć do szpitala i bardzo mały procent pracowników ochrony zdrowia. Pozostalych nie testuje się i maja pójść do pracy 2 (!!) dni po ustąpieniu objawów. w ostatnim tyg. dramatycznie rośnie liczba chorych na oiomach (a CAŁA Szwecja ma tylko 526  dostępnychlozek z respiratorach) i zgonów. Szwecja ma tylko ponad 9mln mieszkańców, a do wczoraj liczba zgonów wynosiła 259. Do respiratorów jest jakiż obecnie podłączonych około 350 osób, a to dopiero początek. Szwecja poniesie wielkie straty z powodu swojej ignorancji. Dodam jeszcze, ze już teraz brakuje testów, masek i spirytusu. 

Portret użytkownika sky99

w Szwecji potwierdzono 3700

w Szwecji potwierdzono 3700 przypadków koronawirusa i zarejestrowano 110 zgonów. Czyli około 3% śmiertelnych.

Polskie Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono zakażenie koronawirusem u 2420 osób, 36 pacjentów zmarło czyli okoł 1,5 %

Szwecja około 10 mln ludności.

Polska około 38 mln ludności. 

Szwedzi niech się uczą od Polaków.

Polska górą.

"i niekoniecznie idąc z psem na spacer mam statystycznie trzy nogi..."

Strony

Skomentuj